Kretingos bibliotekininkai dalyvavo Lietuvos bibliotekininkų draugijos surengtoje tarptautinėje konferencijoje

Lietuvos bibliotekininkų draugijos Kretingos skyriaus atstovai tarptautinėje  konferencijoje Vilniuje

2018 m. balandžio 26 dieną, vykstant Nacionalinei bibliotekų savaitei, keturi Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) Kretingos skyriaus atstovai dalyvavo metinėje LBD konferencijoje „Kartu mes kuriame ateitį“, vykusioje Lietuvos Respublikos Seime. Konferencijos metu aptarti ne tik Lietuvos bibliotekininkų draugijos veiklos klausimai, apdovanoti geriausi 2017-ųjų bibliotekininkai, priimta rezoliucija, bet ir išklausyta daug pranešimų apie globalinius procesus, keičiančius nusistovėjusius bibliotekų veiklos principus ir keliančius naujus profesinius iššūkius.


Skaityti daugiau...

Kartu mes kuriame ateitį

2018 m. balandžio 23–29 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje buvo minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurios metu bibliotekininkai kvietė savo skaitytojus, lankytojus ir kitų šviečiamųjų ir lavinamųjų veiklų gerbėjus į naujų knygų pristatymus, susitikimus su autoriais, mokymus, filmo peržiūrą, diskusijas, kūrybines veiklas ir kitus renginius, kuriuose dalyvavo per 300 žmonių. Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitę vienijanti tema mums visiems priminė, kad „Kartu mes kuriame ateitį“.


Skaityti daugiau...

Viešoji biblioteka kviečia Lietuvos Nacionalinę bibliotekų savaitę švęsti kartu

Bibliotekų savaitės renginiai Kretingoje

18-ąjį kartą minima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet tradiciškai prasideda balandžio 23-iąją – UNESCO minimą Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną. Jos šūkis – „Kartu mes kuriame ateitį“.


Skaityti daugiau...

Kretingiškių verslumui ugdyti – nemokami profesionalų mokymai

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka nuo 2018 m. balandžio mėnesio įgyvendina projektą „Verslo idėjų labirintas“. Projektas skirtas Kretingos rajono savivaldybės gyventojams, kurie aktyviai domisi verslumu, turi nuosavą verslą arba planuoja pradėti ir siekia žinių sėkmingai verslo plėtrai.


Skaityti daugiau...

Balandžio 23-ioji – Pasaulinė knygos diena. Laisvė skaityti!

Balandžio 23-ioji – Pasaulinė knygos diena

„Norime, kad mūsų vaikai skaitytų, leiskime jiems skaityti!“ – tokiu sakiniu savo pranešimą praėjusiais metais konferencijoje „Raštingumas skaitmeniniame amžiuje“ baigė lektorė iš Turku universiteto (Suomija) Juli Anna Aerila. Pasak jos, mes dažnai žaidžiame idėjomis, kaip skaitymą padaryti patraukliu, kaip įtraukti vaikus į skaitymo procesą, tačiau pamirštame, kad skaitymas yra procesas, kuriam dažniausiai reikia labai mažai: geros knygos, skaitytojo ir patogios vietos. Net ir vieta yra labai reliatyvus dalykas – juk dažnai tenka matyti žmones, kurie skaito troleibusuose, stotelėse, parkuose, pietaudami. Kai knyga įtraukia, niekas netrukdo skaityti.


Skaityti daugiau...