+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius birželio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02
03040506070809
1011121314
15
16
1718192021
22
23
24
252627
28
29
30
Visi renginiai

Loretos ir Vytauto folk džiazo grupės koncertas „Vākščiuo pana“

Data 2019-11-23

Laikas 15.00–16.30

Vieta Kretingos r. sav. M. Valančiaus viešoji biblioteka, Konferencijų salė

Aprašymas

Kviečiame į Loretos ir Vytauto folk džiazo grupės koncertą „Vākščiuo pana“ Kretingos viešojoje bibliotekoje.

Loretos ir Vytauto folk džiazo grupė – unikalus muzikinis projektas, kurį pristato profesionalių atlikėjų grupė: liaudies dainų atlikėja Loreta Sungailienė, trombonininkas Vytautas Pilibavičius, džiazo pianistas Edgar Sabilo ir perkusininkas Artūras Maniušis.

Drąsus kūrybinis eksperimentas, kuriame dera jautri liaudies dainų poetika, vingri melodika ir moderni harmonija, autentiškai stilistikai artimas dainų atlikimas ir meistriškos džiazo bei šiuolaikinės muzikos interpretacijos. Šios grupės repertuare aranžuotos lietuvių liaudies – kalendorinės, darbo, jaunimo-meilės, vestuvių, šeimos – dainos iš įvairių Lietuvos regionų, taip pat džiazo improvizacijos lietuvių folkloro motyvais. Atlikėjai rengia koncertus įvairiuose Lietuvos miestuose, dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose džiazo festivaliuose.

Atlikėjai

Projekto iniciatorius ir daugelio kompozicijų autorius, aranžuotojas yra trombono ir tradicinio lietuviško rago virtuozas Vytautas Pilibavičius. Pasak muzikanto, šio projekto kompozicijos įvairios savo stilistika, nuotaika, tai – folk, jazz ir fussion muzikos sintezė: „Padedame kurti ir tęsti lietuviško šiuolaikinio džiazo tradicijas.“

Džiazo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Gnesino Akademijoje Maskvoje baigęs ir Olandijoje stažavęsis Egdar Sabilo yra profesionalus ir kūrybingas džiazo pianistas, aktyviai dalyvaujantis įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir bendradarbiaujantis su žinomais Lietuvos džiazo muzikantais.

Artūras Maniušis mušamųjų instrumentų studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, grojo ansamblyje „Vilniaus mušamieji”, koncertavo su įvairias šalies orkestrais Lietuvoje ir užsienyje.

Etnomuzikologė, televizijos laidų vedėja, tikra žemaitė Loreta Sungailienė žinoma ne tik kaip liaudies dainų tyrinėtoja, atlikėja, bet ir kaip įvairių šiuolaikinio folkloro projektų dalyvė. Ji mėgsta kūrybinius iššūkius, kuriuos siūlo muzikos profesionalai. Šis projektas svarbus ir tuo, jog dainininkė dalyvavo jo kūrime ir jau antri metai sėkmingai pasirodo kaip šio projekto vokalistė, suteikianti kūriniams savitą skambesį. „Mūsų kuriama, improvizuojama muzika turi aiškų lietuvišką ženklą ir kartu tai – profesionaliai atliekamas stilistine įvairove žėrintis džiazas, kuris įdomus ir suprantamas tiek džiazo muzikos gurmanui, tiek įvairia muzika besidominčiam klausytojui. Šiemet projektui suteikėme nemažai žemaitiško skambesio – įtraukėme naujų kompozicijų, paremtų šio regiono folkloru.“

Koncertinėje programoje – žemaičių tautosakos motyvai

Koncertinę programos „Vākščiuo pana“ pagrindą sudaro žemaitiškų tradicinių dainų aranžuotės bei improvizacijos žemaičių tautosakos motyvais. Savitai suskamba ir žemaičių grožinės literatūros ištraukos, skuodiškės L. Sungailienės skaitomos skambant džiazo muzikos improvizacijoms. „Žemaičiams mene improvizuoti įprasta, sakyčiau būtina, nes esame išties kūrybingi ir išradingi. Šio projekto koncertuose tai kartu su mumis gali daryti ir žiūrovai. Ateikit ir įsitikinsite!“ – kviečia liaudies dainų atlikėja Loreta Sungailienė.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai