+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Įpusėjo skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“: kokia knyga magiškiausia dalyviams?

Sukurta 2022-07-27

Atnaujinta 2022-07-27

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius „Vasara su knyga“ informacija

Lietuviškoji vasara – reiškinys, kuriuo nelabai galime pasikliauti. Skirtingai negu atostogas praturtinančiomis knygomis. Jų magija – dar ryškiau nuspalvinti saulėtą dieną, padėti  prastesnio oro tarpsniais. Įpusėjo septintasis Lietuvos bibliotekų paskelbtas skaitymo iššūkis  „Vasara su knyga“!

Organizatoriai skaičiuoja: į skaitymo akciją jau užsiregistravo 18000 dalyvių, 5310 iššūkį jau įveikė. Perskaityta per 51000 knygų! Naujausi duomenys rodo, kad aktyviausi skaitytojai gyvena Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse.

Magiškiausia knyga

„Vasaros su knyga“ iššūkio dalyviai itin aktyvūs socialiniuose tinkluose: dalijasi knygų rekomendacijomis, patarimais, nuotraukomis, mintimis apie skaitymą, jo įpročius, dalyvauja konkursuose, diskusijose, žaidimuose. Viename atskleidė ir savo magiškiausias knygas. O jos skirtingos – nuo detektyvų iki poezijos.

„L. Riley „Septynios seserys” – tikrai kažkas magiško, skaitau paskutinę dalį ir labai intriguojančios pabaigos laukiu. Visgi jų visų gyvenimas ir kilmės istorijos kupinos magijos“ (Alina).

„Magija yra poezija – žodžių rimas, žaismas ir visiškai nesvarbu kurio autoriaus – Jonyno, Buroko, Nėries, Marcinkevičiaus, Šekspyro…. Ant stalelio prie lovos visada yra J. Ivanauskaitės „Odė džiaugsmui“ – magija, pasiekiama ranka“ (Inga).

„Makso Frajaus „Paprasti stebuklingi daiktai“ ir kitos „Echo labirintų“ serijos knygos. Tai knygos, kurios galėjo perkelti mane į kitus magiškus pasaulius, kai būdavo per sunku. Mėgstamiausia knygų serija paauglystėje. Svajojau, kad suaugusi įsigysiu visas knygas ir turėsiu savo namų bibliotekoje. Taip ir padariau…“ (Lina).

„Larsas Myttingas ir jo knygos ,,Seserų varpai“, ,,Heknės audinys“. Jis lyg koks cirko artistas meistriškai žongliruoja skirtingais veikėjų charakteriais, žmonių buitimi ar svajonėmis – ištrūkti iš savo kasdienybės ir pažinti daugiau…“ (Rita).

„Kadangi tenka beveik kiekvieną vakarą skaityti knygas savo mergaitėms prieš miegą, man kaip tik vaikiškos pasakos ir asocijuojasi su magija. Kaip tik perskaitėme „Raganėlę Vinę“ (Tadas).

Visgi, daugumos nuomone, žodis „magija“ pirmiausia asocijuojasi su J. K. Rowling Hario Poterio knygų serija. Tai gražiai apibendrino skaitymo iššūkio dalyvė Kristina: „Aš negaliu pasakyti nieko kito kaip tik Haris Poteris… Magija, su kuria augau ir kurioje vis dar esu, forever and ever. Magija, kuri niekada neišblės…“.

Įsitraukti dar ne vėlu

Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ – jau septintus metus apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos su Kultūros ministerija rengiama akcija.

Akcija truks iki pat rugpjūčio 31 d. Todėl įsitraukti dar ne vėlu: užsiregistruokite svetainėje www.vasarasuknyga.lt ir perskaitę knygas suveskite jų pavadinimus. Jeigu reikia, prašykite bibliotekininko pagalbos. Turinčius negalią, dėl kurios nepavyksta skaityti knygas įprastu formatu, kviečiame naudotis ir virtualia biblioteka „ELVIS“.

5 vasaros užduotys:

  • perskaityk knygą apie žmogaus ryšį su gyvūnu (-ais);
  • perskaityk Baltijos šalių autoriaus knygą;
  • perskaityk biografinę knygą;
  • perskaityk knygą, kurios pavadinimas – vienas žodis;
  • perskaityk šeimos nario vaikystėje mėgtą knygą.

Dovanos ir prizai

Įveikusių vasaros knygų iššūkį laukia staigmenos. Didžiuosius prizus įsteigė pagrindinė akcijos rėmėja – išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“ –  net 47 burtų keliu atrinkti iššūkį įveikę dalyviai laimės išmaniųjų ir inovatyvių prizų – planšetę, mobiliųjų telefonų, išmaniųjų apyrankių ir kt.

Kviečiame stebėti „Vasaros su knyga“ „Facebook“ ir „Instagram“ paskyras – čia netrūksta konkursų, kuriuose taip pat galima laimėti prizų.

Pagrindinis informacinis partneris – LRT, pagrindinis akcijos rėmėjas – „Xiaomi“.

Akcijos draugai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, IBBY, leidyklos „Alma Littera“, „Nieko rimto“, „Vaga“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Aukso žuvys“, „Debesų ganyklos“, Audioteka.lt, garsinių knygų biblioteka „Elvis“, „Urtės tekstilė“, peteliškių namai „DomBow Ties“, „DenimDiaries“, „Muilo virtuvė“, „Biblioteka visiems“, „Švieskime vaikus“, „Vero cafe“, kurjerių tarnyba „Samus“, „Pažymėtas.lt“.

Visa informacija apie skaitymo iššūkį – www.vasarasuknyga.lt, „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai