(8 445) 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 10.00–18.00, VI Nedirba VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN

Jei neradote Jus dominančio atsakymo, klauskite.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip užsisakyti leidinį?

Leidinius Elektroniniame kataloge gali užsisakyti tik registruoti bibliotekos lankytojai, turintys skaitytojo pažymėjimą.
Ieškant dokumentų pagal Paprastą, Išplėstinę, Straipsnių, Naujų dokumentų paieškas ar naudojantis Paieška sąrašuose, Unifikuota paieška, paieška Autoritetiniuose įrašuose (plačiau apie paieškas skaitykite Pagalba), ekrane pasirodo leidinio įrašas arba leidinių sąrašas. Varnele pažymėkite kvadratėlį šalia leidinio, kurį norėtumėte užsakyti. Spustelėkite dešinėje lango pusėje esantį mygtuką Užsakyti leidinį. Užsakymo formoje nurodytoje vietoje pažymėkite datą, kada planuojate ateiti į biblioteką atsiimti leidinio (užsakymą galima pateikti iki trijų bibliotekos darbo dienų). Lentelėje Egzempliorių duomenys, laukelyje Užsakyti pažymėkite fondą, iš kurio norite užsakyti leidinį. Užpildykite laukelius –Skaitytojo pažymėjimo numeris ir Slaptažodis (slaptažodis, jei nekeitėte, – Jūsų pavardė) – ir spauskite mygtuką Užsakyti. Jei fonduose laisvų egzempliorių nėra, leidinį galėsite tik rezervuoti.

Kaip rezervuoti leidinį?

Jei atlikę paiešką bibliotekos Elektroniniame kataloge radote Jums reikalingą leidinį, tačiau šis leidinys jau yra skaitomas ir laisvų egzempliorių fonduose nėra, leidinį galite rezervuoti. Rezervuojant Jums reikės pelės žymeklį užvesti ant bibliografinio įrašo, jį išskleisti ir spustelėti dešinėje lango pusėje esantį mygtuką Užsakyti. Atsidariusiame lange matysite Egzempliorių duomenis: fondus, kuriuose yra leidinys ir kuriuose jį galima rezervuoti, laukiančiųjų eilę. Pasirinkę fondą, kuriame norite rezervuoti leidinį, pažymėkite varnele, nustatykite datą, iki kada rezervacija Jums aktuali, įrašykite galiojantį savo el. pašto adresą ir spauskite rezervavimo mygtuką. Kai į bibliotekos fondą bus grąžintas leidinys, kurį rezervavote, į el. paštą gausite pranešimą, nurodantį, iki kada galite atsiimti rezervuotą leidinį.
SVARBU! Reguliariai tikrinti el. pašto dėžutę, nes jei leidinio neatsiimsite iki nurodytos dienos bibliotekos darbo pabaigos, leidinys bus sugrąžintas į fondą ir jį galės pasiimti kitas rezervavęs leidinį skaitytojas. (El. pašto dėžutę tikrinkite atidžiai, kadangi priklausomai nuo Jūsų el. p. tiekėjo ir el. p. nustatymų, Bibliotekos siunčiamas pranešimas, ypač jei tai pirmas užsakymas, gali patekti į nepageidaujamų laiškų (Spam) katalogą).

Kaip atšaukti nereikalingą užsakymą ar rezervaciją?

Elektroniniame kataloge pasirinkite kortelę Mano sritis. Ekrane pasirodo Užsakytų leidinių sąrašas. Prie leidinio, kurio užsakymą norite atšaukti, paspauskite mygtuką Atšaukti užsakymą. Tačiau tai galima padaryti tik tuo atveju, jei užsakymas dar nėra priimtas, o tik pateiktas (užsakymo būklę matysite sąraše).
Atšaukiant leidinio rezervaciją, Užsakymų rezervavimo sąraše paspauskite mygtuką Panaikinti. Taip pat Užsakymų rezervavimo sąraše matysite, kelintas esate leidinio gavimo eilėje, ir galėsite redaguoti savo užsakymą arba jį panaikinti, jei leidinys Jums tapo nebeaktualus.

Kas ir iš kokių fondų gali užsisakyti ar rezervuoti leidinius?

Užsisakyti ar rezervuoti leidinius gali tik vyresni negu 15 metų amžiaus skaitytojai iš Abonemento bei filialų – Baublių, Budrių, Darbėnų, Erlėnų, Grūšlaukės, Jokūbavo, Juodupėnų, Kalniškių, Kartenos, Kūlupėnų, Kumpikų, Kurmaičių, Laivių, Laukžemės, Raguviškių, Rūdaičių, S. Įpilties, Salantų miesto, Šukės, Vydmantų – fondų.

Kur ir kada atsiimti užsakytus ir rezervuotus leidinius?

Užsakytus leidinius galite atsiimti iki užsakymo dienos.
Rezervuotus – nuo el. paštu gauto pranešimo, kuriame nurodytos rezervuotų leidinių atsiėmimo bibliotekoje sąlygos ir fondas (filialas). Leidinius atsiimti galite iki nurodytos dienos bibliotekos darbo laiko pabaigos. Neatsiėmus leidinių, jie grąžinami atgal į fondą.

Ką daryti, jei negaunate priminimų apie leidinių grąžinimo termino pabaigą, leidinių rezervaciją?

Jeigu el. paštu negaunate priminimo apie leidinio grąžinimo termino pabaigą, pasiūlymo pratęsti naudojimosi leidiniu terminą arba pranešimo apie Jums paruoštas rezervuotas knygas, pasitikslinkite, ar teisingai nurodėte savo el. pašto adresą. Patikslinti savo el. pašto adresą galite Bibliotekų elektroninių paslaugų portale www.ibiblioteka.lt arba parašyti el. p. adresu [email protected], nurodant savo skaitytojo pažymėjimo numerį ir patikslintą savo el. pašto adresą. Tai galite padaryti ir apsilankę bibliotekoje.

Kaip sugrąžinti pasiskolintus leidinius?

Leidinius sugrąžinti būtina iki nurodytos datos bibliotekos darbo metu į tą fondą (filialą), iš kurio leidinį pasiėmėte, arba bibliotekos nedarbo metu – į Knygų grąžinimo įrenginį, sumontuotą prie pagrindinio įėjimo į Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešąją biblioteką.

Kaip sužinoti, kada reikia grąžinti pasiskolintus leidinius?

Elektroniniame kataloge pasirinkite kortelę Mano sritis. Užpildykite duomenis – Skaitytojo pažymėjimo numeris ir Slaptažodis (Jūsų pavardė). Ekrane matysite užsakytų leidinių sąrašą bei jų grąžinimo datą.
Jei leidinio išdavimo metu gavote išdavimo lapelį, jame yra visi pasiskolintos knygos duomenys ir data, iki kada jį būtina grąžinti.

Kaip pratęsti naudojimosi leidiniais ir rezervacijos terminą?

Žinodami, iš kurio fondo pasiskolinote ar rezervavote leidinį, dėl jo grąžinimo ar rezervacijos termino pratęsimo galite kreiptis tiesiogiai į darbuotojus, telefonu ar el. paštu. Savarankiškai prasitęsti leidinio grąžinimo ar rezervacijos terminą (jei jis nepasibaigęs) galite Elektroniniame kataloge Mano sritis paspaudę mygtuką Pratęsti, nurodant datą, iki kurios leidinys bus pratęstas (tęsti leidinio grąžinimo terminą galima tris kartus po 30 dienų).

Ką daryti pavėlavus grąžinti ar pametus leidinį?

Laiku negrąžinus leidinių ir nepratęsus naudojimosi jais termino, nuo kitos bibliotekos darbo dienos pradedami skaičiuoti delspinigiai (delspinigiai neskaičiuojami už tas dienas, kai biblioteka nedirba). Grąžinus leidinius, bet nesumokėjus delspinigių, kiti leidiniai neskolinami.
Jei pasiskolinto leidinio grąžinti negalite (pametėte, sugadinote ar pan.), kreipkitės į bibliotekos darbuotoją, kuris Jus informuos, kokiu leidiniu galite pakeisti prarastąjį, arba paaiškins apie kitus atsiskaitymo būdus.

Kaip grąžinti leidinį bibliotekos nedarbo metu?

Prie Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos pagrindinio įėjimo veikia Knygų grąžinimo įrenginys. Kviečiame pasinaudoti šia paslauga ir bibliotekos nedarbo metu savarankiškai grąžinti leidinius, paimtus iš bet kurio Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos fondo.

Ką daryti praradus skaitytojo pažymėjimą?

Pametę ar kitaip praradę Skaitytojo pažymėjimą, kuo skubiau apie tai informuokite bibliotekos darbuotojus tel. (8 445) 78 984, el. paštu adresu [email protected] arba atvykę į Jūsų biblioteką. Atsakomybė už Jūsų vardu paimtus ir negrąžintus ar sugadintus leidinius tenka Jums.

a
  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai