+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Baigėsi projekto „Kultūros lauko dalyvių kultūros pažinimo kompetencijų ugdymas“ veiklos

Sukurta 2022-12-19

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius Brigita Barkauskaitė

Rugsėjo 13-ąją Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje startavęs kultūros sektoriaus darbuotojų kompetencijų lavinimo ir gebėjimų tobulinimo projektas „Kultūros lauko dalyvių kultūros pažinimo kompetencijų ugdymas“ baigėsi. Projekto metu surengti net aštuoni kultūros lauko specialistų, kvalifikuotų edukatorių kultūrinių kompetencijų ir gebėjimų tobulinimo mokymai. Mokymuose taikytos praktinės mokymosi sesijos leis įgytas kompetencijas įtvirtinti skirtinguose kontekstuose, taip užtikrinant kiekvieno dalyvio gebėjimų padidinimą maksimaliai – inovatyvių kūrybinių pokyčių inicijavimą.

Mokymų tikslai

Patirtinių mokymų metu dalyviams buvo sudarytos tinkamos sąlygos atskleisti savo kūrybiškumą ir nestandartinį mąstymą. Taikant probleminio mokymosi metodiką mokytasi iš realių situacijų ir ieškota optimalaus jų sprendimo būdo. Praktinių mokymų metu kultūros darbuotojai išmoko logiškai, analitiškai vertinti situacijas, priimti pagrįstus sprendimus bei spręsti kylančias problemas. Iš skirtingų institucijų į mokymus įtraukti dalyviai keistėsi patirtimi, užmezgė naudingus ryšius, išmoko bendradarbiauti.

Mokymu metu kultūros darbuotojai praplėtė kultūrinį akiratį, susipažino su šiandieninio meno raiškomis taikant naujausias technologijas, o tai įkvėpė minčių 2023 m.  modernių renginių ir edukacijų planavimui ir organizavimui. Įgyvendinant kultūrines iniciatyvas kultūros specialistai stengiasi atskleisti kūrybiškumą ir taikyti šiuolaikines inovacijas, kurti tokias kultūros paslaugas, kurios jungtų modernias technologijas ir tradicinę knygą.

Mokymų temos

Rugsėjo–gruodžio mėnesiais kultūros darbuotojai dalyvavo šiuose projekto „Kultūros lauko dalyvių kultūros pažinimo kompetencijų ugdymas“ mokymuose:

 1. Strateginis mąstymas ir veiklos planavimas;
 2. Kūrybiškumas ir renginių organizavimas;
 3. Komunikacijos plano rengimas: teorija ir praktika;
 4. Internetinis ir socialinių tinklų marketingas;
 5. Šiuolaikinė vizualinė komunikacija;
 6. Bendruomenių įtraukimo būdai ir auditorijų plėtra;
 7. Bendradarbiavimas su NVO ir verslo sektoriumi;
 8. Organizacijos įvaizdžio formavimas ir reputacija.

Organizuotos edukacinės pratybos bibliotekininkams

Lapkričio 10–11 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos darbuotojai siekė įgyti patirties ir naujų idėjų, dalyvaudami edukacinėse pratybose šiuolaikinį meną ir inovacijas reprezentuojančiose kultūros įstaigose Vilniuje. Mokymų metu profesionalūs kultūros ekspertai bibliotekininkus pakvietė susipažinti su šiuolaikinėmis meno formomis, kurias pasitelkiant kuriamos modernios kultūrinės ir socialinės inovacijos kultūrinių paslaugų teikimo srityje.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Kretingos rajono savivaldybė.

 

 • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
 • Kodas 190287259
 • Duomenys kaupiami ir saugomi
 • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai