+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius birželio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02
03040506070809
1011121314
15
16
1718192021
22
23
24
252627
28
29
30
Visi renginiai

Kretingos biblioteka keliauja į Marsą su „Edukraftu„ – nuotoliniu „Minecraft“ būreliu

Sukurta 2021-02-23

Atnaujinta 2021-02-24

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius BRIGITA BARKAUSKAITĖ

Užimtumo veikla jaunimui –  nemokamas „Edukraft“ būrelis

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka, sekdama Vilniaus Santaros gimnazijos ir Vilniaus VGTU Inžinerijos licėjaus pavyzdžiu, rengiasi vykdyti „Edukraft“ pamokas.

Siekiant Kretingos bibliotekoje sukurti tinkamas sąlygas vaikų ir jaunų žmonių kūrybiškumo skatinimui, nuo šiuo metų vasario mėnesio bus vykdoma Atviros erdvės jaunimui „Savas kampas“ programoje numatyta jaunų žmonių užimtumo veikla –  nemokamas „Edukraft“ būrelis.

„Edukraft“ – kas tai?

Sujungus tradicinę edukaciją ir „Minecraft“ žaidimą, sukurta programa „Edukraft“, leidžianti naujais metodais vaikams ir jaunimui gilinti turimas žinias, ugdyti kūrybiškumo gebėjimus ir įkvėpti jaunuolius nuolatiniam mokymuisi. „Edukraft“ žaidime kuriamos įvairių bendrųjų dalykų užduotys ir iššūkiai,  ir tai apjungiama į vieną istoriją, kurią išspręsti ir įveikti turi programos dalyviai. Anot „Edukraft“ bendraįkūrėjo Dariaus Kniūkštos, „Minecraft“, kaip kompiuterinis žaidimas, kuriamas jau 12 metų. „Microsoft“ įmonė, perpirkusi šį žaidimą, prieš 5 metus pradėjo kurti specialią versiją švietimui „Minecraft: Education Edition“. „Microsoft“ pamatė, kad šis žaidimas gali būti naudojamas šiuolaikiškai ugdyti įvarius įgūdžius.

„Ne vienerius metus generuojant šią idėją ir kuriant vaizdo siužetus „Youtube“ paskyroje pastebėjau, kad vaikai ir jaunimas turi tiek daug motyvacijos žaisti ir kurti internetinius žaidimus, kad nusprendžiau ieškoti būdų, kaip šią šiuolaikinių jaunimo erdvių energiją Lietuvoje panaudoti ugdymui. Po kurio laiko pradėjome dirbti su „Minecraft: Education Edition“ platforma ir supratome, kad tai yra įrankis, sprendžiantis daug esminių mokymo ir tobulėjimo problemų. Šis įrankis yra nuostabus, bet, kad jis būtų plačiai ir tikslingai naudojamas, reikės daug darbo. Dėl to ir atsirado – Edukraftas“, – teigia D. Kniūkšta.

D. Kniūkštos nuomone, „Šis žaidimas „Minecraft“ vaikams ir jaunimui yra labai artimas ir pažįstamas. Tai jų mėgstamas laisvalaikio praleidimo būdas, tai yra labiausiai pasaulyje perkamas žaidimas visais laikais.“

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje „Edukraft“ būrelį planuojama organizuoti nuotoliniu būdu, situacijai pasikeitus – bibliotekoje.

„Edukraft“ būrelio vadovas

„Edukraft“ programai vykdyti būtinas būrelio vadovas, padedantis dalyviams įgyvendinti dienos užduotis, palaikantis ir motyvuojantis, suprantantis ir mokantis valdyti „Minecraft“ žaidimo įrankius ir turinį. Anot Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininko darbui su jaunimu ir šios programos vadovo Mindaugo Orlovo, užsiėmimus planuojama pradėti dar vasario mėnesį. Mėnesio pradžioje paskelbus registraciją į „Edukraft“ užsiėmimus sulaukta begalės norinčių užsiregistruoti laiškų ir skambučių.  Tad manoma, kad moderni programa susilauks pasisekimo ir aktyvaus kretingiškių dalyvavimo. Šiuo metu svarstoma apie galimybę burti net keletą „Edukraft“ būrelio grupių.

M. Orlovas, kalbėdamas apie tai, kokių įgūdžių reikia turėti norint organizuoti tokio pobūdžio užsiėmimus vaikams ir jaunimui, prasitaria, jog „būrelio vadovas turi išmanyti pagrindinius pedagogikos principus ir suprasti žaidimo „Minecraft“ esmę. Jei niekada anksčiau nesi susidūręs su šiuo žaidimu, tai gali pasirodyti labai sudėtinga užduotis.“ Žaidžiantiesiems „Minecraft“ žaidimą Edukrafto mokymo programa yra gana lengvai suprantama, dalyviai noriai įsitraukia net į sudėtingiausių užduočių įgyvendinimą. M. Orlovo teigimu, šis žaidimas yra modernus ir šiuolaikiškas būdas įtraukti vaikus į kūrybiškumą ir mokymosi motyvacijas skatinančio žaidimo eigą.

Daugiau informacijos apie „Edukraft“ nuotolinio mokymo programas rasite edukraftas.lt.

Registracija į nuotolinį „Edukfraft“ būrelį el. paštu [email protected] arba feisbuko paskyroje .

Projektą finansuoja Kretingos rajono savivaldybė.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai