+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metams skirta diskusija bei knygos pristatymas

Data 2022-03-25

Laikas 17.00–18.30

Vieta Kretingos r. sav. M. Valančiaus viešoji biblioteka, Konferencijų salė

Adresas J. K. Chodkevičiaus g. 1B, Kretinga

Diskusija „Kunigo nuostatos ir vaidmuo šiandienos iššūkių visuomenėje“ bei knygos „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ aptarimas, skirtas monsinjoro K. Vasiliausko metams.

Dalyvauja knygos autorė žurnalistė Ramunė Sakalauskaitė ir aktorė Virginija Kochanskytė.

„Suaktualintas dvasininko gyvenimo kelias skatina atsigręžti į nesusikalbėjimų priežastis, vis dar aktualus jo credo „su kiekvienu žmogumi ieškoti to, kas sieja, o ne tai, kas skiria“. Ši asmenybė išlieka nesuvaidintos atjautos ir žmogiškumo simboliu bei tiltu, jungiančiu skirtingus pasaulius. Dvasininko  asmenybės pavyzdys gali padėti šiek tiek nugludinti fragmentuotos visuomenės kampus ir paskatinti žiūrėti viena kryptimi. Viliuosi,  kad pašnekesiai, kuriuose bus primintas monsinjoro unikalumas, ypač aktualus susiskaldžiusiai ir kompromisų nepripažįstančiai visuomenei, susidūrusiais su naujais iššūkiais.“ – sako knygos autorė Ramunė Sakalauskaitė.

Apie knygą „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“

2022-uosius Seimas paskelbė monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metais. Dvasininkas, politinis kalinys ir tremtinys, buvo pirmasis atkurtos Vilniaus arkikatedros bazilikos klebonas ir ilgametis jos vadovas, Vilniaus garbės pilietis. Dvasininkas  atlaikė sunkiausius gyvenimo išbandymus, pralenkė laiką, iki šiol išlieka nesuvaidintos atjautos ir žmogiškumo simboliu bei tiltu, jungiančiu skirtingus pasaulius. Jo gyvenimu liudytas dorovinis ir moralinis atsparumas, tvirta  pasaulėžiūra, tarnystė šaliai bei jos žmonėms yra aktuali ir prieštaravimų draskomai visuomenei, ir jaunajai kartai.

2015 m.  išleista Ramunės Sakalauskaitės knyga „Gyvenimas, koks jis buvo. Monsinjoro K. Vasiliausko biografija“ sulaukė didžiulio susidomėjimo.

Anot literatūros kritiko Valentino Sventicko, biografija nuodugni, patikima, nedaugiažodė.  Knygos autorė, monsinjoro artimų žmonių ratui priklausiusi žurnalistė R. Sakalauskaitė, remiasi visais žinomais šaltiniais, archyvais, žmonių liudijimais. Parinkdama gausybę citatų, ji brėžia savąją liniją, tačiau jos balsą sustiprina kiti balsai. Monsinjoras iš šios knygos žvelgia  į mus šviesus, paprastas ir klausiantis: „Ar supratote, ką pasakiau savo gyvenimu?“

Poetas Rimvydas Stankevičius: „Bestseleris. Paradoksalu – nors knyga yra parašyta veik be epitetų ir išraiškingų būdvardžių, vengiant skaitančiajam primesti bent kokią autorės emociją, skaitydamas ją nubraukiau ne vieną ašarą, ištryškusią, beje, ne dėl biliūniško graudulio ar atjautos, bet dėl tiesiog pribloškiančios gėrio ir šventumo didybės.”

Prof. Viktorija Daujotytė šią knygą vadina „parankine“ visiems, ateityje ketinantiems rašyti arba tiesiog mąstyti apie šį didžiausią mūsų laikų Lietuvos autoritetą, žmogų, savo visu gyvenimu tvirtinusį Dievo buvimą, tikėjimo ir meilės grynuolį, nė akimirkai neišdavusį savo idealų, sėjusį Dievo karalystę mirtininkų lageriuose, tremtyje, pykčio kupinoje ir pasitikėjimo viens kitu netekusioje Tėvynėje, žmogžudžių ir prisiekusių bedievių širdyse. Anot profesorės, „tai pirmoji patikima biografija, paremta patikrintais, ištyrinėtais, suderintais tarpusavy faktais, ir kartu tai gyvenimas, koks jis buvo“.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai