+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Kretingos bibliotekoje – paskutinysis mūšis ir Hario Poterio pergalė

Sukurta 2023-09-21

Atnaujinta 2023-09-22

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius Brigita Barkauskaitė

Baigiantis vasarai penktus metus iš eilės į Kretingos biblioteką susirenka daugybė jaunuolių, persirengusių Hario Poterio knygos veikėjų personažais – „raganos“ ir „burtininkai“, smalsiai laukę kasmetinio burtais ir magija apipinto Hario Poterio knygų serijomis paremtų renginių pradžios. Šiemet renginiui įprasminti skirtas pavadinimas „Hario Poterio iššūkis: Paskutinis mūšis“ Hario Poterio gerbėjams imponuoja graudų liūdesį, nes tai visų gerbėjų manymu, greičiausiai, reiškia – renginių ciklo pabaigą.

Šiemet Kretingos bibliotekoje organizuotas renginys susirinkusiuosius nustebino kulminaciniu įvykiu – Hogvarsto profesoriaus Albo Dumbldoro ir valdovo Voldemorto kautynėmis. Visi, kurie skaitė Hario Poterio serijos knygas ar žiūrėjo filmus, žino, kad tai pabaigos simbolis, reiškiantis ir visų nuolat laukiamo tęsinio prarają. Pasak renginio iniciatorės Paulinos Sutkutės, „Gero serialo ar knygų serijos kūrėjai turi žinoti, kada sustoti – išeiti tada, kai dar nėra išsikvėpę, kol nėra patys pavargę nuo savo idėjos. Kad tai bus paskutinis renginys, žinojau jau prieš dvejus metus, kai galvoje pradėjo ryškėti idėja, kur einame su istorija, kurią norime papasakoti“. Šiais metais renginys „Hario Poterio iššūkis: Paskutinis mūšis“ buvo pristatytas, kaip vienas iš laukiamiausių bibliotekos jaunųjų lankytojų metų įvykių, kurio atsiminimais mažieji skaitytojai dalijasi dar iki šiol.

Kasmetinių renginių tematika keičiasi

Tie, kas skaitė Hario Poterio knygų seriją ar matė filmus, žino, kad sulig kiekviena dalimi istorija tampa vis sudėtingesnė, joje atsiranda daugiau tamsos. Tuo pačiu, – rengiant renginį atsiranda daugiau komandinio darbo bei netikėtų draugysčių. Kadangi tai paskutinis ciklo renginys, natūralu, kad gerieji burtininkai turėjo susikauti su tamsiosiomis jėgomis. Gėrio kelias link pergalės nėra lengvas, tad ir dalyviai pirmiausiai susidūrė su sudėtingomis užduotimis, kurios šiek tiek priartino prie pergalės. Renginio kulminacija – kova prieš Tamsos Valdovą – taip pat skyrėsi nuo anksčiau vykusių renginių pabaigos. Prieš tai laimėti stengdavosi atskiros komandos, tačiau šiais metais visi vaikai turėjo veikti išvien ir rasti bendrą sprendimą.

Susidomėjimas Hario Poterio personažu neblėsta

Kasmet organizuojami Hario Poterio serijomis grįsti renginiai susilaukė didelio susidomėjimo ir aktyvaus jaunų žmonių įsitraukimo. Šiemet, vos tik paskelbus registraciją, laisvos vietos buvo užpildytos beveik akimirksniu. „Nemanėme, kad garsas apie renginius pasklis taip plačiai – du kartus buvome renginį išvežę ir į Klaipėdą, tad juo pasidžiaugė tikrai daug jaunimo. Registracijos formos į renginį išgraibstomos per vieną dieną,“ – pasakoja P. Sutkutė. Penktus metus iš eilės organizuojamas renginys kasmet stebina susirinkusius jaunuolius, o smalsuoliai tėvai nuolat šmirinėja aplink biblioteką ir stengiasi pamatyti bent dalį renginio elementų.

Renginio organizacinei komandai – aplodismentai ir padėkos

Kretingos bibliotekoje renginį kasmet inicijavusi Dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėja Paulina Sutkutė, sutelkusi gausią organizacinę komandą dalyvius vis nustebindavo naujais ir įsimintinais iššūkiais. Paklausus P. Sutkutės apie galimybę tęsti renginių organizavimą ir kitąmet, mergina neslepia liūdesio ir teigia, kad visgi tai paskutinysis renginys prie kurio plėtotės buvo dirbama penkerius metus. Šiandien padaryta tiek, kiek planuota organizacinės komandos. „Visada kalbėdama apie šiuos renginius pabrėžiu, kad tai –didžiulis tvirtos, savimi tikinčios komandos darbas. Vienas žmogus niekaip nesugebėtų visko aprėpti. Kiekvienas joje turėjome savo vaidmenį, atsakomybes, žinojome vienas kito stipriąsias ir silpnąsias puses ir jas pilnai įveiklinome“, – pasakoja P. Sutkutė.

Mergina dalydamasi prisiminimais teigia, kad patys pirmieji patikėję idėja ir padėję ją išgvildenti buvo bibliotekos bičiuliai Sidas Čepelevas, Kristina Lileikienė ir Gintarė Vaicekauskaitė – jų indėlis į renginių organizavimą yra didžiulis ir nepamatuojamas. Dėkodama organizatorių komandai Paulinas pabrėžia, kad nei vieno, nei dešimties „ačiū“ neužtektų padėkoti komandos nariams už šią nepaprastą kelionę. Visus tuos metus organizatoriai žinojo, kad gali atsiremti vienas į kitą, o tas pasitikėjimas atsispindėjo ir kiekvieno renginio metu bei padarė šią patirtį tokią ypatingą.

Hario Poterio knygų serija – vis dar viena vaikų skaitomiausių

Pastebėta, kad šių knygų populiarumas neblėsta, o atliepiant į renginius susidomėjimas Hario Poterio knygų serija Kretingos bibliotekoje auga. Haris Poteris, pasaulio vaikus džiuginantis nuo 1997 m., yra fenomenas, su kuriuo užaugo jau ne viena karta, ir nepaliaujamai auga nauji gerbėjai. Tokios istorijos neužsimiršta. Jos išliks populiarios visada – tiek knygos, tiek filmai yra kupini nuotykių, o magijos pasaulis kruopščiai sukurtas taip, kad būtų įdomus ir vaikui, ir suaugusiajam: vaikas, skaitydamas knygas, galbūt matys tik nuotykius bei tradicinę gėrio ir blogio kovą, kai tuo tarpu suaugęs skaitytojas lengvai įžvelgs paraleles su moderniąja mūsų pasaulio istorija ir niekur nedingstančias problemas, kurios atsiranda, kai valdžios ir galios poziciją užima netinkami asmenys.

 

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai