(+370 445) 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius kovo 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02
03
0405060708
09
10
11
1213141516
17
1819202122
23
24
25262728
29
30
31
Visi renginiai

Kretingoje fiksuotas naujas Lietuvos rekordas

Sukurta 2022-11-28

Atnaujinta 2022-11-28

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius BRIGITA BARKAUSKAITĖ

Pirmąjį Advento sekmadienį Kretingos rajono gyventojai ir miesto svečiai dalyvavo išskirtiniame renginyje – pynė kalėdinius vainikus ir kartu siekė Lietuvos rekordo: vienu metu, vienoje vietoje, iš gausybės ką tik sukurtų kalėdinių vainikų buvo suformuota milžiniška kalėdinės eglės formos kompozicija.

Rezultatai bus pateikti vertinimui

Sekmadienio popietę į Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešąją biblioteką sugužėjo per 200 kalėdinių vainikų pynėjų ir jų pagalbininkų, nupynusių 125 kalėdinius vainikus, kuriuos sujungtus į vientisą eglės formos kompoziciją fiksuotas kalėdinės eglutės kompozicijos ilgis – 22 metrai ir 66 centimetrai, pagrindo plotis – 10 metrų ir 40 centimetrų. Įamžinę kalėdinių vainikų pynimo ir kompozicijos kūrimo procesą nepriklausomi renginio stebėtojai užfiksavo reikiamus duomenis, kurie bus perduoti rekordų stebėjimo agentūrai „Rekordų akademija“. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė viliasi, jog didžiausios kalėdinių vainikų kompozicijos rekordą pavyko pasiekti, visa stebėtojų pateikta medžiaga, nuotraukos ir vaizdo medžiaga netrukus bus perduota „Rekordų akademijai“ ir lauksime patvirtinimo, ar rekordas bus įregistruotas.

Per dvi valandas sukurta daugiau nei planuota kalėdinių vainikų – 125

Stebino gyventojų noras dalyvauti didžiausios kalėdinės kompozicijos rekordo siekime. Paskelbus informaciją apie organizuojamą renginį socialiniuose tinkluose, per 2 val. gauta daugiau kaip 200 registracijos anketų. Pasak renginio organizatorės Brigitos Barkauskaitės, pagal pirminį planą buvo planuota registruoti 100 dalyvių ir nupinti tiek pat vainikų. Tačiau norinčiųjų dalyvauti gausa pakoregavo planus ir teko skubiai spręsti susidariusią situaciją, kadangi priemonių kiekis ribotas. Tad ieškota galimybių pakviesti daugiau norinčiųjų.

Į pagalbos šauksmą atsiliepė Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio atstovai ir dalyvių skaičius buvo padidintas iki 120 pynėjų. Kretingos miškininkai į biblioteką atvežė įvairios gamtinės medžiagos – šakų, reikalingų karkasams apdengti, puošimui – medžių pagaliukų, kankorėžių ir kt. Pasak Miško auginimo specialistės Gražinos Banienės, renginio dalyviai kviesti išbandyti neįprastas priemones kalėdiniams vainikams kurti – kalninių pušų šakeles, atvežtas net iš Kuršių Nerijos bei invazinių zuikiakrūmių kuokštus.

Renginio metu vedusios edukacines vainikų gamybos dirbtuves „Sideko“ gėlių studijos įkūrėjos Simonos Makūnaitės nuomone, tai išskirtinis renginys, kai vienoje vietoje, vienu metu vainikus puošia toks neįtikėtinas skaičius žmonių. S. Makūnaitei misija vesti vainiko pynimo edukaciją tokiai miniai žmonių teko pirmą kartą. Moteris tikisi, jog suteiktos žinios dalyviams išliks ilgam ir kitoms šventėms jie vainiką gebės pasidaryti patys.

Kalėdinė atmosfera aplankė visus dalyvius

Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius kartu su žmona Rūta Kalniene taip pat dalyvavo kalėdinių vainikų pynimo iššūkyje ir nuoširdžiai džiaugėsi organizuota iniciatyva, dėkojo Kretingos bibliotekos kolektyvui už nuolatines pastangas vienijant rajono gyventojus ir garsinant Kretingos vardą. Didžiausios kalėdinių vainikų kompozicijos Lietuvoje rekordo siekimo akcijos dalyviai po rekordo fiksavimo savo kurtais kalėdiniais vainikais nešini iškeliavo namo džiugiai laukti Šv. Kalėdų.

Nuotraukos: B. Barkauskaitė, G. Banienė, D. Šypalis

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre
  • J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
  • Tel. (+370 445) 78 984
  • [email protected]

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai