+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

„Skaitmeninė savaitė 2022“ kvies tobulinti skaitmeninę kalbą

Sukurta 2022-03-14

Atnaujinta 2022-03-15

Autorius Loreta Križinauskienė, Asociacija “Langas į ateitį”

Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, kuri siekia paskatinti ES šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje. Šiais metais akcija grįžta į Lietuvą gerokai išaugusi – ji tęsis net 5 savaites: kovo 14 – balandžio 14 dienomis, todėl ji vadinama dar ir „Skaitmeninėmis savaitėmis 2022“.

Akcijos Skaitmeninė savaitė 2022  koordinatorius Lietuvoje – asociacija „Langas į ateitį“.


Informacijos aibė, sparčiai besikeičiančios technologijos bei laikas, praleistas virtualioje erdvėje, tampa vis daugiau mūsų skaitmeninių žinių reikalaujantys. Tiek asmeninėje, tiek profesinėje veikloje mes tampame vis labiau priklausomi nuo  technologijų, taigi nenuostabu, kad darbdaviai vis dažniau reikalauja skaitmeninio raštingumo įgūdžių. 2021 m. Europos Komisijos duomenimis, 90 proc. darbų šiandien reikalauja skaitmeninių įgūdžių. Tuo tarpu 37 proc. darbo jėgos neturi pagrindinių skaitmeninių įgūdžių ir 38 proc. įmonių dėl to negali didinti darbo našumo. Būtent todėl kiekvienas mūsų turėtume siekti suprasti ir mokėti šią vis plačiau naudojamą skaitmeninę kalbą.

„Sparčiai besikeičiant darbo aplinkai skaitmeninės žinios ir įgūdžiai tampa vis labiau būtini. Efektyviai mūsų kasdienei veiklai ir darbui jau nebeužtenka tik pagrindinių žinių, neišvengiamai turime jas nuolat tobulinti. Kaip saugiai dirbti nuotoliniu būdu, kritiškai vertinti informacijos srautą, išvengti vis labiau plintančio ir naujas formas gaunančio sukčiavimo internete – tuo turime domėtis nuolat. Pokyčiai vyksta ir mes esame atsakingi ir įpareigoti tobulėti kartu su jais, todėl nuolat primename visuomenei, kaip tai svarbu“, – sako Rita Šukytė, asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė.

Skaitmeninius įgūdžius gali tobulinti kiekvienas

Siekdama padėti labiausiai šių žinių siekiantiems visų amžiaus grupių žmonėms, asociacija „Langas į ateitį“ jau nuo 2010 m. koordinuoja kasmet Lietuvoje vykstančią europinę akciją „Skaitmeninė savaitė 2022“. Šiais metais akcija išsiplėtė į penkias savaites ir vyks kovo 14 – balandžio 14 d. (Skaitmeninė savaitė 2022 programa PDF, 835 KB)

Kiekviena akcijos savaitė Lietuvos gyventojus kviečia pasitikrinti savo skaitmeninio raštingumo žinias, patobulinti jas ir dalyvauti internetinėse transliacijose, kurias padeda organizuoti Kauno technologijos universitetas. Pirmosios savaitės tema – „Kokie mano skaitmeniniai įgūdžiai?“. Šią savaitę dalyviai turės progą atlikti žinių patikrinimo testus ir atrasti savo spragas, trukdančias efektyviai dirbti ir kokybiškai gyventi. Skaitmeniniams įgūdžiams patikrinti bus pasitelkti tiek asociacijos „Langas į ateitį“ sukurti testai, tiek Europos Komisijos parengtas testas vadovaujantis Europos skaitmeninio raštingumo supratimo ir tobulinimo sistema piliečiams (DigComp).

Antroji savaitė, vyksianti kovo 21–25 d., susitelks ties kibernetinio saugumo žiniomis ir saugesniu elgesiu internete. Stiprus ir sunkiai atspėjamas slaptažodis yra tik viena iš priemonių norint išlikti saugiu kibernetinėje erdvėje. Viena iš šios savaitės lektorių – Lietuvos skaitmeninė kuratorė Renata Danielienė papasakos, kokie pavojai gali tykoti tiek mūsų, tiek mūsų vaikų interneto platybėse ir kaip nuo jų geriausia apsisaugoti, o Lietuvos bankų asociacijos kompetentingi finansinių nusikaltimų prevencijos ekspertai patars, kaip stiprinti savo budrumą, ką privalome žinoti apie finansus ir internetą, kad neužkibtume ant sukčių kabliuko, galiausiai – kaip elgtis, atsidūrus įtarimų keliančioje situacijoje.

Trečiosios savaitės tema – STEM įgūdžiai. STEM yra gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos krypčių specializavimasis. Ši studijų sritis sulig kiekvienais metais tampa vis labiau perspektyvi taip greitai besikeičiančiame technologijų pasaulyje. Baltijos edukacinių technologijų institutas šios savaitės metu kviečia į diskusiją internete. Šis laikmetis ypač palankus mergaitėms ir merginoms, kurios dar mokykloje nusprendė atrasti kelią STEM srityje ir palengvinti ateities studijų pasirinkimą.  Diskusijos metu pasidalinsime merginų, turinčių ilgametę patirtį technologijų sektoriuje patarimais į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint ne tik sėkmingai studijuoti STEM, bet ir dirbti kūrybingą bei įdomų darbą šioje srityje.

Balandžio 4–8 d., ketvirtąją savaitę, tobulinsime skaitmeninius įgūdžius. Yra sakoma, kad jeigu mes nejudame į priekį, tai judame atgal. Taip pat yra ir su skaitmeniniu raštingumu. Šiais laikais mes turime visas galimybes praktikuoti šiuos įgūdžius tiek laisvalaikiu, tiek darbe, taigi progų patobulėti yra labai daug.  Šalia savarankiško mokymosi pamokų visus dirbančiuosius pakviesime į UAB „ATEA“ specialistų paskaitą „Darbo nuotoliniu būdu iš namų principai ir apsaugos priemonės“. Ši tema pastaruoju metu vis dar nepraranda aktualumo. Taip pat šią savaitę akcijos partneris UAB „Idea Prima“ pakvies susipažinti su emocinės sveikatos virtualios pagalbos būdais bei patars, kaip nepaklysti skaitmeninėje erdvėje.

Kritinis mąstymas yra būtinas

Paskutiniąją akcijos savaitę Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka ir dr. Ramūnas Trimakas užbaigs internetinėje transliacijoje kalbėdamas apie kritinį mąstymą bei kodėl jis mūsų visuomenėje yra ypač svarbus šiais dezinformacijos kupinais laikais. Kiekvienas mūsų šiomis dienomis susiduriame su propaganda ir melagienomis. Norint atsispirti šiai klaidinančiai informacijai, visų pirma yra svarbiausia ją atpažinti. Apie tai ir daug daugiau diskutuosime penktąją akcijos savaitę.

Daugiau informacijos apie akcijos „Skaitmeninė savaitė 2022“ veiklas Lietuvoje galima rasti www.epilietis.lt, o visos ES renginiai: www.alldigitalweek.eu.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai