(8 445) 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 10.00–18.00, VI Nedirba VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN

Algimanto Aleksandravičiaus portretų paroda „Žmonės, kuriantys Lietuvą“

Parodos data 2022-10-03 – 2022-10-28

Sukurta 2022-09-27

Atnaujinta 2022-09-27

Adresas J. K. Chodkevičiaus 1B, Kretinga

Parodos vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka, Parodų erdvė

Pristatoma unikali fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus portretų paroda „Žmonės, kuriantys Lietuvą“, kurioje įamžinti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai. Tai pirmoji fotomenininko A. Aleksandravičiaus paroda Kretingos bibliotekoje.

Profesionalaus meno paroda „Žmonės, kuriantys Lietuvą“ kviečia prisiminti pastaruosius tris nepriklausomos Lietuvos dešimtmečius kūrusius ir kuriančius grožį žmones, nepamirštamas emocijas, visą tai, kas įvardijama kultūra, tai, ką siekiama perduoti ateities kartoms.

Iš 125 originalių portretų, kretingiškiai turės galimybę išvysti 30 asmenybių: rašytoja, dailininkė Jurga Ivanauskaitė, teatro ir kino aktorius Laimonas Noreika, rašytojas Juozas Erlickas, dainų autorius ir atlikėjas Vytautas Kernagis, rašytojas Sigitas Geda, poetas Aidas Marčėnas, istorikas Alfredas Bumblauskas ir kt.

Parodos iniciatorius – Vilniaus kultūros centras.

„Labai džiugu, jog visą spalio mėnesį kretingiškiai turės galimybę susipažinti su vieno garsiausių šalies fotomenininkų Algimanto Aleksandravičiaus talentu, patyrinėti portretinio meno žanrą. Manau, jog labai svarbu kiekvienam iš mūsų dar giliau apčiuopti kultūros žmonių indėlį į Lietuvos kultūros kūrimą ir puoselėjimą, šalies raidą.

Itin aktualu sudaryti sąlygas visuomenei įsitraukti į atvirą ir aktyvią diskusiją apie kultūros diskursą, koreliuojantį su besikeičiančia sociologine aplinka, visuomenės vertybėmis, ir kaip ši patirtis lemia šiuolaikinį požiūrį į kultūros vaidmenį“, – apie galimybę žiūrovui vienoje ekspozicijoje išvysti portretuose įamžintus Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus svarsto Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja ir parodos rengėja Kretingoje Birutė Naujokaitienė.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai