+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius gegužės 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
0203
04
05
06
0708091011
12
1314151617
18
19
2021222324
25
26
27282930
31
Visi renginiai

Tikitės gerų kelionių įspūdžių? Jiems pasiruošti padės mokymosi programa „Viskas įskaičiuota“

Sukurta 2024-05-08

Atnaujinta 2024-05-08

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius BIRUTĖ NAUJOKAITIENĖ

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje startuoja Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programa „Viskas įskaičiuota“, skirta įvairaus amžiaus suaugusiems žmonėms, siekiantiems tobulinti savo asmeninius įgūdžius, gebėjimus ir gyvenimo kokybę per keliavimo patirtis.

Kelionės, išvykos – tai unikali patirtis. Net trumpa kelionė po Lietuvos vietoves, aplinkinius regionus gali suteikti daug naudos įvairaus amžiaus asmenims. Psichologai tvirtina, kad tinkamai suplanuotos išvykos lavina žmonių socialinius įgūdžius, yra veiksmingos kovojant su žmonių izoliacija, atitraukia nuo kasdienio streso, net ir paprasta, pažintinė išvyka padeda užkirsti kelią širdies ligoms, depresijai ir daugybei kitų negalavimų, o jos metu patiriamos pramogos padaro žmones laimingesnius.

Vis daugiau žmonių siekia savarankiškai tobulinti savo asmeninius įgūdžius, gebėjimus ir gyvenimo kokybę per keliavimo patirtis. Projektas „Viskas įskaičiuota“ skuba prisidėti prie Jūsų unikalių patirčių bei supažindinti Jus su profesionaliais kelionių, ekskursijų, žygių organizatoriais, suteikti žinių ir patirčių apie visiškai skirtingus ir netikėtus keliavimo būdus.

Pirmasis susitikimas su kelionių entuziastais – gegužės 8 d. Susitiksime su didžiausios keliaujančių šeimų bendruomenės Lietuvoje „Keliaujančios mamos“ įkūrėja Vilma Vainore bei klausysimės patarimų „Kaip keliauti su vaikais be streso“. „Keliaujančios mamos“ griauna mitus ir tiki, kad nuotykiai neturi laukti kol vaikai paaugs. Remiantis savo patirtimis ir ekspertų žiniomis drąsina mamas keliauti ir turiningai leisti laiką net ir su kūdikiais, daug dėmesio skiria darželinukų, mokyklinukų ir net paauglių atradimams.

Gegužės 15 d. susitikimas – antroji programos „Viskas įskaičiuota“ paskaita – kviečia sužinoti, kas yra lėtasis turizmas. Prieš tris dešimtmečius pasaulyje prasidėjęs lėtasis judėjimas, labiau žinomas angliškuoju pavadinimu slow, skatina gyventi, dirbti, mokytis ir ilsėtis darniau – atsakingiau keliauti, rinktis sveiką, natūralų maistą, gerbti tradicijas, krašto autentiką. Pastaruoju metu vis dažniau girdime žodį „lėtai“. Vis dažniau jis atsiranda kasdieniniame žodyne. O ką reiškia „lėtasis turizmas“? Ar lėtai iš tiesų yra lėtai? Kas lėmė, kad lėtasis judėjimas apėmė jau beveik visas gyvenimo sritis? Kokios tendencijos vyravo pasaulyje prieš pandemiją ir kokie pokyčiai stebimi bei prognozuojami po jos? Kaip keisis keliavimo įpročiai, ar esame tam pasirengę? Lėtojo turizmo asociacijos prezidentė Henrieta Miliauskienė tikina, jog po tokių pokalbių daug kas apie keliavimą pradeda galvoti kitaip!

Trečiasis programos „Viskas įskaičiuota“ susitikimas stebins tuo, kad keliauti galima ir… namuose. „2022 metų turizmo inovacija“ paskelbtos „Fluxiškos ekskursijos“ – sukurta novatoriška ekskursijų vedimo metodika, kuomet ekskursijos vedamos bet kokioje vietoje, bet kuriuo paros metu, įjungiant emocijas ir turistų kūrybinę vaizduotę bei pristatant „fluxus“ idėjas.

Pirmojo privataus turizmo informacijos centro įkūrėja, aukščiausios kategorijos gidė, turizmo Kaune ir Lietuvoje puoselėtoja Regina Navickienė gegužės 20 d. ne tik išduos paslaptis, kaip praplėsti akiratį, niekur neišeinant, supažindins su kasmet Kaune vykstančiu „Fluxus festivaliu“, bet ir pakvies į 20 minučių ekskursiją! Kur? Čia pat bibliotekoje! Čiupkime, kas smagu bei įdomu ir pafluxinkime!

Kviečiame nepraleisti progos tinkamai pasiruošti kelionių sezonui bei savo keliones planuoti kūrybingiau, praktiškiau ir ekonomiškiau!

Informaciją apie kitus susitikimus bei paskaitas apie kelionių organizavimą sekite Kretingos bibliotekos interneto svetainėje kretvb.lt.

Asociatyvi nuotrauka iš canva.com.


Projektą finansuoja Kretingos rajono savivaldybė.

 

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai