Pratarmė

Abėcėlinė rodyklė


Pratarmė

Kretingos apylinkės nuo seno garsėjo savo istorinėmis asmenybėmis, mokslininkais, dvasininkais, menininkais, visuomenės veikėjais, tokiais kaip vyskupu M. Valančiumi, botaniku pranciškonu J. A. Pabrėža, akademiku A. Juciu, literatūros mokslininku R. Šilbajoriu, krepšininku G. Krapiku ir daugeliu kitų.

Kretingoje gimusiems, dirbusiems ir gyvenusiems žymiems žmonėms iki šiol nėra išleisto nė vieno enciklopedinio pobūdžio leidinio. Daugelis nusipelniusių šiam kraštui ir Lietuvai asmenybių tapo nepelnytai pamirštos. Apie jas sunku rasti informacijos studentams, moksleiviams, kultūros ir švietimo darbuotojams bei visiems besidomintiems Kretingos istorinėmis asmenybėmis ir šių dienų žymiais žmonėmis. Dėl šios priežasties Kretingos rajono M. Valančiaus bibliotekoje 2005 metais pradėtas kurti elektroninis leidinys „Kretingos personalijų žinynas“, kuriame teikiamos rajono žymių asmenų biografijos nuo 1609 m. iki dabar.

Žinyno kūrimą remė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Personalijų biografijos rašytos remiantis bibliotekos kraštotyros fondo sukauptais dokumentais, Kretingos muziejaus archyviniais dokumentais taip pat internete skelbtais duomenimis bei anketavimo būdu gautomis žiniomis. Rašant apie asmenis siekta laikytis nusistatytos struktūros: nurodoma gimimo data ir vieta, jei asmuo miręs, tai jo mirties data, jei žinoma, palaidojimo vieta, išsilavinimas, pagrindiniai gyvenimo faktai, datos ir nuveikti darbai. Žinoma, ne apie visus asmenis pavyko surinkti detalią informaciją, todėl kai kurios biografijos nėra išsamios. Radus naujos informacijos jos bus pildomos ir detalizuojamos, o pats žinynas yra nuolat pildomas naujomis biografijomis.

Tikimasi, kad šis elektroninis leidinys bus naudingas visiems besidomintiems krašto žmonių gyvenimo ir veiklos faktais.

Žinyno kūrybinė grupė:

Julius Kanarskas;
Nijolė Raudytė;
Asta Kupšytė;
Lolita Miežienė;
Laima Jonauskaitė;
Erika Kazlauskienė;
Birutė Naujokaitienė;
Lina Buikienė;
Jolanta Klietkutė;
Rita Vaitkienė;
Asta Kuktorovienė.

Atradus netikslumų, klaidų, papildymų rašykite Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .

Jeigu Jus sieja ryšiai su Kretinga ir Jūs nesate įtraukti i šį elekroninį leidinį, prašytume užpildyti šią anketą (DOC, 58 KB) ir atsiųsti el. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. arba adresu:

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka,
Vilniaus g. 8,
LT-97108 Kretinga.


Abėcėlinė rodyklė