+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius birželio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02
03040506070809
1011121314
15
16
1718192021
22
23
24
252627
28
29
30
Visi renginiai

Startavo nauja mobilioji programėlė „Draugoteka“

Sukurta 2023-02-10

Atnaujinta 2023-02-10

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Startavo nauja mobilioji programėlė „Draugoteka“, siūlanti prasmingą, naudingą, kokybišką laisvalaikį 10–15 metų vaikams ir paaugliams.  Ji buvo sukurta Panevėžio, Klaipėdos, Kauno apskričių viešųjų bibliotekų vykdomo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ metu. „Draugoteka“ –  nemokama, nauja, inovatyvi mobilioji programėlė apie draugystę ir skaitymą,  pritaikyta „Android“ ir iOS operacinių sistemų mobiliesiems įrenginiams.

„Pavadinimu „Draugoteka“ akcentuojame: tai vieta, kur renkasi draugai, su kuriais galima susipažinti. Su Norvegijos partneriais „Black Book AS“ kurta programėle siekiame kelių svarbių tikslų: vaikus ir paauglius paskatinti skaityti, padėti geriau suprasti save, išmokyti užmegzti kokybiškus socialinius ryšius – susirasti tikrų draugų. Tikimės, kad mūsų pasirinkta žaidimo forma bus patraukli ir vertinga jaunajai kompiuterių, išmaniųjų telefonų, socialinių tinklų kartai. Taip pat tikimės, kad populiarinti žaidimą mums padės tėvai, globėjai, mokytojai, psichologai, socialiniai darbuotojai“, – sako Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Regiono bibliotekų strateginės plėtros skyriaus projektų vadovė Raimonda Gvozdienė.

Apie ką yra „Draugoteka“?

Bibliotekos erdvėse žaidėjas sutinka penkis nepažįstamus paauglius – skirtingų pomėgių, įpročių, būdo, patirčių turinčius Joną, Klaudiją, Luną, Saulę ir Eliją. Jo užduotis – susidraugauti su jais ir surinkti kuo daugiau tikrą draugystę žyminčių širdelių. Nepažįstamieji, tapdami žaidėjo draugais, pasakos savo istorijas, kaip sprendė sunkias gyvenimo problemas, kaip suprasti svarbius dalykus padėjo (ir kokios konkrečiai) knygos.

„Taip „Draugoteka“ atliks ir terapinę funkciją – nepamokslaudama, neįkyriai vaikui ar paaugliui parodys, kaip ir kur gali ieškoti pagalbos, atsakymų į rūpimus klausimus“, – teigia R. Gvozdienė.

„Draugotekos“ programėlėje paminėtas knygas artimiausiu metu bus galima rasti 39 Panevėžio, Klaipėdos, Kauno regionų viešosiose bibliotekose. Čia atsiras specialios lentynos. Kiekvienai bibliotekai perduota po 77 naujas knygas.

Įgyvendinant projektą tose pačiose 39 bibliotekose baigiami įrengti knygomatai. Tai leis jauniesiems skaitytojams pasiimti ar grąžinti knygas nekontaktiniu būdu, bet kuriuo jiems patogiu laiku, naudojantis mobiliąja programėle.

Taip pat bus sukurta speciali edukacinė programa.

„Draugotekos“ pristatymo renginiai bibliotekose – vasario 6–28 dienomis. Kretingiškiai į edukaciją „Žaidžiame Draugoteką“ kviečiami vasario 20 d. 13 val.

Žaidimą į telefoną ar planšetę atsisiųsti galite čia:

„Apple“ sistemos įrenginiams

„Android“ sistemos įrenginiams

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos informacija


Projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ vykdytojai ir partneriai – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, Kauno apskrities viešoji biblioteka.

Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai