+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN

Sukurta 2018-12-06

Atnaujinta 2018-12-06

Kretingos krašto enciklopedija: elektroninis leidinys

Kretinga – viena seniausių Lietuvos pajūrio vietovių, turinti turtingą ir savitą istoriją, kurią kūrė paprasti šio regiono gyventojai ir garsios mūsų krašto ir valstybės asmenybės. Kretingos rajonas unikalus sakraliniu, architektūriniu paveldu, etnokultūrinėmis tradicijomis, savita gamta ir jos paminklais, garsus žymiais žmonėmis.

Išsamių studijų (leidinių), atspindinčių Kretingos krašto istoriją, tradicijas, kultūros paveldo savitumą ir kt. sritis beveik nėra. Tik 2009 m. pasirodė vertinga archeologo, Kretingos muziejaus istoriko Juliaus Kanarsko studija „Kretinga. Praeities skraistę praskleidus“, kurioje autorius apžvelgia Kretingos praeitį nuo giliausios senovės iki 2008 m., remdamasis archyvuose ir rankraštynuose sukaupta medžiaga, mokslinių ir kraštotyrinių tyrimų rezultatais, statistikos duomenimis ir spaudos publikacijomis.

Kretingos krašto enciklopedija

Ilgai brandinta ir 2010 m. pradėjusi veikti „Kretingos krašto enciklopedija“ – pirmasis leidinys, apimantis visą Kretingos rajoną. Tai laisvai prieinama, populiariai parašyta, gausiai iliustruota elektroninė enciklopedija apie Kretingą ir jos kraštą. Elektroninėje enciklopedijoje pateikiama susisteminta informacija turėtų būti naudinga ir įdomi ne tik kretingiškiams, bet ir visos Lietuvos žmonėms, išeiviams, besidomintiems Kretingos krašto istorija, kultūra, gamta, nusipelniusių žmonių gyvenimais ir kt. nuo seniausių laikų iki dabar.

Enciklopedijos turinį sudaro straipsnių rinkinys, iliustruotas nuotraukomis ir/ar video medžiaga, kuris pagal tematiką suskirstytas į 10 pagrindinių kategorijų (temų): gamta, geografija, kultūra, religija, švietimas, sportas, sveikata, visuomenė, verslas ir istorija.

Vietovardžiai, asmenvardžiai, terminai susieti aktyviomis nuorodomis į minimų objektų detalesnį aprašymą (straipsnius) ar vaizdus (nuotraukas, video). Straipsnio gale nurodoma autorystė bei literatūros ir šaltinių sąrašas. Enciklopedijoje pateikiamas tekstuose naudojamų sutrumpinimų (santrumpų) žodynas, atsakingų asmenų kontaktinė informacija, enciklopedijos turinys (svetainės žemėlapis), rodyklė, mediateka (vaizdo ir nuotraukų galerijos), dokumentų (straipsnių, nuotraukų ir video) paieška svetainėje pagal reikšminį žodį.

Nuotraukos, žemėlapiai, schemos galerijose yra panaudotos iš literatūros ir šaltinių sąrašų, nurodytų prie straipsnių. Kitos nuotraukos/video yra autorių, dalyvaujančių elektroninės enciklopedijos kūrimo projekte. Prie jų nurodoma autorystė, objekto fotografavimo/filmavimo metai. Didelė dalis nuotraukų/video  panaudota iš  Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos kraštotyros fondo.

Elektroninės „Kretingos krašto enciklopedijos“ kūrimą remia Kretingos rajono savivaldybė, projektą rengė ir įgyvendino Kretingos rajono savivaldybės M.  Valančiaus viešoji biblioteka.

Enciklopedijos rengėjai tikisi, jog internete paskelbta kraštotyrinė medžiaga bus įdomi visiems, besidomintiems Kretingos kraštu, padės įgyti daugiau istorinių žinių bei šiandien aktualios informacijos, atskleis Kretingos rajono savitumą ir taps naudinga informacine-pažintine priemone turistams bei svečiams.

Enciklopedijos rengėjai

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai