+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius gegužės 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
0203
04
05
06
0708091011
12
1314151617
18
19
2021222324
25
26
27282930
31
Visi renginiai

Kretingos krašto kūrėjų vakaras, skirtas brolio Bernardo Belicko jubiliejui paminėti

Sukurta 2018-10-02

Atnaujinta 2018-10-16

Kasmet augantis ir vis daugiau spalvų įgaunantis Kretingos krašto kūrėjų vakaras 2018 m. rugsėjo 26 d. vėl pakvietė susiburti draugėn Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje. Šiemet vakaras buvo skirtas grožį ir šilumą aplink save kuriančiam ir 50-ąjį rudenį sutinkančiam broliui pranciškonui Bernardui Belickui. Jubiliejaus proga broliui Bernardui sveikinimo žodžius bibliotekos kolektyvo vardu skyrė bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė, Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė, renginio dalyviai bei svečiai.

Br. Bernardo Belicko gimtinė – Birštonas, tačiau kretingiškiai jau neįsivaizduoja savojo miesto be įtaigaus jo poetinio žodžio, plačių, energingų žingsnių miesto gatvėmis. Brolis Bernardas – aktyvus Kretingos miesto bendruomenės narys. Savo kūryboje akcentuoja svarbiausias bendražmogiškas vertybes – tikėjimo bendrystę, meilę žmogui, gamtai, darbui, šeimai ir savam miestui. Vakaro metu perskaitė keletą savo naujų eilėraščių.

Savo kūrybą skyrė broliui Bernardui

Literatūriniame vakare taip pat dalyvavo poetas, dailininkas Vytautas Kusas, poetas Giedrius Vaicekauskas, poetė, Kretingos rajono Garbės pilietė Nijolė Rimkienė, dailininkė, literatė Felicija Stramilaitė, ilgametis Darbėnų krašto pedagogas ir poetas Juozas Maksvytis, humoristinių tekstų autorius Algimantas Vaškys ir grupė „Poezijos medžiotojai“.

Vakaro metu skambėjo poezija, proza, muzika, atskleidę skirtingų patirčių ir krypčių menininkų savitumą, autentišką jų širdies balsą, santykį su savimi bei pasauliu.

Vakare pirmą kartą dalyvavo jaunatviška ir žaisminga grupė „Poezijos medžiotojai“. Grupės lyderis Michailas kuria tekstus muzikai ir eilėraščius. Kolektyvo bendro darbo rezultatas – originali muzika, neužstrigusi vienos rūšies stiliaus rėmuose, o grupė savo kūrybą įvardija kaip muzikinę poeziją.

Palangoje gyvenantis ir kuriantis kraštietis menininkas Vytautas Kusas – profesionalus dailininkas, poetas, kolekcionierius, rekordininkas, netelpantis į vieno žanro rėmus – pristatė prieš keletą dienų pasirodžiusią dešimtąją savo knygą „Kertinis akmuo“ ir paskaitė pluoštelį joje publikuojamų trieilių.

Giedrius Vaicekauskas – eiliuotą žodį ir filosofinę mintį valdantis kretingiškis – skaitė naujausią savo kūrybą, kurioje atsiskleidžia jautrus požiūris į supantį pasaulį, labai taikliai ir subtiliai kritikuojama aplinka.

Kretingos rajono Garbės pilietės Nijolės Rimkienės turtinga patirtis grįžta į gyvenimą gyvo žodžio pavidalu. Naujuose jos eilėraščiuose – aktualios gyvenimo temos, Lietuvos šimtmečio šventė.

Mokytoja, dailininkė ir literatė Felicija Stramilaitė – ne tik mandalų, bet ir įtaigi žodžio meistrė. Kretingos krašto kūrėjų vakare savo eiles paskyrė duonai, kuri, pasak jos, – svarbus gyvenimo simbolis.

Vakaro metu netrūko šypsenų ir juoko – savo kūryba dalinosi darbėniškis poetas Juozas Maksvytis ir humoreskų bei feljetonų autorius Algimantas Vaškys, susirinkusiuosius papirkę įspūdį paryškinančiais tekstų elementais, žodžių žaismu nupiešdami kasdienį gyvenimą, subtiliai paliesdami socialines bei moralės temas.

Būti kūrėju – Dievo dovana. O žiūrint plačiąja prasme, visi turi savyje kažką netikėto, šviesaus, kitoniško, nebuitiško ir nekasdieniško. Tik ne visi sugeba tai išreikšti. Kūrėjams duota privilegija savaip tai įkūnyti. Džiugu, jog Kretingos krašto kūrėjų vakaras kasmet sušildo ir praturtina literatūrine liepsna gyvo žodžio gerbėjus.

Straipsnio autorius BIRUTĖ NAUJOKAITIENĖ

Kretingos krašto kūrėjų vakaras

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai