(8 445) 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN

Startavo projektas „Bendruomenių sutelktis kultūrinių kompetencijų ugdymui“

Sukurta 2022-10-03

Atnaujinta 2022-10-03

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius ERIKA KAZLAUSKIENĖ

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka pradėjo įgyvendinti  projektą „Bendruomenių sutelktis kultūrinių kompetencijų ugdymui“. Projektu siekiama sudaryti sąlygas Kūlupėnų, Šukės, Rūdaičių, Baublių kaimų kultūrinių veiklų organizatoriams gilinti žinias apie bendruomenės narių kultūrinių poreikių tenkinimą ir sukurti naują kultūros produktą, paslaugą savo kaimo gyventojams. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kretingos rajono savivaldybės administracija.

Projektas prasidėjo kultūros lauko aktyvo mokymais su profesionaliu teatro kūrėju, kūrybingumą ugdančių projektų kuratoriumi Justu Terteliu. 2022 m. rugsėjo 26 d. mokymai vyko Kūlupėnuose, o rugsėjo 27 d. – Rūdaičiuose. Juose dalyvavo visos keturios projekto dalyvės – bendruomenės. Mokymų-kūrybinės sesijos metu daug dėmesio buvo skirta auditorijos sudėties, poreikių analizei. Pagrindinis pirmųjų mokymų rezultatas – bendruomenės dalies, su kuria norima dirbti, ją suaktyvinti ir įtraukti į vietos kultūrinį gyvenimą, iškristalizavimas.

Gautų žinių įtvirtinimui paskirta užduotis – atlikti bendruomenės interesų analizę, išsiaiškinti kultūrai patogiausią laiką ir turinį bei paskleisti žinutę, kad kultūra bendruomenei svarbi, o jos kokybė ir intensyvumas priklauso ne tik nuo organizatorių, bet ir dalyvių.

Kiti projekto „Bendruomenių sutelktis kultūrinių kompetencijų ugdymui“ mokymai vyks 2022 m. spalio 10–11 dienomis. Jų metu bus analizuojami tyrimų rezultatai bei suformuluojamos tolimesnės veiklos užduotys.

Pirmieji projekto „Bendruomenių sutelktis kultūrinių kompetencijų ugdymui“ mokymai Kūlupėnų, Šukės, Rūdaičių, Baublių bendruomenėms

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai