+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Bendruomenes buria renginiai

Sukurta 2023-11-29

Atnaujinta 2023-11-29

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius ERIKA KAZLAUSKIENĖ

Gausus būrys Salantų miesto apylinkių, Kartenos bei Darbėnų bendruomenių narių aktyviai lanko projekto „Bendruomenių sutelktis kultūrinių kompetencijų ugdymui. 2023 m.“ pagrindu rengiamus kultūrinius renginius. Susirinkusiųjų gausa maloniai džiugina ir leidžia manyti, kad rudens pradžioje vykusių mokymų metų įgytos kultūros lauko aktyvo žinios panaudotos tinkamai – pavyko suprasti, ko vietos gyventojams reikia, kaip juos sukviesti būrin ir kartu pasimėgauti kultūra.

Renginių startas – Salantų mieste ir aplinkiniuose kaimuose. Bendruomenių nariai kviesti kartu kepti duoną, lieti žvakes, pinti advento vainikus, rišti smilkalus, sveikatintis žolelėmis ir iš kiekvieno renginio į savo namus parsinešti jaukumo jausmą ir… kvapą. Visi lapkričio mėnesį vykę edukaciniai renginiai Salantų krašte išsiskyrė ne tik gausia auditorija, bet ir gilios bendrystės jausmu. Puikios emocijos ir teigiami atsiliepimai leidžia galvoti apie tradiciją kasmet lapkričio mėnesį Salantuose burtis ir kartu mokintis ne tik senųjų amatų, bet ir naujų rankdarbių technikų.

Lapkričio 15 d. smagiai leido karteniškiai – savo gražiame kultūros centro skyriuje stebėjo Telšių dramos teatro spektaklį „Dvi seserys“. Tragikomiškas spektaklio turinys ne tik sukėlė žiūrovų šypsenas, tačiau pakvietė per juodojo humoro prizme pažvelgti į bendražmogiškas gyvenimo situacijas. Labai džiugu, kad šį spektaklį galės įvertinti ir Kalniškių kaimo gyventojai – jis bus rodomas gruodžio 13-osios vakarą.

Aktorius, rašytojas, dainų kūrėjas, keliautojas Juozas Gaižauskas maloniai bendravo su Darbėnų miestelio gyventojais lapkričio 28-ąją. Svečias išsamiai ir labai asmeniškai papasakojo apie švento Jokūbo kelio žygius Ispanijoje, iššūkius ir neįtikėtinus potyrius žygiuojant istorinėmis teritorijomis. Paskutinio žygio metu surinkti įspūdžiai nugulė naujausioje Juozo Gaižausko knygoje „Antarktidos indėnai“. Kaip sakė pats autorius, skaitytojui nereikėtų nustebti, kad, atrodo, po lengvu siužetu slepiasi giluminiai ir esminiai gyvenimo sprendimai. Maloni staigmena lankytojams buvo Juozo Gaižausko autorinių dainų koncertas renginio pabaigoje. Prasmingi tekstai ir gyvai atliekama muzika buvo puikus slenksti įžengti į susikaupimo – Advento laiką.

Savo susitikimo su pageidaujama aktore dar laukia vydmantiškiai; gruodžio 2-ąją 15 val. juos aplankys aktorė Nijolė Narmontaitė. Neabejojama, kad ir šios bendruomenės laukia malonus laikas ne tik su viešnia, bet ir savame būryje.

Renginių organizatoriai, siekdami išsiaiškinti veiklų silpnąsias ir stipriąsias puses, dar šių metų pabaigoje susitiks su lektoriumi Justu Terteliu aptarti projekto rezultatus ir tęstinumo, kryptis bei galimybes.

Projekto veiklos finansuojamos Lietuvos kultūros tarybos ir Kretingos rajono savivaldybės lėšomis.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai