+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius birželio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02
03040506070809
1011121314
15
16
1718192021
22
23
24
252627
28
29
30
Visi renginiai

„Saugesnio interneto savaitė 2020“ bibliotekoje

Data 2020-02-10 – 2020-02-15

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Adresas J. K. Chodkevičiaus g. 1B, Kretinga

Saugesnio interneto savaitė kvies į renginius

Vasario 11–15 d. bibliotekoje vyks teminės akcijos „Saugesnio interneto savaitė 2020“ renginiai– skaitmeninio raštingumo mokymai, individualios konsultacijos saugesnio interneto klausimais suaugusiesiems, įvairios veiklos moksleiviams.

Individualios konsultacijos bus teikiamos Medijų centre. Daugiau informacijos tel. (8 445) 78 984.

Programa

Tiesioginė renginio transliacija vyks projekto „Prisijungusi Lietuva“ Facebook kanale https://www.facebook.com/prisijungusi

Diskusija jaunimui aktualia tema apie apie socialinių tinklų iššūkius, nuomonės formuotojų gyvenimo būdą. Temos: Realybė prieš virtualią realybę. Nematoma socialinių tinklų pusė. Skaitmeninės erdvės pavojai. Su kokiais iššūkiais susiduria žinomi Lietuvos influenceriai?

Diskusijos moderatorius – televizijos ir radijo laidų vedėjas Lukas Keraitis. Dalyviai: nuomonės socialiniuose tinkluose formuotojas Naglis Bierancas, radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita, broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai.

Be interneto savo kasdienybės nebeįsivaizduojame: statistikos duomenimis, 73 proc. 16–74 metų Lietuvos internautų juo naudojasi kasdien. Dažniausiai – bendravimui, informacijos paieškai ir bankininkystei: bankų paslaugos jau seniai prieinamos visur, kur veikia interneto ryšys. Tačiau į tendencijas žvalgosi ir sukčiai, vis dažniau ieškantys patiklių aukų virtualioje erdvėje. Kokie dažniausi sukčiavimo būdai ir kaip išsaugoti budrumą? Seminaro metu ekspertai pasidalins pavyzdžiais bei patarimais.

Moderatorius – Mantas Zalatorius, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas. Dalyvauja Lietuvos banko ir komercinių bankų ekspertai.

Sekstingas (anglų k. žodžių sex ir texting junginys) – tai seksualaus turinio žinučių, apnuoginto kūno vaizdų, filmukų siuntimas ar gavimas naudojantis skaitmeninėmis technologijomis. Sekstingo proveržis yra neatsiejamas nuo išmaniųjų įrenginių, socialinių tinklų, pažinčių programėlių progreso ir dažniausiai suvokiamas kaip simpatijos, seksualumo išraiška, pažinties mezgimas ar santykių išlaikymas, flirtas, žaidimas. Savanoriškai siunčiamas erotinis vaizdas ar tekstas mylimam žmogui, nesitikint, kad jį pamatys kiti žmonės. Šis bendravimo pobūdis itin populiarus paauglių tarpe, tačiau neretai gali virsti virtualaus intymumo spąstais. Kas nutinka, kai meilė baigiasi ir santykiams pašlijus erotiniai vaizdai yra paviešinami? Kada sekstingo „žaidimai“ gali tapti nusikaltimu? Kaip elgtis nukentėjus ir kur kreiptis pagalbos?

Moderatorė žurnalistė Živilė Kropaitė. Pašnekovai: VšĮ “Vaikų linija” psichologė Dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė, Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkas Sergej Chaniutko.


Apie tarptautinę iniciatyvą –  Saugesnio interneto savaitė

Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Lietuvoje visą savaitę vyksta įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos, ir mūsų bibliotekoje – taip pat.

Saugesnio interneto savaitė nagrinėja daugybę temų. Nuo patyčių elektroninėje erdvėje iki sekstingo ar socialinių tinklų naudos – žalos analizės.

Kiekvienais metais Saugesnio interneto savaite siekiama atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete ir pasirinkti temą, atspindinčią dabarties aktualijas.

Saugesnio interneto savaitės ir dienos šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“

„Saugesnio interneto savaitė 2020“ teminė akcija vyks vasario 11–15 d., o vasario 11 d. – Saugesnio interneto diena.

Saugesnio interneto diena – kas tai?

Saugesnio interneto diena (Safer internet day), tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 m. Saugesnio interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių. Saugesnio interneto diena 2020-aisiais metais vyks vasario 11 d. (antradienį).

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai