+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius birželio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02
03040506070809
1011121314
15
16
1718192021
22
23
24
252627
28
29
30
Visi renginiai

Magiško žiemos švenčių laikotarpio startas – kalėdinė mugė bibliotekoje „Įkvėpk! Kalėdos!“

Sukurta 2023-11-21

Atnaujinta 2023-11-23

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Gruodžio 1–2 d. šventiškai pasipuošusi Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka kvies apsilankyti tradicine tapusioje, visų pamėgtoje nišinių produktų mugėje – „Įkvėpk! Kalėdos!“. Išskirtinis Bibliotekos organizuojamos kalėdinės mugės bruožas yra tas, jog joje siūloma įsigyti rankų darbo, unikalių kūrinių, kalėdinių dovanų ir dekoracijų, interjero detalių. Lankytojų laukia šventiniai edukaciniai užsiėmimai, pramogos. Renginyje dalyvauja ne tik Kretingos rajono amatininkai, kūrėjai, bet ir svečiai iš Skuodo, Klaipėdos miesto bei rajono.

Bibliotekoje savo gaminius pristatys interjero prekių, aksesuarų, galanterijos, aprangos ir jos detalių kūrėjai, tautodailininkai, amatininkai ir kitų produktų gamintojai. Smaližiai aptiks įvairių saldumynų bei medaus produktų, mėgstantys gaminti – prieskonių savo patiekalams gardinti. Besiruošiantys artėjančioms šventėms suras dovanų ir jų idėjų, šventinės atributikos, rankų darbo žaislų, puošmenų namams, grožio ir stiliaus prekių, gardžių dovanų.

Biblioteka bendradarbiauja su įvairiais socialiniais partneriais, tad mugės metu kviečia susipažinti su jų veiklomis. Kalėdinėje mugėje Kretingos Dienos veiklos centras pasiūlys įsigyti centro lankytojų sukurtų darbelių – keramikos dirbinių, rankdarbių, kalėdinių dekoracijų.

Asociacija „Ladies Circle Lithuania“ globoja su sudėtinga finansine situacija susiduriančias šeimas, iš kurių keletas augina neįgalius vaikus, taip pat ieško būdų padėti talentingiems vaikams, stokojantiems lėšų. Prisidėti prie nuostabios asociacijos iniciatyvos bus galima įsigyjant vieną ar kelis klubo narių rankų darbo kūrinius.

Savo veiklą bei kuriamus produktus pristatys ir Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos moksleivių mokomoji bendrovė „Bee Cozy“.

Šventės įspūdžiui sustiprinti Biblioteka pasirinko vienijančią tematiką – retro Kalėdos.

Mugės darbo metu kviečiame šeimas įsiamžinti fotosesijoms skirtose erdvėse: prie bibliotekos įėjimo Jus pasitiks senovinis raudonas „Buick“ automobilis, šventiškai dekoruotas kalėdinėmis dovanomis, girliandomis ir pasiruošęs Jums papozuoti. Bibliotekos fojė atrasite Kalėdų eglutę, papuoštą vintažinio kambarėlio erdvėje.

Didžiausia staigmena ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams – vaikystės prisiminimus keliantys žinomiausi seni kompiuteriniai žaidimai. Mugės dalyviams pasiūlysime retro pramogą – retro žaidimų aparatą („Arcade“ konsolę), kuriame įmontuotas identiškas senų žaidimų kompiuteris. Šis žaidimas sudomins ne tik mažuosius, bet ir nostalgijai neabejingus suaugusiuosius.

Bibliotekos lankytojus kviesime ne tik dalyvauti įvairiose mugės dalyvių siūlomose edukacijose, bet ir apsilankyti virtualios realybės filme „Angelų takais“, paremtame M.K. Čiurlionio kūryba (filmo seansai vyks gruodžio 1–3 d., įėjimas mokamas, bilietus galite įsigyti kūrėjų internetiniame puslapyje https://angelutakais.lt/kretinga/).

Skambiai prasidėjęs šventinis laikotarpis tęsis iki pat šv. Kalėdų!

Gruodžio 5 d. 17 val. Vaikų edukacijos erdvėje veiks šventinių dekoracijų dirbtuvės šeimoms „Nuspalvink molį Kalėdoms“ (būtina registracija el. paštu [email protected]).

Pačius mažiausiuosius į susitikimus kvies Vaikų literatūros centras (būtina registracija el. paštu [email protected]): gruodžio 9 d. 11 val. – mažųjų šeštadienis „Žiemos išdaigos“; gruodžio 15 d. 11 val. –ankstyvojo skaitymo užsiėmimas 1–2 metų vaikams „Apšerkšnijęs pupų sodas“.

Jaunuolius nuo 12 metų kviesime į užsiėmimus Jaunimo edukacijos erdvėje (registracija el. paštu [email protected]): gruodžio 8 d. 15 val. – kūrybinės dirbtuvės „Kalėdinio žibinto stebuklas“; gruodžio 12 d. 15 val. – kūrybinės dirbtuvės „Kalėdiniai makrame žaisliukai“; gruodžio 19 d. 16 val. – edukacija-turnyras „Kalėdinės slėpynės“.

O vis šaltėjančiomis dienomis lauko speigą kviečiame iškeisti į smagią, intelektualią pramogą šeimoms – technologiniais sprendimais paįvairintą pabėgimo kambarį – „Kodas: 770“. Kiekvieną gruodžio antradienį ir ketvirtadienį 10–17 val. galite registruoti savo šeimą ar draugų būrį Jums patogiu metu ir išbandyti jėgas sprendžiant įdomias užduotis. Registracija į pabėgimo kambarį tel. (+370 445) 72 135 arba el. paštu [email protected].

Informaciją apie kitas veiklas sekite bibliotekos interneto svetainėje bei facebook.com/kretingosbiblioteka ir instagram.com/kretingos_biblioteka.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai