(8 445) 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN

Sukurta 2022-06-03

Atnaujinta 2023-03-08

Edukacijos, kūrybinės dirbtuvės, protmūšiai, viktorinos, improvizacijos

Veiklos klasėms, vaikų ir jaunimo grupėms. Būtina registracija. Į užklasines veiklas gali registruotis pavieniai asmenys.

Edukacija „Lapė pipliotekoje“ (5–7 m. vaikams)

Trukmė 30–45 min. Registracija tel. (8 445) 72 135 (Simona).

Linksma, teatralizuota edukacija mažiausiesiems, kurios metu knygos personažai – lapė ir pelė – supažindina vaikus su bibliotekos erdvėmis, veikla ir taisyklėmis. Ekskursija, knygų skirtukų dirbtuvės.

Edukacija „Šokolado fabriko dirbtuvės“: pažintis su R. Dahl knyga „Čarlis ir šokolado fabrikas“ (1–2 kl.)

Trukmė 45 min. Registracija tel. (8 445) 78 985 (Zofija).

Kiekvieno smaližiaus svajonė – turėti savo saldainių parduotuvę, o gal net ir visą fabriką. Edukacija kviečia vaikus kurti, – pasinėrus į saldžius šokoladinius nuotykius ir  laimėjus Vilio Vonkos kvietimus, iš saldainių popieriukų pasigaminti savo šokolado fabrikus (dirbtuvėms reikalingais saldainių popieriukais pasirūpina klasė).

Edukacija „Kviečiu į Pūkuotynę“: pažintis su A. A. Milno knyga „Pūkuotuko pasaulis“ (1–2 kl.)

Trukmė 45 min. Registracija tel. (8 445) 78 985 (Zofija).

Mikės Pūkuotuko pakviesti vaikai keliaus prisiminimų taku. Atradę Kengos namelį, Ramblių urvą, Nulėpausio užkampį, Jonuko namą atliks įvairias užduotis. Padės Mikei atsiminti draugus ir kartu patirs smagių nuotykių.

Kūrybinė edukacija „Grinčo dovanos“ (1–2 kl.)

Trukmė 45 min. Registracija tel. (8 445) 72 135 (Simona).

Nemėgstate Kalėdų? Dovanų? Kalėdinių giesmių? Puiku! Ateikite į edukaciją „Grinčo dovanos“! Pakalbėsime apie pačias blogiausias Kalėdas, niekam tikusias dovanas, neskaniausius kalėdinius patiekalus, ausį rėžiančias dainas ir kitas kalėdiškas nesąmones. Bus linksma!

Kūrybinės Petsono dirbtuvės (1–2 kl.)

Trukmė 45 min. Registracija tel. (8 445) 78 985 (Zofija).

Atvykę į dirbtuves vaikai gauna Petsono siuntinį ir laišką su prašymu sukurti katinėlius Findusus. Siuntinyje radę visas reikalingas priemones, vaikai pasineria į kūrybą. Ką bedarytų Petsonas, – visada yra linksma, tad vaikai Petsono dirbtuvėse jausis smagiai ir nenuobodžiaus.

Literatūrinė valanda moksleiviams „Piškių susirinkimas“ (2–3 kl.)

Trukmė 45 min. Registracija tel. (8 445) 78 985 (Zofija).

Piškių susirinkimui vadovaus išmintingoji varna, kuri ne tik suskaičiuos kiškius, bet ir kvies vaikus atsakyti į klausimus iš rašytojo V. V. Landsbergio knygų.

Edukacija  „Mažasis Princas“ (2–3 kl.)

Trukmė 45 min. Registracija tel. (8 445) 72 135 (Simona).

Edukacijos metu randamas paslaptingas laiškų ryšulys! Laiškuose – citatos iš knygų su užuominomis, iš kur tie laiškai atsirado, bei smagios užduotys. Vykdant užduotis prireiks kūrybiškumo, susikaupimo, o kartais – tiesiog sėkmės.

Edukacija  „Slieko pasaka“ (2–4 kl.)

Trukmė 45 min. Registracija tel. (8 445) 72 135 (Simona).

Ar gali taip būti, kad vaikai nori eiti į mokyklą, o mokytojai – ne, ir mokytojai prikrėtė įvairiausių šunybių, kad tik vaikai neateitų į mokyklą. Tad vaikų užduotis – įveikti visas kliūtis. Ar pavyks jiems sugrįžti į mokyklą? Linksma, aktyvi edukacija, kurios metu vaikai žais, pasitikrins žinias, eksperimentuos.

Edukacija „Zabovų pėlna truoba“ (2–4 kl.)

Trukmė 45 min. Registracija tel. (8 445) 72 135 (Simona).

Edukacija apie Žemaitiją, žemaičių kalbą, viktorina, žaidimai ir užduotys.

Edukacija „Žodžių fabrikas“ (3–4kl.)

Trukmė 45 min. Registracija tel. (8 445) 78 985 (Zofija).

Atėjus į edukaciją patenkama į keistą šalį iš Agnes de Lestrades knygos „Didysis žodžių fabrikas“, kur žmonės nekalba, nes žodžiai – brangūs. Norint juos ištarti – reikia nusipirkti. Ar pavyks įveikti „Žodžių fabriko“ užduotį – nusipirkti ir ištarti pačius svarbiausius žodžius, kai jie tokie brangūs?

Edukacija „Kontrabandininkų vado Motiejaus paieška“ (3–5 kl.)

Trukmė 45 min. Registracija tel. (8 445) 72 135 (Simona).

Atvykę į biblioteką policijos pareigūnai praneša apie visuomenei pavojingo asmens paiešką, bei prašo pagalbos surasti jį. Tačiau palieka tik vieną protokolo lapą. O gal tai – užuomina? Vaikai atlieka užduotis, kurios padeda surasti nusikaltėlį, o išsiaiškinus kas jis, – pildomos kortelės, kurios padeda įsiminti pagrindinius faktus apie tai kas jau sužinota.

Edukacija „Žodžių žaidynės“ arba lietuvių kalbos pamoka kitaip (3–5 kl.)

Trukmė 45 min. Registracija tel. (8 445) 72 135 (Simona).

Aktyvus komandinis žaidimas, kurio metu moksleiviai pasitikrins ne tik lietuvių kalbos žinias, bet ir išbandys kojų miklumą bei nugaros tiesumą. Pageidaujama atvykti apsirengus spalvingai. Tai – privalumas.

Literatūrinė viktorina „Neskaičiuokim varnų, bet skaitykim“ (5–6 kl.)

Trukmė 45 min. Registracija tel. (8 445) 78 985 (Zofija).

Moksleiviai savo įgytas žinias ir patirtis skaitant knygas išbandys viktorinoje ir rungsis keturių turų rungtyje – personažai, veiksmo vietos, rašytojai bei visa, ką galime rasti nuostabiame knygų pasaulyje.

Diskusija „Būk saugus internete“ (5–7 kl.)

Trukmė 45–75 min. Registracija tel. (8 445) 78 984 (Paulina).

Diskusijos metu pristatomos internete tykančios grėsmės, kalbama apie skelbtiną ir neskelbtiną turinį socialiniuose tinkluose ir aiškinamasi, kaip tai gali paveikti kiekvieną iš mūsų.

Protmūšis „Faktas“ (6–8 kl.)

Trukmė 45–60 min. Registracija tel. (8 445) 72 135 (Simona).

Komandinis protų mūšis, kurio metu komandos išbandys savo žinias ir loginį mąstymą literatūros, kino, muzikos, bei kitose srityse.

Literatūrinis žaidimas „Knygų teismas“ (6–8 kl.)

Trukmė 45–60 min. Registracija tel. (8 445) 72 135 (Simona).

Literatūrinis žaidimas, kurio metu vyksta knygų herojų „teismas“, o moksleiviams paskiriamos įvairios rolės: kaltinamieji, nukentėjusieji, advokatai ir prisiekusieji, teisėjai. Teisėjas pristato knygos ištrauką, dėl kurios vyksta teismas ir moksleiviai turi išteisinti arba nuteisti „kaltinamąjį“. O gal bus apkaltintas iš tiesų nukentėjęs asmuo? Kokia linkme pakryps teismo posėdis, priklausys tik nuo jūsų klasės.

Viktorina „Uždrausti negalima skaityti“ (8–12 kl.)

Trukmė 45–75 min. Optimalus dalyvių skaičius – 15–30. Registracija tel. (8 445) 78 984 (Paulina).

Knygų cenzūrai vis dar egzistuojant demokratinėse XXI a. valstybėse, viktorinos dalyviai kviečiami susipažinti su garsiausiais draustais literatūros kūriniais bei diskutuoti apie tokių draudimų priežastis.

Paskaita „Dezinformacija: kaip atskirti?“ (8–12 kl.)

Trukmė 45–75 min. Registracija tel. (8 445) 78 984 (Paulina).

Pristatomos dezinformacijos taktikos, informacijos tikrinimo būdai, pristatomi ir kartu analizuojami dezinformacinių pranešimų pavyzdžiai.

„Aukcionas: XX a. lietuvių dailės lobynas“: meno edukacija (9–12 kl.)

Trukmė 45–75 min. Registracija tel. (8 445) 78 984 (Kornelija).

XIX a. pab.–XX a. pr. Lietuvoje subrendo ne viena dailininkų karta, išryškėjo įvairių stiliaus tendencijų, susikūrė dailės gyvenimui būtinų institucijų tinklas, atsirado dailės mėgėjų ir rėmėjų. Edukacijos tikslas – supažindinti moksleivius su 1907 m. vykusia pirmąja lietuvių dailės paroda, joje eksponuotais darbais, jų autoriais bei stiliaus bruožais. Praktinė edukacijos dalis – „aukcionas“: tapę meno ekspertais moksleiviai turės sudominti šiuolaikinį pirkėją pasirinktais XX a. lietuvių dailės kūriniais ir juos „parduoti“.


Užklasinės veiklos jaunimui bibliotekoje

Bibliotekoje iš trijų veikiančių klubų, du skirti jaunimui.

Kino klubas „Kino maršrutai“ (15–19 m.)

Trukmė iki 3 val. Registracija tel. (8 445) 78 984 (Kornelija).

Besidomintį kinu jaunimą kviečiame dalyvauti klubo „Kino maršrutai“ veikloje. „Kino maršrutai“ – ne tik filmai. Tai žaisminga kelionė laiku nuo pat kino atsiradimo iki šių dienų, tad susitikimų metu nagrinėjame kinematografijos raidą, fiksuojame, kaip istoriniai įvykiai keitė kino industriją. Analizuodami pasirinktus filmus, ieškome sąsajų, kaip vienas periodas įkvėpė kitą bei kurie judėjimai vis dar domina kino kūrėjus šiandien. Susitinkame vieną arba du kartus per mėnesį.

Jaunimo knygų klubas (15–18 m.)

Trukmė iki 3 val. Registracija tel. (8 445) 78 984 (Paulina).

Jaunimo knygų klubas – saugi erdvė jaunuoliams, mėgstantiems literatūrinius iššūkius. Čia nėra išankstinio nusistatymo, kokia turėtų ar neturėtų būti tavo nuomonė – visi yra lygiaverčiai ir vienodai svarbūs nariai. Skaitomų knygų repertuaras apima kone visą literatūrinį pasaulį – nuo paaugliams skirtų knygų, nagrinėjančių jiems aktualias problemas, iki Nobelio literatūros premijos laureatų kūrinių. Jaunimo knygų klube skatinamas ne tik platesnis požiūris į literatūrą, bet ir ugdoma diskusijų kultūra. Klubo nariai bibliotekoje renkasi kartą per mėnesį.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai