+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet prisistato šūkiu „Nauja realybė – naujos formos“

Sukurta 2021-04-22

Atnaujinta 2021-04-23

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius LBD informacija

Kasmet balandžio pabaigoje vykstanti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia metuose visoms šalies bibliotekoms. Šiųmetė, 21-oji, savaitė prisistato šūkiu „Nauja realybė – naujos formos“ ir atliepia į laikmečio aktualijas. Jau daugiau kaip metus gyvename naujoje realybėje, nuotoliniu būdu mokomės ir dirbame, renginiuose dalyvaujame tik virtualiai, tad ir savaitės iniciatyvos vyks daugiausia nuotoliniu būdu.

Balandžio 23–29 d., Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, bibliotekos, įvertindamos naują realybę ir „prisijaukinusios“ naujas formas, siūlys bendruomenei aktualius, įdomius ir įtraukiančius renginius. Bibliotekos kvies į literatūrinius susitikimus ir knygų pristatymus, paskaitas ir edukacijas, kūrybines dirbtuves, parodas, diskusijas, savo lankytojus pasitiks staigmenomis ir siūlys dalyvauti įvairiose akcijose. Dauguma savaitės veiklų, žinoma, vyks virtualiai.

Pasak Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės organizatorės, Lietuvos bibliotekininkų draugijos, pirmininkės Jolitos Steponaitienės, net ir naujos realybės sąlygomis bibliotekos prisidėjo prie karantino laiko namuose kokybės gerinimo, siūlydamos kokybišką skaitmeninį turinį ir dovanodamos skaitymo džiaugsmą. Pandemijos metu jos greitai persiorientavo, atrado naujas veiklos formas ir nuolat ieško būdų, kaip gerinti savo paslaugas, vykdyti tradicines ir naujas iniciatyvas, prisitaikant prie skaitytojų poreikių. Ši Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė bus jau antroji organizuojama virtualiai. Jos tema „Nauja realybė – naujos formos“ kilo natūraliai, atliepiant į pandemijos diktuojamą šiandieninę realybę ir kasdienio gyvenimo aktualijas.

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė prasidės 23 d. 10 val. šventiniu atidarymo renginiu, kuriame bibliotekinę bendruomenę sveikins LR Kultūros ministras Simonas Kairys, Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos direktorius prof. Renaldas Gudauskas. Virtualaus renginio metu, galėsime stebėti Geriausių metų bibliotekininkų apdovanojimus bei pasidžiaugti bibliotekų veiklomis pritaikius naujas formas.

Bibliotekų lankytojai visoje Lietuvoje kviečiami pasidomėti, ką organizuoja jų miesto, rajono ar apskrities biblioteka ir aktyviai įsitraukti į siūlomas veiklas. Daugiau informacijos apie Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę galima rasti Lietuvos bibliotekininkų draugijos interneto svetainėje www.lbd.lt.

Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija. Globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Partneriai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija. Rėmėjas – UAB „Asseco Lietuva“. Patronažą suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

Šaltinis: lbd.lt


Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės atidarymas ir geriausių bibliotekininkų apdovanojimai


Kretingos meno mokyklos sveikinimas bibliotekai ir skaitytojams

Mūsų biblioteką ir mūsų skaitytojus sveikina Kretingos meno mokykla. Jų linkėjimai išsakyti ne žodžiais, o muzika. Idėjos autorė ir iniciatorė mokytoja Olivija Kundrotaitė.

Kūrinius atlieka:

Rokas Meškauskas – A. Vossen „Flick Flack“ (mokytoja Silva Garbaliauskienė);
Tomas Perkumas – V. Bagdonas „Melodija“ (mokytojas Donatas Merkelis);
Edvinas Navickas – P. Aleksandravičius „Stebuklingas Aladino žibintas“ (mokytoja Silva Garbaliauskienė).


Kviečiame susipažinti, kokie Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai vyks Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje.

Programa (PDF,11 MB)

26 d. 15 val. pokalbis su knygų tinklaraštininke Nora Žaliūke (Knygų_Dama).

Nora Žaliūkė – viena populiariausių tinklaraštininkių, socialiniuose tinkluose talpinanti savo įžvalgas apie naujausią literatūrą bei knygų rekomendacijas. Slapyvardžiu Knygų_Dama skaitymo entuziastams pažįstama Nora Žaliūkė tiesioginio pokalbio metu kalbės apie šiuolaikinę literatūrą, savo pasirinkimus ir naujausias knygas. Transliacija vyks bibliotekos Facebook puslapyje ir YouTube kanale.

https://youtu.be/q4J5qcW1WVs

28 d. 10 val. pokalbis su vaikų rašytoja Gaja Guna Ekle.

Gaja Guna Eklė – knygų „Brolis, kurio nereikėjo“ ir „Keistuoliai“ autorė, vaikų literatūros kritikė, vaikų skaitymo skatinimo specialistė. Debiutinė autorės knyga „Brolis, kurio nereikėjo“ užėmė antrą vietą Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse ir dalyvavo akcijoje „Metų knygos rinkimai“. Pokalbis su rašytoja vyks Teams platformoje. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] (nurodyti dalyvausiančio vaiko vardą, pavardę, el. paštą, tel. nr.).

30 d. 10 val. „Kūrybinio rašymo laboratorijos“ edukacija.

Kūrybinio rašymo užsiėmimai, kuriuos ves kūrybinės veiklos vadybininkė Malvina Zimblienė, padės pajausti atsipalaidavimą, rašymo malonumą, išlaisvinti vaizduotę, išbandyti laisvojo rašymo pratimus. Rašymas padeda ne tik perteikti informaciją, bet ir pažinti save. Užsiėmimas skirtas vaikams nuo 12 metų ir vyks Teams platformoje. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] (nurodyti dalyvausiančio vaiko vardą, pavardę, el. paštą, tel. nr.)

30 d. 15 val. pokalbis su gydytoja psichoterapeute, knygos „Privati praktika“ autore Aurima Diliene.

Aurima Dilienė – profesionali šeimų konsultantė, gydytoja psichoterapeutė, sukaupta patirtimi ir žiniomis padedanti spręsti šeimos santykių ir vaikų auklėjimo problemas. Psichoterapeutė savo patirtį kraustantis į naujus namus ir pirmuosius Prancūzijoje praleistus metus aprašė savo knygoje „Laiškai iš Bordo“. Antrojoje jos knygoje „Šeima – komandinis žaidimas“ ji atskleidžia sėkmingą santuokos receptą. O trečioje knygoje – „Privati praktika. Psichoterapeutės užrašai“ – keturių išgalvotų personažų lūpomis autorė gydytoja psichoterapeutė pasakoja apie dažniausiai jos profesinėje praktikoje pasitaikančias daugeliui artimas sunkias situacijas, gyvenimiškas problemas, šeimyninius nesklandumus, asmeninius išgyvenimus. Tiesioginė pokalbio su Aurima Dieliene transliacija vyks bibliotekos Facebook puslapyje.

23–29 d. virtualios realybės žaidimo „Pasakų veikėjai atgyja“ pristatymai.

2020 m. Kretingos biblioteka sukūrė virtualios realybės žaidimą, kuriame atgyja gerai žinomi animaciniai personažai. Išbandyti Kretingos bibliotekos sukurtą ir 3D akiniams pritaikytą žaidimą galima iš anksto rezervavus laiką tel. (+370) 608 02 680.

23–30 d. fotografijų paroda „Mano mylimiausia vaikystės knyga“.

Ši paroda pristatys Kretingos bibliotekininkus bei jų vaikystės knygas. Paroda veiks bibliotekos I aukšto erdvėse ir bibliotekos Facebook puslapyje.


 

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai