+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

„Baltajame vakare“ pristatyta literatūrinė kvapų kolekcija

Sukurta 2022-06-13

Atnaujinta 2022-06-13

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius Brigita Barkauskaitė

Kretingos biblioteka vasarą pasitiko Šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventės metu organizuojamu ir tradiciniu tapusiu renginiu „Baltasis vakaras“. Šiemet renginio organizatoriai susirinkusiuosius pakvietė į unikalų kūrybinių improvizacijų reginį „100 puslapių į pasaulį“!

Kretingos bibliotekoje „Baltasis vakaras“ organizuotas jau trečiąjį kartą. Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos B. Naujokaitienės teigimu, Kretingos rajono gyventojai kasmet itin laukia šio renginio. Šiemet kretingiškiai buvo pakviesti kiek į kitokio pobūdžio vakarą – literatūrinę pažintį „100 puslapių į pasaulį“, kurio metu dalyviams teko galimybė pajusti literatūrą per kvapą, garsą ir vaizdą.

Pristatyta išskirtinė kvepiančių žvakių kolekcija

„Baltąjį vakarą“ renginio vedėja B. Naujokaitienė pradėjo pristatydama išskirtinę kvapų kolekciją, kurios kūrimo procese dalyvavo Kretingos bibliotekos skaitytojai. Pristatyta kvapų paroda – įrankis vienam iš pojūčių sužadinti – kvapui. Anot B. Naujokaitienės, kvapų kolekcijos kūrimo eiga užtruko gana ilgai: „Pirmiausia organizavome susirinkimus ir su suaugusiųjų knygų klubo nariais diskutavome bandydami atrinkti 15 stipriausių literatūrinių reiškinių, įnešusių esminį indėlį į pasaulio kultūrą, – B. Naujokaitienės veide matyti klausiamas šypsnys, – manot taip lengva iš visų pasaulio literatūrinių šedevrų išrinkti 15? Neįmanoma!“, – pakiliai šypsodamasi sako moteris.

Pasak pašnekovės, po ilgai trukusių diskusijų visgi pavyko išrinkti 15 šalių, jas atstovaujančius autorius bei kūrinius. Tuomet ir prasidėjo didieji kvapų kūrimo procesai. Į Kretingos biblioteką pakvietus ekologiškos kosmetikos „Bioeco“ įkūrėjus Dovilę Kubiliūtę ir Praną Kvietkų, kurie kartu su dalyvėmis per individualius pojūčius, įvairias asociacijas siekė pajusti pasirinktos šalies ar literatūros kūrinio kvapą, moterys komponavo kuriamo kvapo sudėtį.

Natūralūs kvapai – pagalba kūnui ir sielai

Kaip sako olfaktorinių pojūčių terapijos užsiėmimo edukatorė D. Kubiliūtė, „Natūralių žvakių deginimas yra sveikesnė alternatyva tiek aplinkai, tiek žmogaus organizmui. Šylant vaškui eteriniai aliejai garuoja į aplinką, per kvėpavimo sistemą mūsų organizmas juos pasisavina, – ramina, džiugina, kelia ūpą, motyvuoja veikti, nuteikia romantiškai ir kt.“. Viena iš terapijos užsiėmimų dalyvių Monika Martinkienė dalydamasi įspūdžiais pasakojo, kad tokia patirtis buvo labai įdomi. Kvapų palečių dėliojimas, uostymas, bandymas suprasti, kaip jos dera tarpusavyje – oda ir medis, intensyvios žalios pievos ir gaiva, viržynai ir miškas, jūra ir kalnai – nuostabūs potyriai.

Projekto iniciatorė B. Naujokaitienė pakvietė visus į baltą vakarą susirinkusiuosius įkvėpti dalelę unikalaus kiekvienos šalies kvapo ir ragino pakviesti į Kretingos biblioteką ir draugus, nes nuo šiol bibliotekoje kiekvienas galės susipažinti su unikalia kvapų kolekcija, – pakelti gaubtą ir pajusti literatūrinį kvapą.

Šokio trupės „Be kompanijos“ ir Dainoto Varno pasirodymas

Nuaidėjus renginio atidarymo sveikinimams, scenoje pasirodė bei šokio ir garso performansą pristatė nepriklausoma šiuolaikinio šokio meno organizacija „Be kompanijos“. Susirinkusius renginio dalyvius šokėjai pakvietė panerti gilyn į vidinį Džeinės Eir pasaulio valingumą ir aistringumą, norui priešintis ir nepasiduoti gaivališkam ir patogiai tekančiam troškuliui, nes pamatinė savastis visgi stipriau kalba už patį gyvenimą. Pasirodymas stebino susirinkusiuosius dvipusiškumo, švelnumo ir pykčio, paprastumo ir nepasidavimo netiesai, skausmingo ir gyvybiškai reikalingo keliavimo pirmyn jausmais. Vakarą vainikavo dainininko Dainoto Varno parengtas geriausių muzikos kūrinių repertuaras.


Projektas „Patyriminė literatūrinė kelionė: vaizdu, garsu, kvapu“ finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Kretingos rajono savivaldybės.

 

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai