(8 445) 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN

Erlėnuose vyks renginių ciklas „Baltiški-lietuviški ženklai ir simboliai“

Sukurta 2021-06-04

Atnaujinta 2021-06-08

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius BIRUTĖ JONUŠIENĖ

Lietuvos Respublikos Seimas 2021 metus paskelbė archeologės ir antropologės, archeomitologijos pradininkės Marijos Gimbutienės metais. Jų įprasminimui Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Erlėnų filialas parengė projektą „Baltiški-lietuviški ženklai ir simboliai“ – renginių ciklą, bendruomenės narius ir aplinkinių kaimų gyventojus supažindinsiantį su tautos istorija ir senąją kultūra, suteiksiantį žinių apie senųjų simbolių prasmę ir reikšmę.

Renginių ciklas prasidės birželio 16-ąją paskaita ir edukacija „Baltų krašto simboliai – mūsų tautos istorijos ir kultūros paveldo dalis“. Žemaičių dailės muziejaus darbuotoja Ingrida Šilgalytė  skaitys paskaitą „Baltiški simboliai archeologiniame kuršių genties kostiume“ ir ves edukaciją. Tądien bus pristatyta ir bibliotekoje veikianti spaudinių paroda „Archeologijos pradininkė – Marija Gimbutienė“.

Susipažinti su tekstilės gamybos priemonėmis, būdais ir įrankiais, nusiausti juostą su baltų ženklais, bus galima kitame lektorės ir edukatorės I. Šilgalytės edukaciniame renginyje „Baltiška simbolika ir mitologija archeologinėje tekstilėje“, į kurį biblioteka bendruomenę pakvies rugsėjo mėnesį. Erlėnų bendruomenei bus pristatyta paroda „Senovės baltų ženklai: atminties skiautės“.

Renginių ciklą užbaigs renginių nuotraukų paroda.

Projektą finansuoja Kretingos rajono savivaldybė.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai