+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Sukurta 2021-10-13

Atnaujinta 2021-10-14

V. Misiulės fotografija: „Ten, kur žirgai“

Viktorijos Misiulės fotografijų paroda „Ten, kur žirgai“ – tykus pasinėrimas į žirgų būtį, fiksuojant kasdienes akimirkas. Fotografė kviečia pažvelgti ten, kur žirgai, ir atrasti sąsajas tarp žmogaus ir žirgo kasdienybės.

„Su žirgais savo gyvenimą susiejau dar ankstyvoje paauglystėje. Nuo to momento, kai įžengiau į žirgyną, iškart supratau – čia liksiu ilgam. Man visad buvo įdomu stebėti žirgus. Perpratus jų kūno kalbą, atsiveria naujas ir netikėtas pasaulis – žirgai, visai kaip ir žmonės, gyvena savo gyvenimą, su savo taisyklėmis ir atsakomybėmis, nuotaikomis ir nuotykiais.

Man ypač svarbu tyrinėti žirgo ir žmogaus santykį. Nuolat ieškau atsakymo į klausimą, kodėl šis gyvūnas, kai tapo nebereikalingas kaip transporto ar darbo priemonė, yra svarbus žmogui? Išties, kai kasdien mums visiems darosi vis sunkiau kvėpuoti, – tiek perkeltine, tiek tiesiogine prasme, – galbūt žirgas gali priversti žmogų atsigręžti į gamtą ir, galiausiai, į patį save, ir tapti mūsų dvasinės bei psichologinės būsenos gelbėtoju?

Fotografijomis raginu žmones pažvelgti į žirgus, pripažįstant jų individualumą, prigimties unikalumą, bei svarbą žmogaus gyvenime. Taigi, kviečiu ten, kur žirgai ir raginu kiekvieną atrasti savąsias sąsajas.“ /Viktorija Misiulė/

Paroda Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos I aukšto erdvėse veiks iki 2021 m. lapkričio 30 d.

 

Apie autorę

Viktorija Misiulė

Viktorija Misiulė gimė 1991 m. lapkričio 5 d. Kuršėnuose. Užaugo ir baigė mokyklą Kretingoje, po mokyklos baigimo gyveno Edinburge, Londone, vėliau įgijusi paramedikės išsilavinimą dirbo Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotyje. Visą šį laiką ją lydėjo fotografija ir žirgai.  Įsigijusi nuosavą žirgą nusprendė išvykti į Kanadą  mokytis žirgų treniravimo, ten ir gimė pirmoji Viktorijos paroda apie žmogaus ir žirgo santykį „Kanados žirgai“.

Grįžusi nusprendė savo gyvenimą sieti su menais, persikėlė gyventi į Vilnių, ten baigė kultūros vadybos ir kultūros politikos studijas Vilniaus dailės akademijoje, dirbo Užupio meno inkubatoriuje su įvairių sričių menininkais. Gyvendama Vilniuje sukūrė antrąją parodą „Žirgas ir jo žmogus“.

2020 m. persikėlė gyventi į Klaipėdą, kurioje dirba ir kuria iki šiol. „Ten, kur žirgai“ – trečioji personalinė fotografės paroda kviečianti žiūrovą atsigręžti į žirgą.

Viktorija Misiulė užaugo ir baigė mokyklą Kretingoje. Vėliau gyveno Vilniuje, baigė Vilniaus dailės akademiją, šiuo metu gyvena Klaipėdoje. Fotografiją naudoja kaip saviraiškos priemonę perteikti ją supančio pasaulio matymą. Su žirgais savo gyvenimą susiejo jau ankstyvoje paauglystėje, žirgų treniravimo mokėsi Kanadoje. Fotografijos – raginimas pažvelgti į žirgus, pripažinti jų individualumą, prigimties unikalumą bei svarbą žmogaus gyvenime.

Daugiau autorės darbų galite pamatyti paspaudę nuorodą.

Ten, kur žirgai

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai