+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Kretingoje rengiamas laisvės kovų pažinimo maršrutas

Straipsnio autorius BRIGITA BARŠAUSKAITĖ-TAMAŠAUSKĖ

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka vykdo projektą „Kultūros pažinimo maršrutas: laisvės kovos Kretingoje“. Tai išskirtinis, ugdantis patriotiškumą ir domėjimąsi savo kultūra skatinantis projektas, įgyvendinamas keliais etapais.

Šiuo metu rengiamas laisvės kovų pažinimo maršrutas, paįvairintas QR nuorodomis. Keliautojas, nuskaitęs QR kodą, išvys Kretingos kraštotyrininko pasakojimą apie būtent tą vietą, kurioje jis yra.

Tai pirmas tokio tipo projektas Kretingos rajone. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka siekia sudominti ne tik vietinius gyventojus, bet ir turistus susipažinti su krašto istorija ir pasinerti į XX amžiaus gyvenimo peripetijas.

Vėliau informaciją ir žemėlapį lankytojai galės gauti Kretingos rajono turizmo centre ir bibliotekoje. Prie kiekvieno žemėlapio lankytojui bus pasiūlyti ausinukai, kad galėtų žingsniuoti lankytinų objektų link, jau klausydamas, arba vietoje žiūrėdamas ir girdėdamas pateiktą informaciją.

Jau rugsėjo mėnesį biblioteka pakvies išbandyti modernų maršrutą ir susipažinti su Kretingos krašto istorija. Maršrutas bus sudarytas iš septynių lankytinų objektų. Asmenys, keliaudami šiuo maršrutu, išgirs apie Lietuvos Nepriklausomybės dešimtmečiui paminėti skirtą paminklą, kada jis buvo pastatytas ir kodėl jis šiandien toks svarbus. Sužinos, kas yra Vladas Nagevičius, susipažins su Žemaičių apygardos Kardo rinktinės partizanų istorija ir išvys kovotojų pavardes. Bus atskleista, kodėl rengiant šį maršrutą minimas būtent Kazimieras Tiškevičius, bei papasakota apie tai, kur buvo kalinami laisvės kovotojai bei kur buvo įsikūręs Kretingos apskrities milicijos skyrius ir areštinė.

Įgyvendinant projektą „Kultūros pažinimo maršrutas: laisvės kovos Kretingoje“ ir siekiant supažindinti piliečius su krašto istorija, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka kviečia aktyvius piliečius į laisvės kovų pažinimo žygį „Už laisvę“. Tai pirmą kartą organizuojamas, kviečiantis pasinerti į nuotykius ir išbandyti savo jėgas, renginys – 25 kilometrų pėsčiųjų žygis. Susidomėjusieji kviečiami registruotis ir rugpjūčio 11 d. 9.30 val. miško žygiuoti į Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejų Nasrėnuose.

Žygio metu kraštotyrininkas Aurimas Rapalis dalyvius supažindins su krašto laisvės kovų istorija, papasakos, kodėl laisvės siekis buvo toks stiprus, ir kaip Kardo rinktinės partizanai pergudraudavo priešus. Taip pat žygio metu dalyviai susitiks su TV laidos „Praeities žvalgas“ vedėju Šarūnu Jasiukevičiumi ir diskutuos, kaip išgyventi pirmąsias 72 valandas, jei prasidėtų karas. O karo istorijos klubo „Partizanas“ nariai supažindins, kaip partizanams pavykdavo ilgai išgyventi bunkeriuose ir neprarasti motyvacijos kovoti. Vakaro kulminacija taps Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejuje rodomas debiutinis Olego Šurajevo filmas „Grąžinti nepriklausomybę“.

Rugpjūčio 3 bei 17 d. biblioteka kvies į istorinių filmų peržiūras prie Vaidilos skulptūros (J. Pabrėžos g. 1, Kretinga). Rugpjūčio 3 d. bus demonstruojamas geriausias metųfilmas „Stebuklas“, rugpjūčio 17-ąją – kino juosta „Emilija iš Laisvės alėjos“.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai