+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN

Jotvingiai Žemaitijoje. Istorija ir dabartis: istorinė-kultūrinė studija

Jotvingiai Žemaitijoje. Istorija ir dabartis : istorinė – kultūrinė studija / parengė Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Darbėnų filialas ; sudaryt. Jurgita Anužienė, Danutė Paulikienė ; korektorė Kristina Lenartaitė-Gotaučienė. – Kretinga, 2015 (Kretinga : UAB „Vakarų spaustuvė”). – 45 p. : iliustr., portr.

M. Valančiaus viešosios bibliotekos Darbėnų filialas 2015 m. vykdė projektą „Jotvingiai Žemaitijoje“. Šio projekto ištakos – rajoninio laikraščio „Pajūrio naujienos“ priedo „Vakarų Lietuva“ publikacija apie Darbėnų miestelio gyventoją Leopoldą Edvardą Rimgailą, kuris 2014 m. buvo įšventintas į Jotvingių kryžiaus riterių ordino riterius. Tai paskatino Darbėnų bibliotekos darbuotojas pasidomėti jotvingių genties istorine praeitimi, kuri tyrinėta ir aprašyta rusų, lenkų ir lietuvių istoriniuose šaltiniuose.

Knygoje pateikiamos žinios apie jotvingių genties praeitį, migraciją į Žemaitijos teritoriją, aiškinamasi, kokie ryšiai sieja juos su žemaičiais, apžvelgiami jotvingių palikuonių likimai, Jotvingių riterių ordino įkūrimas, jo tikslai ir veikla. Publikuojami dr. Jūratės Sofijos Laučiūtės, istoriko Juliaus Kanarsko, kalbininkės Dalios Kiseliūnaitės bei prof. Habil. Dr. Audronės Kaukienės ir KU lekt. Dalios Jakulytės parengti pranešimai jotvingių ir žemaičių ryšiams tyrinėti surengtoje konferencijoje „Jotvingiai Žemaitijoje. Istorija ir dabartis“. Leidinio sudarytojos Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos Darbėnų filialo darbuotojos Jurgita Anužienė ir Danutė Paulikienė.

Leidinys – tarsi tiltas, jungiantis praeitį su dabartimi, priartinantis prie istorijos ištakų ir parodantis jaunajai kartai, kad istorija yra šalia mūsų. Jis skirtas plačiam įvairaus išsilavino ir skirtingos gyvenimo patirties skaitytoju ratui.

Studijos išleidimą rėmė Lietuvos kultūros taryba, Kretingos rajono savivaldybė, UAB „Terekas“. Projekto partneriai: Darbėnų bendruomenė, Darbėnų seniūnija, UAB „Sveda“, Kretingos rajono Darbėnų gimnazija ir Kretingos muziejus.

Parengė Kraštotyros ir informacijos skyriaus vedėja Laima Jonauskaitė

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai