+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Kretingos bibliotekoje prasiautė Kretingos knygų mugė

Sukurta 2022-12-02

Atnaujinta 2022-12-02

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius BRIGITA BARKAUSKAITĖ

Lapkričio 25–26 dienomis Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje ketvirtąjį kartą šurmuliavo „Kretingos knygų mugė 2022“ ir jos lankytojai. Net dvi dienas trukęs renginys knygų mylėtojus stebino ne tik plačiu knygų ir kitų leidinių pasirinkimu, bet ir įdomia kultūrine programa – knygų pristatymais ir susitikimais su knygų autoriais.

Valančiaus vardo suteikimo Kretingos rajono savivaldybės viešajai bibliotekai 25-mečio minėjimo renginys

Pirmąją Kretingos knygų mugės dieną bibliotekos lankytojai dalyvavo Kretingos M. Valančiaus viešosios bibliotekos vyskupo Motiejaus Valančiaus vardo suteikimo viešajai bibliotekai 25-mečio minėjimo renginyje. Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius visus susirinkusiuosius sveikino šia iškilia proga ir Kretingos bibliotekos bendruomenei linkėjo neišblėstančios energijos inicijuojant vis naujas idėjas. Valančiaus vardo suteikimo Kretingos rajono savivaldybės viešajai bibliotekai 25-mečio minėjimo renginio pranešimus skaitė Kretingos bibliotekos Kraštotyros ir informacijos skyriaus vedėja Laima Jonauskaitė, kuri pasakojo mažiau žinomus Motiejaus Valančiaus gyvenimo faktus bei atskleidė jo požiūrį į įvairiais gyvenimiškas situacijas. Taip pat renginio svečiai buvo pakviesti į pažintį su habilituota humanitarinių mokslų daktare Aldona Prašmantaitė, kuri remdamasi M. Valančiaus knygos „Namų užrašai“ atradimais pateikė kiek kitokiu žvilgsniu ir faktais pažįstamus vyskupo gyvenimo epizodus, įdomesnius jo gyvenamojo meto atsitikimus. Renginio kulminacija tapo meninė Klaipėdos dramos aktorės Justinos Vanžodytės kompozicija – M. Valančiaus „Paaugusių žmonių knygelės“ ištraukų skaitymai į tarpus įpinant kantičkinį dainavimą.

Susitikimai su knygų autoriais ir knygų pristatymai

Į pirmąjį susitikimą Knygų mugės lankytojus pakvietė Lietuvos menų ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa“ vadovas, metafizikos mokslų daktaras, rašytojas Vilimantas Zablockis, kuris pristatė naujausią savo knygą „Įrodyk man“. Kiek vėliau susirinkusiųjų laukė susitikimas su knygos „Mėmelio šturmo blefas“, ypač aktualios 2023 m. rengiantis minėti Klaipėdos krašto metus, autoriumi Mindaugu Miliniu. „Mėmelio šturmo blefas“ – tai knyga apie Antrojo pasaulinio karo mūšius dėl Klaipėdos. Šeštadienio rytmetį Kretingos bibliotekoje jaunieji bibliotekos lankytojai susitiko su Una Lune – knygos vaikams „Lapė Salegna“ autore. Tai kolekcinio tiražo 68 puslapių meninis albumas, kuriame pateiktos net 23 menininkų 33 liustracijos. Dienai įpusėjus knygų mylėtojai susitiko su knygos „Laimėti – ne nuodėmė: krikščioniškas požiūris į sėkmę ir lyderystę“ autoriumi Giedriumi Surpliu, kuris susirinkusiuosius pakvietė naujai pažvelgti į krikščionybės siunčiamą žinią, jos svarbą veikliame ir prasmingame gyvenime. Autorius pristatė itin atvirus pokalbius su 9 žymiais Lietuvos dvasininkais, jų pačių lyderystės patirtis ir gaires sėkmingam gyvenimui. Klaipėdos dramos teatro aktoriaus ir režisieriaus Kęstučio Macijausko knygos „Debesų žuvys“ pristatymas sulaukė itin gausaus lankytojų susidomėjimo. Pasak Kęstučio, tai knyga, kuri nėra autobiografija, nors rašant ir remtasi prisiminimais. „Tai tiesiog pasakojimas apie mūsų kartos atmosferą, nuotykius, herojai – paprasti vaikai, mano draugai. Rašau apie pokštus, pirmąją meilę, apie tai, kaip leisdavom laisvalaikį, siautėdavom…“. Susitikimų su knygų autoriais etapą užbaigė kretingiškis, poetas Linas Daugėla. Susitikimo metu pristatytas naujausias jo kūrybos bei jaunųjų kūrėjų festivalio „Literatūrinės slinktys“ rinkinys.

Naujienos, garsinančios Kretingą

Šeštadienio rytmetį Kretingos bibliotekoje susitiko Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro bendruomenės nariai, kurie dalyvavo projekto „Kretingos rajono kulinarinis žemėlapis“ pristatyme. Projekto tikslas yra padėti Kretingos rajono verslininkėms reklamuoti savo verslus, sujungiant juos į rajono kulinarinį žemėlapį. Taip pat bibliotekoje pristatytas kretingiškių brolių „Brother‘s Game Facktory“ sukurtas strateginis stalo žaidimas „Mad Market“ – išskirtinis įvykis Kretingos mieste, kai žaidimo kūrėjai kretingiškius pakvietė „pasimatuoti“ investuotojo kostiumą ir pasiūlė pademonstruoti verslininko gabumus draugams.

Renginio uždaryme skambėjo dainuojamoji poezija

Kretingos knygų mugė finišavo su Sauliaus Mykolaičio premiją pelniusios skuodiškės Živilės Mackevičiūtės, dažnai pavadinamos jaunąja barde, autorinių dainų pristatymu. Renginio metu Ž. Mackevičiūtė pristatė pirmąjį solinį albumą „Apie tikrovę“.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai