+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius birželio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02
03040506070809
1011121314
15
16
1718192021
22
23
24
252627
28
29
30
Visi renginiai

Legendinė miesto vieta atgyja „Baltajame vakare“

Sukurta 2024-05-27

Atnaujinta 2024-05-30

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius BIRUTĖ NAUJOKAITIENĖ

Kretinga – vienas gražiausių miestų, įsikūręs Lietuvos vakarų pakrantėje. Jis garsėja ypatinga žaluma ir istorinių, kultūrinių vietų gausa, pritraukiančia tiek vietinius, tiek ir kitų miestų ar šalių svečius. Šiemet švenčiant 771-ąjį Kretingos miesto gimtadienį, Kretingos biblioteka kviečia atrasti ir iš naujo pažinti primirštas unikalias Kretingos miesto vietas renginyje „Baltasis vakaras: nauja – atrasta sena“.

Pranciškonų ordino veikla Kretingos mieste plėtojasi jau 4 šimtmečius, tačiau jo indėlis į regiono kultūrinę plėtrą ypač ryškus buvo XX a. 3–4 dešimtm. Turistai Kretingoje dažniausiai ir lanko garsųjį Kretingos pranciškonų vienuolyno kompleksą, šalia esančią bažnyčią. Tačiau retas sužino, jog šiame komplekse prieš 100 metų gyvavo ir legendinė vieta, tarpukariu regėjusi daugybę to meto garsių asmenybių – dvasininkų, politikų, pasauliečių, lietuvių išeivijos bei jaunimo.

Tai Kretingos pranciškonų vienuolyno sodas.

Bibliotekos pastatas bei šalia esančios gimnazijos sporto aikštynas yra įrengti būtent šiame istoriškai reikšmingame žemės sklype. Pasakojimai apie šią vietą romantizuotas, mistinis sodo vaizdas sužadina dideles emocijas bei norą patirti daugiau.

Tad birželio 9 d. 16 val. šią vietą skelbiame renginių epicentru ir bibliotekos kiemelyje kviečiame patirti baltos spalvos, muzikos bei pasakojimų harmoniją. Svečiai vakaro programos metu mėgausis unikaliu kanklių ir violončelės deriniu, fluksiška ekskursija po vienuolyno sodą bei akustiniu koncertu.

Penktąjį kartą po atviru dangumi vyksiantį renginį pradės profesionali koncertinių kanklių atlikėja, pedagogė Ingrida Spalinskaitė-Kurienė bei violončelininkė, pedagogė Gabrielė Bajorūnienė, pristatysiančios parengtą instrumentinę programą pagal gražiausias lietuvių atlikėjų, autorių melodijas.

Vakaro eigoje pasidalinsime išskirtiniais pasakojimais apie Kretingos vienuolyno sodo fenomeną, o juos fluksiškoje ekskursijoje gidė dr. Regina Navickienė pakvies patirti per emocijas ir vaizduotę.

Pakeliavusiems po praeitį dalyviams šventinę nuotaiką dovanos viena ryškiausių Lietuvos atlikėjų – Rūta Ščiogolevaitė, kviesianti į akustinį savo bei pianisto Pauliaus Zdanavičiaus koncertą! Nors koncerte skambės visiems gerai žinomi kūriniai, tačiau bus galima tikėtis visiškai netikėtų Rūtos ir Pauliaus dueto improvizacijų.

Tad kviečiame Jus į jautrumu, romantika bei mistika alsuojantį vakarą, o jo išskirtinumui išlaikyti, visi dalyviai kviečiami pasipuošti tik balta apranga!

Renginys nemokamas. Registracijos nėra.

Renginys yra projekto „Nauja – atrasta sena: vienuolyno sodo paslaptys“ dalis.


Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kretingos rajono savivaldybė.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai