(8 445) 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 10.00–18.00, VI Nedirba VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN

Daiva Maminskienė: interjero lėlės

Parodos data 2023-02-17 – 2023-03-17

Sukurta 2023-01-27

Atnaujinta 2023-02-14

Adresas J. K. Chodkevičiaus 1B, Kretinga

Parodos vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka, Parodų erdvė

Kraštietės Daivos Maminskienės autorinių interjero lėlių paroda.

Vasario 17 d., 12.00 val. bibliotekos Susitikimų erdvėje vyks susitikimas su interjero lėlių kūrėja Daiva Maminskiene ir nemokama edukacija suaugusiesiems. Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija tel. 8 445 72 131.


Daiva Maminskienė (Raveikytė)

„Gimiau, augau ir mokiausi Kretingoje. Baigusi mokyklą išvažiavau mokytis į Vilnių, įstojau į pedagoginį universitetą ir baigiau istorijos mokslus. Po baigimo likau Vilniuje, pradėjau dirbti mokykloje. Istoriko darbas nepatiko, pasirodė ne toks kūrybiškas kaip dirbant su pradinių klasių mokiniais. Todėl baigiau pradinį ugdymą.

Menai mane visada traukė. Keletą metų dirbau globos namuose su nepilnametėmis mamytėmis ir jų vaikučiais, vedžiau kūrybiškumo ugdymo užsiėmimus. Ten dirbdama baigiau socialinį darbą, nes labai norėjau studijuoti dailės terapiją. Todėl įstojau mokytis į Rafaelio institutą ir baigiau neuroedukacijos ir dailės terapijos modulį pas profesorę L. Lebedevą.

Lėlės mano gyvenime buvo visada. Vaikystėje darydavau iš ko papuolė, iš pagaliukų ir lapų… Nesu profesionali lėlininkė, tačiau lėlės man padeda dirbant su vaikais, padeda geriau su jais sutarti.  Jos veikia kaip terapija man pačiai ir darant edukacijas su kitais žmonėmis. Visada smagu padovanoti savo rankų gaminį.

Prieš kokius 6 metus, atvykus į Lietuvą ukrainietei Olgai Norvilienei, susibūrė nedidelė moterų grupelė, kurioje pradėjome mokytis lėlių anatomijos, įvairių technikų, pradėjome organizuoti parodas. Mūsų darbai buvo tarptautinėse parodose Madride, Prahoje, Taline, Izraelyje. Šiemet Vilniuje organizavome tarptautinę lėlių parodą. Mano lėlės gyvena visame pasaulyje: Amerikoje, Izraelyje, Anglijoje, Norvegijoje, Vokietijoje ir, žinoma, Lietuvoje.“

 

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai