+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Tradiciniu tapęs „Baltasis vakaras“ kviečia švęsti Kretingos miesto gimtadienį

Sukurta 2022-05-26

Atnaujinta 2022-05-26

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius Bibliotekos informacija

2022 metų Šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventė startuoja jau tradiciniu tapusiu renginiu visuomenei – Baltasis vakaras Kretingoje, kuris šiemet kviečia į  unikalų kūrybinių improvizacijų reginį „100 puslapių į pasaulį“. Birželio 3 d. 19 val. kviečiami Kretingos rajono gyventojai ir miesto svečiai į pažintį su XX a. literatūros tendencijomis. Susirinkusiuosius stebins vieno iš žymiausių Lietuvos dainininko Dainoto Varno pasirodymas, įspūdingi šokio ir garso performansai ir net pačių Kretingos rajono gyventojų kurtos literatūrinės kvapų kolekcijos pristatymas. Norinčiuosius dalyvauti renginyje organizatoriai kviečia suskubti užsiregistruoti, kadangi laisvų vietų skaičius, kaip rodo metų patirtis, užsipildo akimirksniu.

Šokio ir garso performansas

Renginio atidarymo metu susirinkusiems dalyviams šokio ir garso performansą pristatys Nepriklausoma šiuolaikinio šokio meno organizacija „Be kompanijos“. Pasijusite lyg nardydami po vidinį Džeinės Eir pasaulio valingumą ir aistringumą. Pajusite norą priešintis ir nepasiduoti gaivališkam ir patogiai tekančiam troškuliui, nes pamatinė savastis visgi stipriau kalba už patį gyvenimą. Pasak performanso idėjos autorės ir choreografės Sigitos Juraškaitės-Baužienės, pasirodymo metu išvysite šiuolaikinio šokio meno šokėjų prisilietimą prie sprendimų dvipusiškumo, prie švelnumo ir pykčio, paprastumo ir nepasidavimo netiesai, skausmingo ir gyvybiškai reikalingo keliavimo pirmyn. Atlikėjos – Elmyra Ragimova, Marija Ivaškevičiūtė ir Sigita Juraškaitė-Baužienė.

Išskirtinių kvapų kolekcija

Vakaro eigoje išvysite originalią olfaktoriniu pagrindu sukurta kvapų kolekciją. Remiantis pasirinktų literatūros kūrinių segmentavimu pagal šalis, kretingiškės pristatytas sukurtus išskirtinius kvapus, kurių pojūtis galės pažadinti visą grandinę susijusių asociacijų su tam tikromis šalimis, jas garsinančiais rašytojais ir jų kūriniais. Kolekcijoje išvysite 15 atrinktų stipriausių literatūrinių reiškinių, įnešusių esminį indėlį į pasaulio kultūros kūrimą bei raidą.

Dainoto Varno pasirodymas

Vakarą vainikuos dainininko Dainoto Varno parengtas geriausių muzikos kūrinių repertuaras. Itin muzikalus, malonaus tembro savininkas į savo muzikinę veiklą nuo pat pradžių žiūri labai rimtai. D. Varnas  investuoja itin daug pastangų ir lėšų, kad kūriniai, aranžuotės, jų įrašai būtų aukščiausios kokybės, todėl renginio „Baltasis vakaras“ dalyviams bus suteikta išskirtinė galimybė paklausyti D. Varno gyvo garso koncerto.

Renginys yra projekto „Patyriminė literatūrinė kelionė: garsu, kvapu, skoniu“ dalis.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kretingos rajono savivaldybė.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai