+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius birželio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02
03040506070809
1011121314
15
16
1718192021
22
23
24
252627
28
29
30
Visi renginiai

Susitikimai bibliotekoje: Jurga Šeduikytė ir Robertas Petrauskas

Sukurta 2022-05-02

Atnaujinta 2022-05-02

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius BRIGITA BARKAUSKAITĖ

22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – viena iš svarbiausių datų bibliotekininkų kalendoriuje. Šios savaitės metu bibliotekininkai įprastai stebina lankytojus renginių gausa, įvairiomis dirbtuvėmis ar kitais užsiėmimais.

Kretingos biblioteka šią savaitę neatsitiktinai į svečius pakvietė dvi žinomas asmenybes – dainų tekstų autorę, žinomą dainininkę, rašytoją ir nuostabią moterį Jurgą Šeduikytę bei charizmatiškąjį TV laidų vedėją, kūrėją, rašytoją Robertą Petrauską.

Susitikimas su Jurga Šeduikyte

Balandžio 27 dienos vakarą į susitikimą su Jurga Šeduikyte susirinko būrys moterų ir merginų, norinčių išgirsti daugiau apie rašytojos išleistas knygas „Lipt stogais ir žiūrėt žemyn“ bei „IŠŠŪKIS. Poilsio nuo darbo knyga“.

Tai knygos apie gyvenimą, apie tai, kad kiekvienas esame įsprausti į tam tikrus rėmus, kamuojami įvairiausių stereotipų ir normų bei patarimai kaip įkvėpti stiprybės, kurie gali būti ir receptu trokštantiems pokyčių ar jaučiantiems jų poreikį.

Jurgos rašytas dienoraštis – viena iš rekomenduotinų formų, kaip pajudėti pirmyn, atrasti save, patirti pokyčių ir suprasti kurį kelią toliau rinktis.

Susitikimo metu J. Šeduikytė pasakojo, kaip svarbu skirti laiko sau kaip žmogui ir mokėti prisiimti atsakomybę, po truputį leistis į pažintį su kitu, šalia esančiu, žmogumi ir visu likusiu pasauliu. Nebijoti mesti sau iššūkių, kurie padeda pajudėti žingsniu pirmyn.

Pasak renginio dalyvės Jurgitos Ruškuvienės, į susitikimą su knygų autore moteris atėjo vedama smalsumo. Norėjo pažinti ją, išgirsti mintis. Jurga moteriai suteikė labai daug šiltų emocijų: „Po šio susitikimo jaučiuosi pakylėtai. Patiko jos išsakytos mintys, patiko visuma kas buvo paskleista tą vakarą“.

Kretingiškių svečias – Robertas Petrauskas

Balandžio 28-ąją į susitikimą su istoriku, rašytoju, projekto „Nacionalinė ekspedicija“ dalyviu Robertu Petrausku Kretingos bibliotekoje susirinko toks gausus būrys jo gerbėjų, kad salėje neliko laisvų kėdžių. Kartu su Robertu renginio dalyviai ieškojo atsakymų į daugelį visuomenę nerimastingai kamuojančių klausimų. Klausytojai turėjo galimybę išgirsti netikėtas istorinių įvykių paraleles su šiandieniniais įvykiais Ukrainoje.

Didžiulio populiarumo sulaukusių knygų „Trečiojo Reicho triumfas“ (2010 m.), „Lemtingi sprendimai“ (2013 m.), „Barbarosa“ (2018 m.) autorius Kretingos bibliotekoje pristatė naujausią, 2022 m. pasirodžiusią knygą, „Poltava“. Ši knyga – daugiau nei vieno mūšio istorija.

Tai pasakojimas apie besirimuojančią istoriją, Rusiją, Ukrainą, Putino manipuliacijas ir mėginimas išgirsti istorijos rimą, mėginimas suprasti karą Ukrainoje iš laiko perspektyvos.

Dalyvavusieji susitikime ir klausęsi R. Petrausko įžvalgų gerte gėrė dar negirdėtų istorijų pasakojimus bei Roberto vedini įsiminė vieną iš aktualiausių datų šiandienos Ukrainos istorijoje – 1954 m., kai Rusijos TFSR Ukrainai perdavė Krymą. Renginio dalyviai Robertui uždavė daug šiandien mums ir mūsų draugams ukrainiečiams svarbių klausimų.

Po susitikimo su Robertu Petrausku įspūdžiais dalijęsis Tomas Perkumas teigė, kad tai vienas iš įspūdingiausių pokalbių. Vaikinui R. Petrausko istorijos paskaita buvo itin naudinga, nes kalbėta būtent apie šiandienos aktualijas – aptartos svarbios Ukrainos istorijos datos.

Viena jų T. Perkumui įsiminė labiausiai – 862 metai, kuomet buvo pakviestas Variagų kunigaikštis Riurikas ir įkurta Kijevo Rusia.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai