+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius birželio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02
03040506070809
1011121314
15
16
1718192021
22
23
24
252627
28
29
30
Visi renginiai

Aštuntasis Kretingos krašto kūrėjų vakaras

Sukurta 2023-10-26

Atnaujinta 2023-10-26

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Spalio 13-ąją Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko Kretingos krašto kūrėjų vakaras, į būrį kuriančius kraštiečius sukviečiantis aštuntus metus ir jau tapęs tradiciniu. Renginio svečiai turėjo unikalią galimybę pasimėgauti muzika, poezija, proza, pajusti ir suprasti kūrybos galią, pamatyti jog žodis nėra tik paprasta komunikacijos priemonė, o mokantys meistriškai valdyti kalbos subtilybes, atveria mums pasaulio suvokimą kitu žvilgsniu ir pojūčiais.

Kretingos meno mokykla bei muzikinės programos iniciatorė mokytoja Olivija Kundrotaitė parengė ypatingai gražią ir spalvingą programą, kuria mėgavosi svečiai bei dalyviai: smuikininkų ansamblis atliko Oskaro Petersono kūrinį „Himnas laisvei“, fleitininkė Orinta Saudargaitė pasirodė su Ričardo Rodžerio kūriniu „Edelweis“, Aleksandro Kačanausko kūrinį „Siuntė mane motinėlė“, pasiklausyti pakvietė jaunasis saksofoninkas Mantas Tolis , nuostabiai suskambo visiems puikiai pažįstamas kūrinys – Algimanto Raudonikio „Švelnumas“, kurį dovanojo saksofono klasės mokinys Andrius Slušnys, o paskutinįjį muzikinės programos kūrinį atliko akordeonistas Kostas Statkauskas (mok. Ramūnas Šlepavičius), visiems pristatęs Vincento Skoto kūrinį „Marinella“.

Antroje renginio dalyje pasirodė gausus Kretingos krašto kūrėjų būrys. Tai žmonės, iš kurių kiekvienas, savyje turintis vidinę jėgą, atveria širdį ne tik sau, bet ir šalia esantiems. Pedagogė, poetė, ne vienos poezijos knygos autorė Irena Grabienė skaitė savo eilėraščius, alsuojančius gyvybe ir viltimi. Kūrybiniu universalumu pasižymintis, šiuolaikinius, metapostmodernistinius bruožus kūryboje jungiantis Gediminas Bytautas, šiemet pristatęs ir naujausią poezijos knygą-albumą „Vizijos“, į renginį atvyko pasidalinti kūrybinėmis įžvalgomis. Poetės Aušros Budreckienės lyrika – tarsi gėrio ir grožio sala, kurioje gyvena stipri asmenybė. Jurga Valery pristatė savo naujausius eilėraščius bei eiles iš šiemet išleisto poezijos rinkinio „Marso mergaitė“. Giedrius Vaicekauskas – poetas, menininkas, kodavimo specialistas, eiliuotą žodį ir filosofinę mintį valdantis kretingiškis, kūryboje atsiskleidė jautrų bei taiklų požiūrį į mus supantį pasaulį. Pirmą kartą krašto kūrėjų vakare dalyvaujantis Pranciškonų gimnazijos gimnazistas, literatūriniuose konkursuose laurus skinantis bei Lietuvos rašytojų sąjungos organizuojamoje jaunųjų filologų kūrybinės dirbtuvėse „Vasaros akademija“ dalyvavęs jaunasis poetas Dominykas Miežetis drąsiai skaitė savo eiles.

Sidas Čepelevas, aktyvus gimnazistas, lankantis vaikų ir jaunimo teatrą „Atžalynas“ ir savo gyvenimo neįsivaizduojantis be kūrybos, pristatė šiemet išleistą poezijos knygą „Laumės siūlas“.

Kitas Pranciškonų gimnazijos auklėtinis Tomas Valiūnas, prozos kūrinius rašantis nuo mažumės, suintrigavo perskaitęs savo naujojo istorinio detektyvo ištrauką. Pirmojo jo detektyvinio romano „Lažybos prie karsto“ tiražas išpirktas, laukiamas pakartotinas leidimas.

Inga Mažeikienė – atvira, jautri ir nepaprastai nuoširdi poetė pasidalino savo kūryba ir jausmais, kurie palietė širdį.

Būti rašytoju – Dievo dovana. O žiūrint plačiąja prasme, visi savyje turi kažką netikėto, šviesaus, kitoniško, nebuitiško, nekasdieniško, tik gal ne kiekvienas sugeba tai išreikšti žodžiais. Kūrėjams duota privilegija, kad jie tai sugeba išreikšti. Džiugu, jog Kretingos krašto kūrėjų vakaras – kasmet sušildo ir praturtina literatūrine liepsna, palaikančia ir įkvepiančia ne tik kuriančiuosius, bet ir šalia esančius žmones.

Parengė Birutė Naujokaitienė, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos, skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai