+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius gegužės 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
0203
04
05
06
0708091011
12
1314151617
18
19
2021222324
25
26
27282930
31
Visi renginiai

Kretingos viešosios bibliotekos darbuotojai dalijosi patirtimis

Straipsnio autorius BIRUTĖ NAUJOKAITIENĖ

2018 m. gegužės 29–30 d. Kretingos rajono savivaldybės M.Valančiaus viešoji bibliotekos darbuotojai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Biblioteka – sumanios visuomenės ugdymui“ Klaipėdoje. Šios konferencijos tikslas suburti įvairių Europos šalių bibliotekininkus, kurie dalintųsi savo bibliotekų gerąja patirtimi, inovacijomis bei siektų konstruktyvaus bendradarbiavimo tarpusavyje ir ateityje.

Tarptautinė konferencija sukvietė bibliotekų specialistus iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Slovėnijos. Konferencijos metu buvo kalbama apie bibliotekų edukacines erdves, kurios yra laisvai prieinamos visoms visuomenės grupėms, siekiant įtraukti socialiai pažeidžiamas grupes į kokybiškas viso gyvenimo mokymosi programas. Taip pat didelis dėmesys skirtas temoms, susijusioms su visuomenės neformaliu švietimu, motyvacija, skaitymo didinimu, kūrybiškumu, inovacijų plėtra bei apžvelgiamos kitos aktualios šiuolaikinio greitai besikeičiančio pasaulio temos.

Konferencija buvo naudinga ne tik tuo, kad įvairių Lietuvos ir Europos šalių bibliotekos apsikeitė moksline informacija apie bibliotekų vykdomas veiklas, bet daug dėmesio skirta pasidalinti patirtimi, naujomis idėjomis, sunkumais, su kuriais tenka susidurti ir pan.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešąją biblioteką atstovavusi bibliotekos direktorės pavaduotoja Erika Kazlauskienė skaitė pranešimą „Children who read are the future of smart society: the application of good practices in reading advocaty“. Pranešimo metu E. Kazlauskienė pristatė Kretingos bibliotekoje vykdomą vaikų skaitymo skatinimo projektą „Keliaujantys pasakų lagaminai“. Ji pasakojo apie pačią projekto idėją, kaip projektas pradėtas vykdyti, kokia nauja paslauga sukurta bibliotekoje, kokie buvo projekto lūkesčiai ir kokius rezultatus pavyko pasiekti. Minėto projekto pagrindinis elementas – šeši skirtingas pasakas iliustruojantys „Keliaujantys pasakų lagaminai“, kuriuose galima rasti pirštinines teatro lėles, popierinę knygą, muzikinį įrašą su atitinkama pasaka, projekto tikslinės grupės amžių atitinkančias edukacines, spalvinimo užduotis ir priemones, kt. Iki šiol lagaminus į namus gali neštis visi pageidaujantys Kretingos rajono vaikai ir su jais žaisti 1 mėnesį. Vaikui taip pat suteikiama galimybė papildomai pasiimti skirtingų žaidimų ar edukacinių priemonių, kurios į lagaminą netilpo.

Konferencijos metu pranešimus anglų kalba skaitė 20 bibliotekų atstovų. Buvo pasakojama apie įvairių amžiaus grupių edukacijas, apie technologinių naujovių pritaikymą bibliotekiniame darbe, gebėjimą įvairių akcijų bei projektų metu motyvuoti žmones skaityti. Bibliotekose vyksta kaniterapijos užsiėmimai, įrašoma augalų „muzika“, sukurtas edukacinis žaidimas „The book code“, kurį galima parsisiųsti kaip mobilią programėlę, bibliotekos keliauja į ligonines, viešas miesto erdves, o Klaipėdos I. Simonaitytės viešojo biblioteka yra užsibrėžusi tikslą Klaipėdos prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ įkurti automatizuotą „Knygų skolinimo aparatą“.

Tarptautinė konferencija bibliotekininkams suteikė galimybę susipažinti su edukacinio darbo naujovėmis ir gerosios patirties pavyzdžiais, diskutuoti bei gauti įkvėpimo kūrybiškiems sprendimams, atviram tarptautiniam dialogui ir bendradarbiavimui.

Konferencijos organizatorė ir idėjos autorė – Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Laima Pačebutienė.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai