+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius gegužės 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
0203
04
05
06
0708091011
12
1314151617
18
19
2021222324
25
26
27282930
31
Visi renginiai

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kartu įveikiant krizes“ Kretingoje

Sukurta 2023-04-12

Atnaujinta 2023-04-21

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Jau visai netrukus, paskutiniąją balandžio savaitę, visose šalies bibliotekose šurmuliuos 23-ioji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kartu įveikiant krizes“. Oficialiai ji startuos balandžio 22-ąją, šeštadienį, tradiciniu bibliotekininkų žygiu vaizdingu Sūduvos kraštu – Kazlų Rūdos apylinkėmis – ir tęsis iki balandžio 28 d.

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kartu įveikiant krizes“ Kretingoje

Kretingoje Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė prasidės kiek anksčiau – balandžio 21-ąją. Jos metu kviečiame į susitikimus, pokalbius, knygų pristatymus ir kūrybines dirbtuves su žinomais žmonėmis bei knygų autoriais: karybos ekspertu, Lietuvos kariuomenės atsargos majoru Dariumi Antanaičiu, knygos „Mokytojas“ autoriumi Karoliu Klimu, rašytoja Igne Ale ir knygos „Visi vieniši žmonės“ autore, knygos „Kukū iš pašto dėžutės“ autore Alvile Rimaite bei knygos „Mėlynas kraujas“ autoriumi, istoriku Eimantu Gudu.

Akcija

Švenčiant kartu Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, balandžio 21–29 d. bibliotekininkai kviečia skaitytojus grąžinti bibliotekai vėluojamus grąžinti leidinius. Už šiuo laikotarpiu sugrąžintus leidinius delspinigiai nebus skaičiuojami.

LRT viktorinoje „Kas ir Kodėl?“ – bibliotekininkai

Balandžio 24–28 dienomis visus protmūšių ir viktorinų mėgėjus kviečiame prie TV ekranų. Šią savaitę LRT transliuojamame žaidime „Kas ir kodėl?” jėgas išbandys šalies bibliotekininkai. Kretingos biblioteką intelektiniame žaidime atstovauja Dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėja Paulina Sutkutė, kuri TV žaidimuose jėgas išbando jau ne pirmą kartą. Tad kviečiame palaikyti mūsų bibliotekos atstovę ir pažiūrėti, kaip Paulinai seksis atsakyti į vedėjo Dariaus Jurgelevičiaus pateiktus klausimus.

2D iliuzija paremta fotografavimosi erdvė

Kokia gi šventė be pramogų! Tad šventinės bibliotekų savaitės metu kretingiškius ir miesto svečius kviečiame į išskirtinę erdvę – 2D iliuzija paremtą fotografavimuisi skirtą vietą, kurioje galėsite įsiamžinti su savo asmeniniais išmaniaisiais įrenginiais ar fotoaparatais.

Renginiai

***

Balandžio 21 d. 17.00 val. Konferencijų salėje

Susitikimas-pokalbis su karybos ekspertu, Lietuvos kariuomenės atsargos majoru Dariumi Antanaičiu

Susitikimo metu bus kalbamasi apie šių dienų aktualijas, ieškoma atsakymų į visuomenei svarbius klausimus apie saugumą, perspektyvas, potencialias grėsmes, siekiama vizualizuoti aiškesnį geopolitinių iššūkių, su kuriais susiduria šiuolaikinė Lietuva, suvokimą.

Sudėtingu laikotarpiu, kaip pastarieji metai, viešąją erdvę užtvindo gausybė informacijos – objektyvių žinių ir sąmokslo teorijų, argumentuotų diskusijų ir klaidinančių prasimanymų bei mėginimų manipuliuoti. Atviros diskusijos ugdo asmenybės sąmoningumą ir brandą, racionalų, kritišką mąstymą, kuris suteikia pranašumo, daro visuomenę stipresnę ir saugesnę.

***

Balandžio 24 d. 17.30 val. Konferencijų salėje

Susitikimas su knygos „Mokytojas“ autoriumi Karoliu Klimu (FB – „Lietuvių kalbos mokytojas“)

Didžiulio susidomėjimo ir daugiau kaip 100 kvietimų atvykti į įvairius Lietuvos miestus ir miestelius sulaukusi Karolio Klimo knyga „Mokytojas“ pirmą kartą pristatyta sausakimšoje Vilniaus knygų mugės salėje. O dabar populiaraus tinklaraščio „Lietuvių kalbos mokytojas“ autorius išgirsti apie šį kūrinį iš pirmų lūpų leidžiasi į gastroles po Lietuvą, tad kviečiame nepraleisti progos su juo susitikti, susipažinti, smagiai pabendrauti ir  Kretingos bibliotekoje!

Knyga „Mokytojas“ jau daugiau nei mėnesį yra antra pagal perkamumą knyga puslapyje knygos.lt, o pirmasis jos tiražas parduotas vos per dvi savaites. Tai – neįprasto žanro grožinis kūrinys apie dvejus darbo gimnazijoje metus, kuriuos įrėmina (nebe)jauno, savęs ieškančio žmogaus istorija. Ji skirta ne tik pedagogams, 11–12 klasių mokiniams ir jų tėvams, bet VISIEMS, kurie domisi literatūra, nori (iš naujo) atrasti žymiausius užsienio ir lietuvių autorius, pažvelgti į nepagražintą darbo mokykloje realybę. Tai knyga apie mokytoją ne tik mokytojams!

***

2023 m. balandžio 25 d. 17.00 val. Konferencijų salėje

Susitikimas su rašytoja Igne Ale ir knygos „Visi vieniši žmonės“ pristatymas Konferencijų salėje

Ignė Ale – vertėja ir rašytoja, trijų romanų („Tarp A ir B“, „Geltona suknelė“, „Visi vieniši žmonės“) autorė. Taip pat Ignė save vadina bibliotekų ir bibliotekininkų „fane“, tad nenuostabu, kad savo naujausią knygą ji dedikavo šios profesijos atstovams. „Visi vieniši žmonės“ kviečia pasivaikščioti po Klaipėdą įkvepiant pajūrio oro, susitikti su tikrais žmonėmis, surasti įkvėpimą, kaip atsitiesti, kai ankstesnis gyvenimas slysta iš po kojų, o tuo pačiu ir sulaužyti stereotipus apie meilės romano žanrą.

Susitikimą moderuos Kretingos bibliotekos knygų klubas „9 puslapis“, tad Jūsų laukia šiltas ir jaukus pokalbis.

***

Balandžio 26 d. 12.00 val. Vaikų edukacijos erdvėje

Susitikimas ir kūrybinės dirbtuvės su knygos „Kukū iš pašto dėžutės“ autore Alvile Rimaite

Linksmo ir kūrybiško susitikimo su rašytoja, knygos „Kukū iš pašto dėžutės“ autore Alvile Rimaite metu vaikai ne tik susipažins su rašytoja ir jos kūryba, bet ir sužinos, kad pašto dėžutėje galima atrasti ne tik laiškus, laikraščius ar reklaminius lankstinukus, o ir kažką labai įdomaus! O kas tai – paaiškės susitikimo metu.

***

2023 m. balandžio 26 d. 18.00 val. Konferencijų salėje

Susitikimas su knygos „Mėlynas kraujas“ autoriumi, istoriku Eimantu Gudu

„Mėlynas kraujas. Įtakingiausios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės giminės“ – knyga apie penkias įtakingiausias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės gimines.

Penkios įtakingiausios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės giminės – Radvilos, Chodkevičiai, Sapiegos, Pacai ir Tiškevičiai –neatsiejama Europos elito epochos dalis.

Ar per amžių rūką, skiriantį mus nuo anų laikų, įmanoma įžvelgti ne tik jų klestėjimo, pakilimų, nuopuolių ženklus, bet ir konkrečius žmones? Gyvenusius dorai ir nedorai, lenktyniavusius tarpusavyje, rezgusius intrigas, mylėjusius ir meile netikėjusius, azartiškai dėliojusius savo vaikų vedybų pasjansus, siekusius užsitikrinti amžinąjį gyvenimą? Kultūros istorikas Eimantas Gudas apie įtakingiausias gimines pasakoja gyvai, su amą atimančiomis smulkmenomis, pasitelkdamas galybę senovinių iliustracijų.


Visi renginiai nemokami. Į renginius suaugusiesiems registracijos nėra. Dėl kūrybinių dirbtuvių teirautis tel. +370 445 72 135.


#NLBS2023

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai