+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Kritinio mąstymo žaidimas „Populistas“ – jau Lietuvos bibliotekose

Sukurta 2022-10-28

Atnaujinta 2022-10-28

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Spalio 26 d., Pasaulinės medijų ir informacinio raštingumo savaitės metu, pristatytas naujas, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos sukurtas stalo žaidimas „Populistas“. Tai kritinio mąstymo žaidimas, ugdantis visuomenės medijų ir informacinį raštingumą, sąmoningumą ir atsparumą informacinei manipuliacijai.

Kasdien mus pasiekia dideli informacijos srautai. Ir tikriausiai ne kartą kiekvienas iš mūsų esame susidūrę su iškraipytais faktais, ypač kai juos pateikęs asmuo siekia sau naudos. To negalima vadinti melu – tai loginės klaidos, kurios yra daromos specialiai, norint pateikti informaciją taip, kad ji būtų naudinga tam tikriems subjektams. Iš viso priskaičiuojama daugiau nei 20 loginių klaidų rūšių. Šias klaidas kasdien daro nuomonių formuotojai, politikai, žinomi asmenys, siekdami savo žinute daryti įtaką viešajai nuomonei. Tokių loginių klaidų vartojimas gali sukurti situaciją, kurioje atskirti objektyvią tiesą tampa sudėtinga, nes loginės klaidos gali būti sunkiai pastebimos, ypač jei į jas anksčiau nebuvo kreiptas dėmesys.

Stalo žaidimas „Populistas“ yra būtent apie tai. Jis skatina mąstyti, kritiškai vertinti ir abejoti informacija, su kuria susiduriame socialinėse medijose ir kitose žiniasklaidos bei informavimo priemonėse. Žaisdami šį žaidimą, išsiaiškinę ir išmokę atpažinti logines klaidas, jūs daug saugiau jausitės komunikuodami internetinėje erdvėje, gaudami įvairią informaciją ar vertindami įvairius pasisakymus bei nuomones. Šis žaidimas naudingas ne tik jaunimui, bet ir suaugusiesiems, kurie nori geriau išmanyti medijų ir informacinio raštingumo subtilybes, taip pat tiems, kurie stengiasi išmokti kritiškai vertinti gaunamą informaciją. Žaidimo pagrindinė ašis – citatos, kurias renkant buvo siekiama užtikrinti temų įvairovę, todėl žaidime rasite citatų susijusių su sveika gyvensena, pop kultūra, donoryste, žmogaus teisėmis, migracija, ekonomika, politika ir dar daug kitų temų.

Šis žaidimas Lietuvos auditorijai pritaikytas perėmus gerąją projekto partnerės – Latvijos debatų asociacijos „Quo tu domā?“ – patirtį. Kaip teigia projekto vadovė Gerda Žymantaitė-Magalinskė, „užmezgėme bendradarbiavimą su latviais, tad šiuo atveju ne „išradinėjome dviratį“, o pasinaudojome tuo, kas jau sėkmingai veikia kaimyninėje šalyje. Žaidimą papildėme ir išplėtėme su žaidimu susijusias veiklas“.

Žaidimą „Populistas“ jau galite rasti visose Lietuvos viešosiose bibliotekose. Norėdami žaisti mūsų bibliotekoje, stalo žaidimą „Populistas“ rasite Jaunimo edukacijos erdvėje.

Organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Partneriai: Latvijos debatų asociacija „Quo tu domā?“, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Jaunimo reikalų agentūra.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai