(8 445) 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 10.00–18.00, VI Nedirba VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN

Salantuose vyks dainuojamosios ir skaitomosios poezijos renginys „Poezija. Muzika. Gyvenimas“

Sukurta 2021-07-21

Atnaujinta 2021-07-21

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius JŪRATĖ MACIUVIENĖ

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Salantų miesto filialas puoselėja tradiciją kasmet savo ir aplinkinių kaimų bendruomenėms surengti dainuojamosios poezijos renginius. Salantų ir Imbarės seniūnijų gyventojai jau turėjo progų pažinti ir pamilti muzikos ir poezijos derinį, tad ir šiemet, liepos 29-ąją, jau 12-tąjį kartą visi neabejingi šioms meno sritims kviečiami į Salantų bibliotekoje vyksiančią poezijos ir muzikos šventę – 2021 m. Salantų bibliotekininkės parengė projektą „Poezija. Muzika. Gyvenimas“.

Dainuojamoji poezija – muzikos žanras, kuriame svarbiausiu išpildymo akcentu laikomas dainos tekstas ir jo turinys. Šis stilius unikalus tuo, jog muziką ir didžiąją dalį tekstų autoriai kuria patys, todėl kiekvienas kūrinys tampa individualus. Eilėraštis, įvilktas į muzikinį rūbą, tampa demokratiškesnis, suprantamesnis, giliau paliečia dvasinį pasaulį.

Šiemet Salantuose kartu su savo kolegomis svečiuosis ir savo tekstus skaitys kūrėja, kompozitorė ir atlikėja Jolanta Kriaučiūnienė iš Mažeikių. Poetė Irutė Matažinskaitė-Lazickienė – Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narė, 5 poezijos knygų autorė ir 9 almanachų bendraautorė – atvyks iš pačio tolimiausio Lietuvos krašto – Dzūkijos miesto Alytaus.

Renginyje dalyvaus ištikimiausias bibliotekos bičiulis – poetas Juozas Maksvytis iš Grūšlaukės.

Projektą finansuoja Kretingos rajono savivaldybė.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai