Aldonos Karečkaitės fotografijų paroda „Ruandos kasdienybė“

Aldonos Karečkaitės fotografijų paroda „Ruandos kasdienybė“

2018 m. vasario 19–kovo 19 d. Abonemente veikia ALDONOS KAREČKAITĖS fotografijų paroda „Ruandos kasdienybė“. Susitikimas su autore – kovo 15 d. 17.00 val. Kviečiame!

Aldona KAREČKAITĖ. Fotografijų paroda RUANDOS KASDIENYBĖ

Nepakartojami ir neįkainojami įspūdžiai, užfiksuoti tūkstančiuose fotografijų, – tokį bagažą iš kelionės į tolimąjį Afrikos žemyną, jo valstybę Ruandą parsivežė Aldona Karečkaitė.

Jūrininkė, žurnalistė Aldona Karečkaitė gimė 1955 m. rugsėjo 27 d. Krasnojarsko krašte, į kurį išremti buvo jos abu tėvai. Grįžus į Lietuvą, Aldona ir dvi jos seserys anksti neteko motinos – galbūt todėl, kad mergaites augino tėvas, jos anksti tapo savarankiškomis ir išmoko siekti savo gyvenimo tikslo.

Aldona visada svajojo pamatyti pasaulį. Ir tą svajonę ji įgyvendino su kaupu. „Visur buvau – visuose pasaulio žemynuose, išskyrus Antarktidą“, – sakydavo ji savo kolegoms, laikraščio „Pajūrio naujienos“ redakcijos, kurioje ji pati išdirbo per 10 metų, darbuotojams.

O iki tol Aldona buvo jūrininkė – jūrai ji atidavė 22 metus, laivais išmaišė didžiuosius pasaulio vandenynus, jūras, aplankė daugybę šalių. Bet tai nenumalšino noro pamatyti ir pažinti dar daugiau, todėl, esant galimybei, Aldona Karečkaitė nemažai keliauja, o patirtus įspūdžius užfiksuoja nuotraukose.

Į tolimąją Ruandą Aldoną nuvedė pažintis su saleziečiu kunigu misionieriumi mūsų kraštiečiu Hermanu Šulcu, kuris, be Jaunimo sodybos Kėkštuose, tokią pat sodybą yra įkūręs ir Ruandoje ir padeda atsitiesti pilietinių karų nualintiems žmonėms: moko ruandiečių vaikus rašto, kalbų, amato, elementarios kultūros. Savanoriaudama Jaunimo sodyboje Kėkštuose, Aldona Karečkaitė pamatė, kiek kunigas savęs atiduoda kitiems ir kokiu dega noru padėti vargingesniems. „Nė nedvejodama priėmiau kvietimą paviešėti kunigo įkurtoje Jaunimo sodyboje Ruandoje. Kai pamačiau, kas kunigo jėgomis padaryta dėl Ruandos žmonių, nuo tos minutės jį vadinu Žmogumi iš didžiosios raidės“, – neslėpė parodos autorė.

Tai, ką patyrė tolimojoje Afrikoje, šiandien ji dalinasi su Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos skaitytojais.