+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius balandžio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02030405
06
07
080910111213
14
1516171819
20
21
222324252627
28
2930
Visi renginiai

Knygų klubas „9 puslapis“ švenčia trejų metų sukaktį

Sukurta 2022-04-26

Atnaujinta 2022-04-26

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius BRIGITA BARKAUSKAITĖ

Knygas mylinčių žmonių bendruomenė

Šiandien bibliotekose ypatingas dėmesys telkiamas į šiuolaikiškos skaitymą skatinančios aplinkos kūrimą bei teigiamo požiūrio į skaitymo kultūrą ugdymą. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyresn. bibliotekininkė Paulina Sutkutė, dar 2019 m. pavasarį įkūrusi suaugusiųjų knygų klubą, sėkmingai tęsia veiklą ir šiandien. Knygų klubas – erdvė, kurioje buriasi knygų mėgėjų bendruomenė. Dalydamiesi perskaitytų knygų įžvalgomis klubo nariai ugdo literatūrinį skonį, diskusijų bei kūrybiško skaitymo skatinimo kultūrą.

Anot P. Sutkutės, knygų klubai suteikia galimybę žmonėms kas mėnesį bibliotekoje aptarti aktualią ir pačių knygų klubo narių išsirinktą knygą. Knygų klubo nariai gali dalytis emocijomis ir mintimis apie perskaitytą knygą, turi galimybę išgirsti kitų klubo narių įžvalgas ir į knygos turinį ar patį autorių pažvelgti iš kitos pusės. Viena iš pirmųjų prisijungusių prie knygų mylėtojų būrio Dainora Petkienė džiaugėsi susipažinusi su naujais žmonėmis ir radusi erdvę, kurioje kūrybiškai išsirenkamos knygos skaitymui.

Knygų klubo „9 puslapis“ įkūrimas

Sutelkti bendruomenę žmonių, kurie norėtų kartu diskutuoti apie perskaitytas knygas, P. Sutkutei idėja kilo dar mokykloje, kai skaitymas merginai tapo vienu iš mėgstamiausių pomėgių, o bendraminčių, kurie norėtų pasidalyti mintimis buvo maža. 2019 m. parengus pirmąjį kvietimą susitikti Kretingos bibliotekoje visiems, kurie domisi knygų skaitymu, ėmė jaudulys ir nežinomybė kaip pavyks išplėtoti knygų klubo veiklą. Tačiau mergina šiandien drąsiai teigia, kad moterys, kurios susirinko į pirmąjį susitikimą, tapo jau kone geriausiomis draugėmis.

Pasak knygų klubo narės Kristinos Lileikienės, į pirmąjį susitikimą moteris ėjusi labai nedrąsiai. Buvo nejauku ir nedrąsu, bijota, kaip ji bus priimta. Po pirmojo susitikimo nuotaikos pasikeitė – atmosfera buvo tokia nuostabi, kad greitai pajutusi ryšį su kitomis moterimis ir sunkumo išlieti mintis neliko labai greitai. K. Lileikienė dar prieš ateinant į klubą tikėjosi tiesiog rasti įkvėpimo grįžti prie knygų, kurios jau kurį laiką buvo dingusios iš jos gyvenimo. Knygų klubas buvo lyg ženklas, kad moteris turi puikią progą rasti sau knygas mylinčių žmonių bendruomenę ir dalintis savo pomėgiu.

Kita knygų klubo narė – Vida Lapienė – knygas skaito dar nuo mokyklos laikų. Tačiau, anot jos, perskaičius knygas vis norėjosi su kuo nors pasidalinti įspūdžiais, „pakratyti“ veikėjus už vieną ar kitą, moters nuomone, blogą epizodą. V. Lapienė, sužinojusi, kad Kretingos bibliotekoje kuriasi knygų klubas, net neįsivaizdavo kaip būtų plėtojama knygų klubo veikla. Tačiau jau nuo pirmojo susitikimo viskas tapo aišku. Moteris teigia supratusi, kad verta diskutuoti, kadangi kartais diskusijos pakeičia neigiamą požiūrį į knygos veikėjus, atsiskleidžia rašytojo ir to, ką jis norėjo papasakoti savo skaitytojams tikslas.

Šiandien knygų klubas „9 puslapis“ vienija dešimtį knygų entuziastų, kurie kas mėnesį susitinka Kretingos bibliotekoje ir bibliotekos duris užveria tik vėlai vakare. Knygų klubo diskusijos vyksta ne vieną valandą, – tenka spręsti sudėtingas situacijas, kai klubiečių požiūriai nesutampa. Bet, galiausiai, įsiklausius į kolegų argumentus ir įžvalgas, požiūris gali pasikeisti net visapusiškai.

Knygų klubo pavadinimo ištakos

Klubo įkūrėja Paulina pasakoja, kad „9 puslapis“ – subrandintas pavadinimas. Šis pavadinimas klubo narėms „pasirodė“ tik trečiojo susitikimo metu. Pirmojoje skaitytoje knygoje, – Ginos Viliūnės istoriniame romane „Imperatoriaus meilužė“, – klubo narėms pasirodė juokingas vienas gan groteskiškas įvykis. Jis buvo aprašytas devintajame puslapyje. Kitoje skaitytoje knygoje – Robert Seethaler „Visas gyvenimas“ – vėl panašios tematikos epizodas, ir vėl – devintajame puslapyje. Trečiojo susitikimo metu buvo nuspręsta tai priimti kaip ženklą. Būtent nuo tos dienos kiekvienoje pasirinktoje knygoje patikriname šį puslapį. Ir beveik visada jame randame juodojo humoro dalelę – kartais būtent tai, kas aprašyta 9-ajame puslapyje ir nulemia ką skaitysime kitą mėnesį.

Gimtadienio susitikimas – gegužę

Gegužės 11 d. 18 val. Kretingos bibliotekoje susitinka knygų mylėtojai, kurie trejų metų knygų klubo „9 puslapis“ sukaktį minės su Luis Sepúlveda „Senis, kuris mėgo skaityti meilės romanus“ ir Alejandro Zambra „Bonsai; Asmeninis medžių gyvenimas“ leidiniais. Tądien knygų klubo dalyviai nusikels į kontrastingąją Čilę, dovanojusią pasauliui įstabių literatūros kūrinių. Diskusijos metu bus kalbama apie jų skirtumus bei minimalistinių istorijų emocinius pasaulius.

Knygų klubo „9 puslapis“ trečiajame gimtadienyje laukiami visi, kurie domisi skaitymu ir ieško draugijos, kurie svajoja apie naujus atradimus ir kitokį požiūrį į tai, kas pasakojama knygose.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai