+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Startavo kultūros darbuotojų kompetencijų ugdymo projektas

Sukurta 2022-09-13

Atnaujinta 2022-11-07

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius Brigita Barkauskaitė

Rugsėjo 13-ąją Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje startavo kultūros sektoriaus darbuotojų kompetencijos lavinimo ir gebėjimų tobulinimo projektas „Kultūros lauko dalyvių kultūros pažinimo kompetencijų ugdymas“.

Svarbus dėmesys tobulinant kultūros darbuotojų kompetencijas

Kultūros organizacijas užplūdęs spartus inovacijų proveržis, globalizacijos procesai bei kultūros ir mokslo integracija skatina nuolatinį kultūros sektoriaus darbuotojų kompetencijos lavinimo ir gebėjimų kaitos poreikį. Šiuolaikiniai visuomenės poreikiai diktuoja kultūros darbuotojų kompetencijų dinamiką. Kretingos biblioteka ypatingą dėmesį telkia į Kretingos rajono kultūros lauko specialistų gebėjimų ir kompetencijų ugdymą taikant novatoriškus ir kompleksinius sprendimus ir inicijuoja projekto „Kultūros lauko dalyvių kultūros pažinimo kompetencijų ugdymas“ įgyvendinimą.

Pasak projekto vadovės Brigitos Barkauskaitės: „Kad kultūros darbuotojai galėtų profesionaliai atlikti savo darbą, pirmiausia jiems reikalingos bendrosios kultūros kompetencijos. Projekte suplanuotos praktinės mokymosi sesijos leis įgytas kompetencijas įtvirtinti skirtinguose kontekstuose, taip užtikrinant kiekvieno dalyvio gebėjimų padidinimą maksimaliai – inovatyvių kūrybinių pokyčių inicijavimą“.

Novatoriška kultūros kompetencijų mokymo programa

Pirmosios mokymų sesijos metu dėmesys bus telkiamas į strateginio mąstymo ir kryptingo veiklos planavimo praktinių mokymų organizavimą. Antrojoje mokymų dalyje dėmesys bus koncentruojamas į gebėjimų tobulinimą užtikrinti sėkmingos komunikacijos ir bendradarbiavimo tinklus. Trečioji mokymų sesija orientuota į kultūros darbuotojų gebėjimų tobulinimą kurti glaudų santykį su vietos bendruomenėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir verslo įmonėmis, taip užtikrinant tarpsektorinį bendradarbiavimą ir kultūros paslaugų kokybės didinimą. Ketvirtojo mokymų etapo metu profesionalūs kultūros ekspertai kvies dalyvius plėsti kultūrinį akiratį ir susipažinti su šiuolaikinėmis meno formomis, kurias pasitelkiant kuriamos modernios kultūrinės ir socialinės inovacijos kultūrinių paslaugų teikimo srityje.

Mokymų temos

Rugsėjo–gruodžio mėnesiais kultūros darbuotojai dalyvaus šiuose projekto „Kultūros lauko dalyvių kultūros pažinimo kompetencijų ugdymas“ mokymuose:

 1. Strateginis mąstymas ir veiklos planavimas;
 2. Kūrybiškumas ir renginių organizavimas;
 3. Komunikacijos plano rengimas: teorija ir praktika;
 4. Internetinis ir socialinių tinklų marketingas;
 5. Šiuolaikinė vizualinė komunikacija;
 6. Bendruomenių įtraukimo būdai ir auditorijų plėtra;
 7. Bendradarbiavimas su NVO ir verslo sektoriumi.

Rugsėjį startavo pirmieji kompetencijų kėlimo mokymai

Rugsėjo 13 dieną Kretingos bibliotekoje startavo pirmieji mokymai, kuriuose bibliotekos darbuotojus į organizacijos įvaizdžio formavimo praktinius mokymus pakvietė įsitraukti profesionali grafikos dizainerė Greta Gilvanovaitė. Mokymų metu analizuotos šiuolaikinės organizacijų įvaizdžio formavimo tendencijos bei dalyviai supažindinti su naujausiomis Kretingos bibliotekos identiteto gairėmis.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kretingos rajono savivaldybė.

 

 • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
 • Kodas 190287259
 • Duomenys kaupiami ir saugomi
 • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai