(8 445) 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN

Jei neradote Jus dominančio atsakymo, klauskite.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip užsisakyti ar rezervuoti leidinį?

Leidinius ibiblioteka.lt gali užsisakyti visi bibliotekos lankytojai, turintys skaitytojo pažymėjimą. Prisijunkite prie sistemos vienu iš pasirinktų būdų.
Ieškant dokumentų, siaurinkite paieškos rezultatus, naudodamiesi filtrais ir pažymėdami ko ieškote pagal dokumentų tipą, formą, sudedamąsias dalis, autorių, kalbą, auditoriją, išleidimo būseną, ir, svarbiausia, – biblioteką. Pažymėjus varnelę langelyje „Pasirinkti mano bibliotekas“ sistema rezultatų ieškos visose bibliotekose, kuriose esate registruotas. Taip pat galima pasirinkti tik vieną, jums aktualią, biblioteką. Galite naudotis detaliąja paieška, kuri dar labiau susiaurins paieškos rezultatus.

Ekrane parodomas paieškos rezultatas arba rezultatų sąrašas. Kiekvieną įrašą galite peržiūrėti ir matyti, kiek ir kurioje bibliotekoje/fonde leidinys yra. Priklausomai nuo to, ar leidinys yra laisvas ar pas skaitytoją, galėsite jį užsisakyti arba rezervuoti, tam reikia spustelėti mygtuką „Užsakyti“. Rezervuojant leidinį matysite ir kelintas eilėje esate. Užsakant leidinį pažymėkite datą, kada planuojate atvykti jo pasiskolinti iš bibliotekos (užsakymą galima pateikti iki trijų bibliotekos darbo dienų). El. paštu gausite pranešimą, kada jūsų užsakymas ar rezervacija bus paruošti atsiimti.

Kaip atšaukti nereikalingą užsakymą ar rezervaciją?

Prisijunkite prie portalo ibiblioteka.lt.

Skiltyje Mano iBiblioteka „Užsakymai“, matysite savo užsakymus ir rezervavimus. Nebeaktualaus leidinio, kol jis dar nėra paruoštas išdavimui, užsakymą ar rezervaciją atšaukti galite paspaudę tris taškelius prie užsakymo ir pasirinkti funkciją „Atšaukti“.

Kas ir iš kokių fondų gali užsisakyti ar rezervuoti leidinius?

Užsisakyti ar rezervuoti leidinius gali tik vyresni negu 15 metų amžiaus skaitytojai iš Abonemento bei filialų – Baublių, Budrių, Darbėnų, Erlėnų, Grūšlaukės, Jokūbavo, Juodupėnų, Kalniškių, Kartenos, Kūlupėnų, Kumpikų, Kurmaičių, Laivių, Laukžemės, Raguviškių, Rūdaičių, S. Įpilties, Salantų miesto, Šukės, Vydmantų – fondų.

Kur ir kada atsiimti užsakytus ir rezervuotus leidinius?

Užsakytus leidinius galite atsiimti iki užsakymo dienos.
Rezervuotus – nuo el. paštu gauto pranešimo, kuriame nurodytos rezervuotų leidinių atsiėmimo bibliotekoje sąlygos ir fondas (filialas). Leidinius atsiimti galite iki nurodytos dienos bibliotekos darbo laiko pabaigos. Neatsiėmus leidinių, jie grąžinami atgal į fondą.

Ką daryti, jei negaunate priminimų apie leidinių grąžinimo termino pabaigą, leidinių rezervaciją?

Jeigu el. paštu negaunate priminimo apie leidinio grąžinimo termino pabaigą, pasiūlymo pratęsti naudojimosi leidiniu terminą arba pranešimo apie Jums paruoštas rezervuotas knygas, pasitikslinkite, ar teisingai nurodėte savo el. pašto adresą. Patikslinti savo el. pašto adresą galite Bibliotekų elektroninių paslaugų portale www.ibiblioteka.lt arba parašyti el. p. adresu [email protected], nurodant savo skaitytojo pažymėjimo numerį ir patikslintą savo el. pašto adresą. Tai galite padaryti ir apsilankę bibliotekoje.

Kaip sugrąžinti pasiskolintus leidinius?

Leidinius sugrąžinti būtina iki nurodytos datos bibliotekos darbo metu į tą fondą (filialą), iš kurio leidinį pasiėmėte, arba bibliotekos nedarbo metu – į Knygų grąžinimo įrenginį, sumontuotą prie pagrindinio įėjimo į Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešąją biblioteką.

Kaip sužinoti, kada reikia grąžinti pasiskolintus leidinius?

Prisijunkite prie portalo ibiblioteka.lt. Skiltyje Mano iBiblioteka  „Užsakymai“ matysite datą, kada reikia grąžinti pasiskolintą leidinį. Jei jo nebaigėte skaityti, galima prasitęsti skaitymo laiką paspaudus tris taškelius šalia įrašo ir pasirinkti funkciją „Pratęsti grąžinimo terminą“.

Kaip pratęsti naudojimosi leidiniais ir rezervacijos terminą?

Žinodami, iš kurio fondo pasiskolinote ar rezervavote leidinį, dėl jo grąžinimo ar rezervacijos termino pratęsimo galite kreiptis tiesiogiai į darbuotojus, telefonu ar el. paštu. Savarankiškai prasitęsti leidinio grąžinimo ar rezervacijos terminą (jei jis nepasibaigęs) galite Elektroniniame kataloge Mano sritis paspaudę mygtuką Pratęsti, nurodant datą, iki kurios leidinys bus pratęstas (tęsti leidinio grąžinimo terminą galima tris kartus po 30 dienų).

Ką daryti pavėlavus grąžinti ar pametus leidinį?

Laiku negrąžinus leidinių ir nepratęsus naudojimosi jais termino, nuo kitos bibliotekos darbo dienos pradedami skaičiuoti delspinigiai (delspinigiai neskaičiuojami už tas dienas, kai biblioteka nedirba). Grąžinus leidinius, bet nesumokėjus delspinigių, kiti leidiniai neskolinami.
Jei pasiskolinto leidinio grąžinti negalite (pametėte, sugadinote ar pan.), kreipkitės į bibliotekos darbuotoją, kuris Jus informuos, kokiu leidiniu galite pakeisti prarastąjį, arba paaiškins apie kitus atsiskaitymo būdus.

Kaip grąžinti leidinį bibliotekos nedarbo metu?

Prie Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos pagrindinio įėjimo veikia Knygų grąžinimo įrenginys. Kviečiame pasinaudoti šia paslauga ir bibliotekos nedarbo metu savarankiškai grąžinti leidinius, paimtus iš bet kurio Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos fondo.

Ką daryti praradus skaitytojo pažymėjimą?

Pametę ar kitaip praradę Skaitytojo pažymėjimą, kuo skubiau apie tai informuokite bibliotekos darbuotojus tel. (8 445) 78 984, el. paštu adresu [email protected] arba atvykę į Jūsų biblioteką. Atsakomybė už Jūsų vardu paimtus ir negrąžintus ar sugadintus leidinius tenka Jums.

a
  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai