+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Saugesnio interneto savaitė Kretingos rajono bibliotekose

Sukurta 2019-01-29

Atnaujinta 2019-02-05

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Saugesnio interneto savaitę – Tarptautinė saugesnio interneto diena

Tradiciškai Saugesnio interneto diena yra minima antrojo metų mėnesio antros savaitės antradienį. Šiemet vasario 5 d. vyksianti  Saugesnio interneto diena bus minima daugiau nei 120 šalių. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu bei skaitmeninėmis technologijomis.

Šiemetinės dienos šūkis „Kurkime geresnį internetą kartu!”

Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyks visą savaitę, vasario 4–9 dienomis. Jos metu kviečiame ir į mūsų bibliotekoje vyksiančius renginius – juose laukiame ir pradinukų, ir vyresnių klasių moksleivių, ir suaugusiųjų.

Bibliotekose vyks įvairios veiklos – prisijunkite!

Saugesnio interneto savaitės metu rajono bibliotekose rinksis patys mažiausieji – jiems bus pasiūlyta keletas iš interaktyvių veiklų: „Nuotraukų skelbimas internete“, „Saugių slaptažodžių dirbtuvės“, „Laikas prisijungus ir atsijungus“, žaidimas „Sugalvok“. Per šiuos įvairius užsiėmimus bus diskutuojamas, kokias nuotraukas ir kodėl galima skelbti internete, mokomasi kurti saugius slaptažodžius bei gauti progą įsitikinti, kiek daug įdomaus galima veikti ir be kompiuterio, planšetės ar mobilaus telefono.

Žaidimas „Sugalvok“ privers pasukti galvą ir prisiminti kuo daugiau žodžių internetui apibūdinti.

Taip pat bus galima pažaisti simuliacinį žaidimą „Geresnis internetas – visų mūsų atsakomybė!”, pritaikytą skirtingo amžiaus vaikams bei paaugliams. Tai istorijos ir jūsų sugalvoti tęsiniai, diskusijos, kokių rezultatų gali sulaukti istorijos herojus, pasirinkęs vieną iš kelių galimų elgesio variantų.

Suaugusiems Saugaus interneto savaitės lankytojams skirtos temos „Saugesnis internetas: privatumo ir asmens duomenų apsauga“ ir „Išmanus ir saugus „Gmail“ e. pašto naudojimas“.

Saugesnio interneto savaitės metu vyks jaunuoliams skirta diskusija su šalies „blogeriais“ ir „influenceriais“ – ją bus galima stebėti ir internetu.

Daugiau informacijos apie Saugesnio interneto savaitės renginius klauskite mūsų bibliotekoje, ieškokite interneto svetainėse www.draugiskasinternetas.lt bei www.prisijungusi.lt

Šiemet Saugesnio interneto savaitė yra viena iš praėjusiais metais startavusio projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ veiklų.


Apie projektą „Prisijungusi Lietuva“

Pilnas projekto pavadinimas „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes. Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai