+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Kultūros inovacijų hakatonas Kretingos bibliotekoje – pirmasis toks Lietuvoje

Sukurta 2022-03-21

Atnaujinta 2022-03-23

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

2022 m. balandžio 2–3 dienomis Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka rengia hakatoną „Hack Kultūra“, kuriame kviečiami susiburti informacinių technologijų ir kultūros entuziastai. Kretingos bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė ragina Klaipėdos regiono gyventojus įsitraukti į iniciatyvą ir pasidalyti idėjomis, kuriant kultūros inovacijų prototipus.

Hakatonai – kas tai?

Hakatonus į pagalbą jau ne vienerius metus telkiasi didžiausios pasaulio organizacijos ir institucijos. Hakatonai orientuoti į aktualių problemų sprendimą ir inovacijų kūrimą. Šis žodis atsirado kaip dviejų angliškų žodžių „hack“ ir „marathon“ hibridas. Hakatono formatas paplitęs pasaulyje ir pasižymi tuo, kad renginio vietoje susibūrusios komandos ieško technologinių sprendimų nurodytai problemai spręsti.

Europoje hakatonai nepertraukiamai trunka net iki kelių dienų. Hakatonų dalyviai komandose generuoja idėjas, priima organizatorių iššūkius ir vedini ekspertų kuria prototipus. Hakatonų pabaigoje idėjos pristatomos vertinimo komisijai, kuri nugalėtojų komandą apdovanoja piniginiais prizais.

Hakatonas „Hack Kultūra“

Hakatonas „Hack kultūra“ – pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas hakatonas, kurio metu kultūros ir inovacijų kūrėjai bursis į komandas ir telks dėmesį į Klaipėdos regiono kultūros kelių ir objektų, literatūros ir tradicijų puoselėjimo bei saugojimo svarbą. Hakatono metu komandos kurs mobiliųjų aplikacijų, virtualios realybės, multimedijos, interaktyvių programų ir kitų inovacijų prototipus.

Svarbiausią kultūros pokytį skatinančio prototipo kūrėjus vertinimo komisija apdovanos 1000 eurų vertės piniginiu prizu ir idėjos įgyvendinimo mentorystės programa. Priimti iššūkį ir dalyvauti hakatone rekomenduojama kultūros mylėtojams ir informacinių technologijų entuziastams, visiems, kurie mėgsta lankytis bibliotekose, kultūros centruose ar muziejuose, tiems, kurie dirba kultūros ar technologijų srityje, – archeologams, architektams, bibliotekininkams, duomenų analitikams, fotografams, istorikams, mokytojams, 10–12 klasių moksleiviams, programuotojams, rašytojams, studentams, teatro bendruomenės nariams, technologijų inžinieriams.

Inovacijos kultūroje

Kultūros organizacijos kasdien susiduria su naujais iššūkiais, kintanti aplinka daro įtaką teikiamų paslaugų spektrui ir kokybei, vis dažniau kalbama apie skaitmeninių medijų ir kitų technologijų taikymą kultūros paslaugų teikime. Pasak kultūros inovacijų hakatono „Hack Kultūra“ vadovės Brigitos Barkauskaitės, ugdant inovatyvų požiūrį į kultūros veiklą, inspiruojami pokyčiai bei atveriama laisvė kūrybiškumui ir drąsai.

Hakatonas „Hack Kultūra“ – vienas iš inovatyvių metodų, kaip pritraukti technologijų ir kultūros gerbėjus, kurie bendradarbiaudami ir padedami mentorių, sukurtų inovatyvių kultūros prototipų. Skatinant tarporganizacinį kultūros įstaigų, informacinių technologijų kūrėjų, verslo ir nevyriausybinio sektoriaus bendradarbiavimą, modernūs sprendimai ir inovacijos kultūroje – nesudėtingai pasiekiama užduotis. Plėtojant glaudų ryšį tarp organizacijų galime tinkamai suprasti bendruomenės poreikius ir sukurti palankią aplinką kultūros ir tradicijų puoselėjimui, meilę literatūrai ir gamtos paveldo išsaugojimui.

Hakatono „Hack kultūra“ iššūkiai

Hakatono metu dalyvių komandos bus kviečiamos pateikti įkvepiančių idėjų kuria nors viena iš trijų hakatono temų pasirinktinai. Kiekviena dalyvių komanda gali rinktis temą pagal tai, kokie komandos narių pomėgiai ar kultūrinis suvokimas.

  • Kultūrinio identiteto puoselėjimas. Kaip išsaugoti etninę kultūrą, tradicijas ir papročius?
  • Knygų renesansas. Kaip stiprinti teigiamą visuomenės požiūrį į skaitymą?
  • Klaipėdos regiono išskirtinumo ženklai. Kokiais būdais inspiruoti lankytojų skaičiaus didėjimą?

Hakatone komandoms bus skirtas laikas diskusijų ir idėjų generavimo dirbtuvėms, kurių metu komandos nariai dalysis pasiūlymais ir spręs, kokį sumanymą pristatys hakatono vertinimo komisijai. Komandos, lydimos kultūros ir technologijų sričių ekspertų, pristatys idėjas ir jų prototipus, galinčius padidinti istorinio paveldo patrauklumą ir potencialių lankytojų susidomėjimą literatūra, krašto istorija bei tradicijomis. Hakatono metu dalyvių komandas konsultuotos profesionalūs technologijų, inovacijų kūrėjai, kultūros srities ekspertai.

Už geriausią idėją – 1000 Eur vertės prizas

Dalyvavimas hakatone „HACK kultūra“ yra nemokamas. Svarbiausią kultūros pokytį skatinančio prototipo kūrėjus vertinimo komisija apdovanos 1000 Eur vertės piniginiu prizu, idėjos įgyvendinimo mentorystės programa, kurią dovanoja VšĮ „Visuomenės ateities institutas“, bei renginio rėmėjų leidyklos „Aukso žuvys“ knygomis. Hakatono dalyvius vaisiais vaišina „Augma“, o saldėsiais –„Mėtinis Bučinys“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kretingos rajono savivaldybė.

Registracija

Norint dalyvauti reginyje ankstesnė patirtis hakatonuose nėra būtina, svarbiausia – kūrybinė idėja ir 4–6 žmonių komanda. Jei neturite komandos, galite registruotis individualiai, renginyje jūs būsite priskirstas komandai. Į hakatoną registruokitės užpildydami formą https://bit.ly/35J2YVa. Renginio programą rasite Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos interneto svetainėje. Registracija jau prasidėjo ir tęsis iki kovo 31 d. 22 val.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos informacija, 2022 m. kovo 21 d.

Hakatono „HACK Kultūra“ vadovė Brigita Barkauskaitė
el. p. [email protected]
tel. +370 671 86 477

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai