+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Projekto vaikams „Knygos laboratorija“ veiklų maratonas tęsiasi

Sukurta 2021-09-22

Atnaujinta 2021-09-22

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius BRIGITA BARKAUSKAITĖ

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka, dar 2021 metų liepą subūrusi per tris dešimtis vaikų, sėkmingai įgyvendino pirmąją projekto „Knygos laboratorija“ dalį – vaikų vasaros stovyklą.

Renginių ciklo metu buvo vaikai įtraukti į unikalias ir prasmingas kultūrines veiklas, ugdančias jų bendruomeniškumą, kritinį mąstymą, leidžiančias per patirtį pajausti knygos atsiradimo bei kūrimo istoriją. Veiklų metu pasitelktos inovatyvios ugdymo formos užtikrino kūrybinių raiškų įvairovę – tradiciniais ir interaktyviais būdais vaikai kviesti pažinti knygų pasaulį.

Projekto įgyvendinimo idėja

Paklausus vyresn. bibliotekininkės darbui su vaikais Simonos Gagilaitės apie projekto idėjos realizavimą, moteris teigė, kad „inicijuoti tokio pobūdžio stovyklą kilo idėja, kai vienos iš edukacijų metu vaikams pasakota apie knygos istoriją ir raidą – nuo pirmųjų knygų – molio lentelių iki interaktyvių knygų, tad pagalvojau, kad vaikams būtų išties įdomu patiems išbandyti įvairius knygos gaminimo, rašymo bei iliustravimo būdus“. Anot S. Gagilaitės, idėjų pirmajam projekto veiklų etapui organizuoti minčių netrūko.

Stovyklos programoje – svečiai net iš tolimųjų Lietuvos miestų

Programa buvo sudaryta iš septynių dienų veiklų ciklo. Vaikai supažindinti su ekslibris gaminimo subtilybėmis (edukatorė Lolita Putramentienė-Braza). Į kaligrafijos veiklas vaikus kvietė menininkė Rasa Statkuvienė. Vaikai išbandė įvairius plunksnos valdymo metodus ir vaškinių antspaudų gamybą. Keramikos veiklose vaikai susipažino su keramikos studijos „Shuke Ceramics“ edukatore Grete Jablonskiene, padėjusią vaikams išbandyti keramikinių lentelių gamybą. Į lino raižinių dirbtuves vaikus kvietė iliustratorė Vilija Kvieskaitė. Vaikai mokėsi kurti raižinius ir juos panaudoti gamindami individualizuotus atvirukus. Su iliustratore Lina Valužiene vaikai gamino knygutes ir išbandė programėles, leidžiančias knygose išvysti interaktyvius paveikslėlius. Vaikus į raidžių gamybą naudojant 3D spausdintuvą ir unikalių ženkliukų gamybą kvietė Kretingos bibliotekos darbuotojai.

Rudenį – kitas projekto etapas

Rugsėjo 29 d. į Kretingos biblioteką atvyksta Všį „Verslas ar menas“ vadovė Eglė Jokužytė, kuri kvies vaikus dalyvauti edukacijoje „Pažinkime neregimą pasaulį“. Renginio metu vaikai susipažins su regėjimo negalią turinčių žmonių gyvenimu ir išgyvenimais. E. Jokužytė taip pat pristatys knygas, kurias skaityti galima naudojantis keturiais pojūčiais.

Spalio 8 d. vaikų rašytojas Benas Bėrantas kvies vaikus į knygos „Ponas kampas“ pristatymą ir, kaip pats rašytojas sako, – pats „pavirs kampu“.

Spalio 13 d. Kretingos bibliotekoje svečiuosis Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Valdemara Butkevičienė, kuri kvies vaikus dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse „Popieriaus gamyba“.

Spalio 15 d. į susitikimą su vaikų rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi ir aktore Daiva Raudyte kviečiami vaikai, kurie nori susipažinti su rašytojo profesija ir išgirsti daugiau apie knygų rašymo ypatumus.


Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kretingos rajono savivaldybė.

 

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai