+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Gyventojų iniciatyvų projekto „Pramogų sala“ prie bibliotekos atidarymo šventė

Sukurta 2022-10-11

Atnaujinta 2022-10-11

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius ASTA KUKTOROVIENĖ

Spalio 8 d. įvyko lauko erdvės prie bibliotekos – Gyventojų iniciatyvų realizuoto projekto „Pramogų sala“ – atidarymo šventė.

Atidaryme dalyvavo Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Dangiras Samalius, Kretingos rajono tarybos narys, Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto narys Vilius Adomaitis, kuris taip pat perdavė negalėjusiųjų šventėje dalyvauti Kretingos rajono savivaldybės mero Antano Kalniaus linkėjimus bei Gyventojų inicviatyvų projekto Kretingos rajone autorės Vaidos Jakumienės sveikinimus.

„Pramogų sala“ prie bibliotekos – tai vaikų pramogų parko ir kūrybos erdvės, kuriose yra medinė pakyla, suoliukai su įmontuotomis pakrovimo jungtimis mobiliesiems įrenginiams, paspirtukų pakrovimo stotelė, lauko muzikos instrumentai – būgnai, harmonija, varpai lyra ir muzikinis istorijų pasakojimo kamuolys.

Perkirpti erdvės atidarymo juostelę buvo pakviesti Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Dangiras Samalius, bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė ir vienas iš vaikų, – mergaitė, – atvykusių į atidarymo šventę. Po simbolinio lauko erdvės atidarymo įvyko ir pirmasis renginys po atviru dangumi – mokslinio šou „Atradėjas“ parodomoji programa, sudominusi šventės dalyvius. Į šventę atėjusiesiems teko įdomi patirtis, kai (neįtikėtina!) bananu galima į lentą įkalti vinį, suvalgius kukurūzo lazdelę trumpą akimirką virsti drakonu, patirti net ir kosminių dulkių iš kosminio laivo paleidimo debesies bei pamatyti jų grožį bei spalvas, rankose laikyti ugnį, netradicišku, bet ypač juokingu būdu, išsivalyti dantis ir net susišukuoti.

Mokslinio šou „Atradėjas“ laboratorija vaikams leido išbandyti unikalius mokslinius eksperimentus ir parodė, kaip paprasti dalykai virsta nepaprastais stebuklais, o fantastika – realybe.

Vaikai liko sužavėti mokslo bandymais ir nevaržomai jautėsi naujoje poilsio ir pramogų erdvėje – mažytėje saloje mūsų mieste, kur tiek daug erdvės kūrybai.

Šalia Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos įrengta komfortiška, lengvai transformuojama lauko erdvė „Pramogų sala“ ir yra viena iš Gyventojų iniciatyvų. Pasak idėjos ir projekto autorės Brigitos Barkauskaitės, Kretingos centre reikėjo erdvės jaunimui, jaunoms šeimoms, vaikams, kurioje būtų galima saugiai ir komfortiškai jaustis ir kūrybiškai leisti laisvalaikį, o vasaros sezono metu šioje erdvėje organizuoti įvairius renginius, sutelkti bendruomenę. Tad šiltuoju metų laiku ši erdvė bus ne tik poilsio ir pramogų sala, bet ir kūrybinė bei renginių erdvė visiems kretingiškiams. O bibliotekininkai pažada pakviesti į įvairius renginius, susitikimus.

Įgyvendinant šį projektą nuo vizijos iki techninių sprendimų dirbo daug žmonių. Planuojant erdvę diskusijose dalyvavo Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius, vicemeras Dangiras Samalius, administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė, vyriausioji architektė Reda Kasnauskė, Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė, Gyventojų iniciatyvų projekto Kretingos rajone autorė Vaida Jakumienė, projekto iniciatorė ir autorė Brigita Barkauskaitė ir daug kitų, išsakiusiųjų savo nuomonę pageidavimus, poreikius bei prisidėjus vykdant darbus.

Nuo 2020 m. vykdomam Gyventojų iniciatyvų projektui gyventojai patys tiesiogiai skirsto dalį savivaldybės biudžeto siūlydami idėjas ir balsuodami sprendžia, kokių iniciatyvų reikia gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti Kretingos rajone.

Lauko erdvė „Pramogų sala“ prie bibliotekos yra vienas iš 7 jau įgyvendintų Gyventojų iniciatyvų projektų Kretingos rajone.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai