+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Tarptautinis bendradarbiavimas su bibliotekininkais iš JAV

Sukurta 2021-10-05

Atnaujinta 2021-10-06

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius BRIGITA BARKAUSKAITĖ

Tarptautinio bibliotekininkų tinklo programa

Spalio mėnesį baigėsi keturis mėnesius trukusi Amerikos bibliotekų asociacijos organizuojama Tarptautinio bibliotekininkų tinklo programa (The International Librarians Networking Program; ILNP), kurios tikslas – suteikti galimybę susipažinti bibliotekininkams iš skirtingų pasaulio kampelių, užmegzti ryšius, pasidalinti patirtimi bei pažinti kitą kultūrą. Šiais metais organizatoriai gavo net 270 paraiškų iš norinčiųjų prisijungti prie programos, tačiau atrinkti buvo tik 62 dalyviai. Tarp bibliotekininkų iš 27 šalių buvo ir Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Paulina Sutkutė.

Draugystė su bibliotekininke iš JAV

„Vienas iš programos pranašumų – galimybė pabendrauti su bibliotekininku, kurio darbo ir interesų sritys yra panašios. Pildant paraišką reikėjo nurodyti, kas domintų labiausiai ir turėtų didžiausią naudą darbe“, – sako Paulina. Keturis mėnesius ji bendravo su Amy Taylor iš viešosios Džonsono miesto bibliotekos, kuri yra bibliotekininkė darbui su paaugliais (12–18 m.), atsakinga tiek už jaunimo knygų kolekcijos, tiek už saugios aplinkos bei įvairių programų, skatinančių įsitraukti į bibliotekos veiklas ir bendruomenę, kūrimą. „Amy – labai šilta asmenybė. Nors susirašinėjome tik laiškais, tačiau buvo galima justi, kaip ji myli savo darbą. Moteris bibliotekoje dirba kur kas ilgiau negu aš, tad, natūralu, turi ir daugiau patirties. Džiaugiuosi, kad mano programos partnerė buvo būtent ji“, – pasakoja Paulina.

Bibliotekos Lietuvoje ir JAV: daugiau panašumų ar skirtumų?

Būtų galima tikėtis, kad dvi tokios skirtingos ir tolimos šalys turi kur kas daugiau skirtumų negu panašumų, tačiau pokalbių metu pasirodė, kad yra priešingai. Abiejose šalyse bibliotekos yra ne tik knygų skolinimosi vieta, – tai saugi aplinka išreikšti save, telkti bendruomenę, vystyti idėjas. Aptarus, kaip bibliotekos keitėsi per pastaruosius 30 metų, taip pat prieita vieningos išvados, kad didžiausią įtaką pokyčiams turėjo spartus technologijų įsigalėjimas, prie kurio turėjo prisitaikyti tiek bibliotekininkai, tiek bendruomenės nariai. Džiugu, kad Kretingos biblioteka nė kiek neatsilieka nuo užsienio. Kai kurios jau įgyvendintos idėjos taip sužavėjo Amy, kad ji pasistengs jas pritaikyti ir savo bibliotekoje.

Bendradarbiavimas ateityje

Nors programa oficialiai baigėsi, tačiau bendravimas nenutrūks. „Dar liko temų, kurias norisi aptarti, be to, kai nebūsime įspraustos į programos rėmus, bus galima dar geriau pažinti pačią šalį. Taip pat besikalbant su Amy gimė idėja sukurti erdvę paaugliams, veikiančią panašiu principu kaip ir ILNP. Joje galėtų vykti diskusijos, kuriose dalyvautų Kretingos rajono ir Džonsono miesto paaugliai, bendrautų aktualiomis temomis, atliktų bendras užduotis“, – dalinosi ateities planais P. Sutkutė.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai