+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius birželio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02
03040506070809
1011121314
15
16
1718192021
22
23
24
252627
28
29
30
Visi renginiai

Kretingos biblioteka kviečia leistis į išskirtinį kultūrinį skrydį

Sukurta 2023-01-18

Atnaujinta 2023-01-18

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius BIRUTĖ NAUJOKAITIENĖ

Paskutinį sausio penktadienį kviečiame į lagaminą įsimesti būtiniausius daiktus, – smalsumą ir gerą nuotaiką, – pasikviesti brangiausius bendrakeleivius ir leistis į išskirtinę kultūrinę kelionę –  SKRYDIS20230127, kuri Jus nustebins ne tik literatūros ir muzikos sinergijos improvizacijomis, bet ir netikėtais kūrybiniais sprendimais bei skoninga šventine aplinka!

Sausio 27 d. 18 val. Kretingos bibliotekoje (J. K. Chodkevičiaus g. 1B, Kretinga) pirmą kartą vyks muzikos, literatūros bei inovacijų profesionalus subursiantis bibliotekos vykdomo projekto „Senosios Lietuvos literatūros atgimimas XXI a. kontekste“ finalinis renginys – SKRYDIS20230127. Renginyje Jūsų lauks „fotogeniška“ aplinka, gyvo garso muzika, staigmenos ir gera nuotaika! Kaip rodo metų patirtis, laisvų vietų skaičius užsipildo akimirksniu, tad norinčiuosius dalyvauti renginyje organizatoriai kviečia suskubti užsiregistruoti. Registracija vyksta el. paštu [email protected] arba tel. 8 608 02 680.

Senosios literatūros transformacija į šiuolaikinę muziką

Jaunam žmogui suteikus kūrybinę laisvę gimsta nuostabiausi dalykai. Šiuo principu besiremdama Kretingos biblioteka pakvietė jaunuolius išbandyti save ir pasinerti į kūryba paremtą inovatyvių produktų kūrimą. Kretingos biblioteka subūrė didžiulį būrį muzikos profesionalų, kurie kartu su jaunimo atstovais analizavo Lietuvos autorių sukurtus literatūrinius kūrinius ir juos prikėlė XXI amžiaus auditorijai. Pirmoje sausio pusėje vyko muzikinių dirbtuvių sesijos, kurias jaunimui vedė profesionalūs muzikai, pedagogai bei dainininkai – Monika Mėčiūtė, Indrė Juodeikienė, Jokūbas Jankauskas, Julija Zvėrkienė, Aleksandra Charina, Evelina Greiciūnaitė, Karolina Mikutaitė ir Gabrielė Kalniškytė. Pagal pasirinktus lietuvių autorių literatūrinius kūrinius su skirtingo stiliaus muzikos profesionalais buvo kuriami šiuolaikiniai muzikos kūriniai. Šiuo metu kūrybinis procesas tęsiamas, vyksta kūrinių aranžuotės bei įrašymo darbai. Sukurti galutiniai produktai bus pristatyti renginio SKRYDIS20230127 metu.

Šimtmečius skaičiuojantys knygų viršeliai atgimsta 3D projekcijomis

Dar XVI–XIX a. išleistos reikšmingos lietuviško knygos saugomos muziejų archyvuose ir visuomenei ne visada lengvai prieinamos. Pavyzdžiui, pirmoji lietuviška knyga Martyno Mažvydo „Katekizmas“, vienas svarbiausių Lietuvos botanikos mokslo leidinių J. A. Pabrėžos „Taislius augyminis“, Laurencijaus Bojerio „Karolomachija“, vaizduojanti Salaspilio (Kirchholmo) mūšį ir J. K. Chodkevičiaus vadovaujamų lietuvių pergalę prieš švedų kariuomenę, iškilus Lietuvos renesanso kūrinys herojinė 4 giesmių Jono Radvano poema „Radviliada“ ir kt. Tad bendradarbiaujant su inovatyvių sprendimų įstaiga LISPA buvo organizuojamos dar vienos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu sukurta interaktyvi 3D hologramų paroda, pristatanti net 8 senosios raštijos pavyzdžius. Hologramos bus pristatytos ir jas regėsite kelionės SKRYDIS20230127 metu.

Šviesos, lazeriai ir gyva muzika

Skrydžių būna visokių – su turbulencijomis ir be jų. Tad kviečiame į kultūrinį skrydį, kur pasisemsite neįtikėtinų įspūdžių: stebėsite senosios literatūros transformaciją į šiuolaikinę muziką, keliausite dešimtmečiais ar net šimtmečiais atgal į laikus, kuomet pasirodė pirmieji reikšmingiausi literatūros kūriniai ir  reaktyviniu greičiu perskrodę epochas pasieksite XXI amžių – su daug muzikos, šviesų ir lazerių!

Renginys yra projekto „Senosios Lietuvos literatūros atgimimas XXI a. kontekste“ dalis.

Projektą „Senosios Lietuvos literatūros atgimimas XXI a. kontekste“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kretingos rajono savivaldybė.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai