+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius birželio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02
03040506070809
1011121314
15
16
1718192021
22
23
24
252627
28
29
30
Visi renginiai

Bibliotekininkai lankėsi šiuolaikinį meną ir inovacijas reprezentuojančiose kultūros įstaigose

Sukurta 2022-11-17

Atnaujinta 2022-11-17

Lapkričio 10–11 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos darbuotojai siekė įgyti patirties ir naujų idėjų, dalyvaudami edukacinėse pratybose šiuolaikinį meną ir inovacijas reprezentuojančiose kultūros įstaigose Vilniuje. Edukacinės pratybos yra projekto „Kultūros lauko dalyvių kultūros pažinimo kompetencijų ugdymas“ dalis, kurio tikslas yra taikant inovatyvius ir kompleksinius sprendimus sudaryti tinkamas sąlygas Kretingos rajono kultūros lauko specialistų kultūros pažinimo kompetencijų tobulėjimui vystyti.

Vilnius – kultūros židinys, rodantis kryptis Lietuvos kultūros įstaigoms

Edukacinių pratybų metu profesionalūs kultūros ekspertai pakvietė bibliotekininkus plėsti kultūrinį akiratį ir susipažinti su šiuolaikinėmis meno formomis, kurias pasitelkiant kuriamos modernios kultūrinės ir socialinės inovacijos kultūrinių paslaugų teikimo srityje. Lankantis MO muziejuje bibliotekininkai susipažino ne tik su eksponuojama paroda „Susitikimas, kurio nebuvo“, bet ir dalyvavo išskirtinėje edukacijoje „Skirtingos perspektyvos“. Edukacinių pratybų dalyviai lankėsi ir 2021 metais duris atvėrusiame Vilniaus muziejuje, kuriame šiuo metu eksponuojame unikali paroda „Apie patogumą ir grožį: pokyčiai vilniečių namuose 1870–1918 metais“. Lukiškių kalėjimas – dabar yra viena iš populiariausiu lankytinų vietų Vilniuje. Bibliotekininkai liko nustebinti kaip buvęs kalėjimas gali virsti kultūros žininiu, kuriame šiuo metu veikia menų studijos, griausmingai skamba būgnai, vyksta šokių pamokos, organizuojamos parodos, renginiai, jaunimo vakaronės. Pažintinės edukacijos dalyviams teko ir kiek kita misija – susipažinti su buvusio kalėjimo istorija, kurią pristatė vienas iš tuometinio kalėjimo viršininkų.

Geroji patirtis Vilniaus universiteto bibliotekoje

Praktiniuose mokymuose gerųjų patirčių pasidalijimas buvo vienas iš kelionės prioritetų. Svečiuotasi unikaliame XVI a. architektūriniame ansamblyje – Vilniaus universiteto centrinėje bibliotekoje ir jos padalinyje – Saulėtekio mokslo ir studijų slėnyje įsikūrusiame Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC).

VU centrinėje bibliotekoje bibliotekininkai buvo pakviesti į ekskursiją po universiteto pastatuose įsikūrusius bibliotekos skyrius, skaityklas, universiteto pastatų kompleksą, kuris ženklina Lietuvos mokslo ir kultūros pažangos istoriją. Dalytasi gerąja patirtimi, bibliotekos pritaikomumu šiuolaikiniams poreikiams.

Daug bibliotekininkų žavesio sulaukė ir modernusis centras MKIC, kuris pritaikytas individualioms, grupinio ir seminarinio darbo veikloms, poilsiui, įsikūrusi IT laboratorija. Apstu technologinių inovacijų – centre įdiegta modernios savitarnos, leidinių transportavimo, naujausios apsaugos ir gaisro gesinimo sistemos.

Įtraukiančios inovacijos

Pažintinis apsilankymas inovacijas reprezentuojančiose kultūros įstaigose nustebino kiekvieną. Svečiuotasi Energetikos ir technikos muziejuje, kuriame bibliotekininkai sužinojo daugiau apie energijos tiekimą Vilniuje dar XX a, bei išbandė įvairius išradimus, vaizduojančius mokslinius energijos gavybos išradimus, alternatyvas jai išgauti. Pasak bibliotekininkų, viena įdomiausių praktiškai išbandytų vietų šiame muziejuje – nusileidimo takelis, kuris fiksuoja žmogaus nusileidimo greitį. Vilniaus Iliuzijų muziejus – dar viena neįtikėtina vieta, prikausčiusi ne tik visų dėmesį, bet įtrauki ir mokslu pagrįsta regimybe. Pažintinės ekskursijos dalyviai buvo pakviesti išbandyti keletą iliuziją sukeliančių objektų bei įsigilinti į iliuzijų kūrimo meną. Paskutinis bibliotekininkų vizito Vilniuje tikslas buvo aplankyti itin populiarią jaunų žmonių lankymosi vietą – Asmenukių fotostudija. Ir čia valanda prabėgo akimirksniu, nes bibliotekininkams teko nelengvas iššūkis – ne tik susipažinti su asmenukių fotostudijoje teikiamomis paslaugomis, bet ir patiems įsiamžinti šioje studijoje sukurtose erdvėse.

Idėjos naujiems darbams

Edukacinių pratybų išvykoje pasisėmus naujų žinių ir įgūdžių, problemos, kylančios organizuojant kasdienes veiklas bibliotekoje, ateityje bus sprendžiamos efektyviau. Praplėtus darbuotojų kultūrinį akiratį ir juos plačiau supažindinus su šiandieninio meno raiškomis taikant naujausias technologijas, bus orientuojamasi į modernių renginių organizavimą. Įgyvendinant kultūrines iniciatyvas kultūros specialistai gebės atskleisti kūrybiškumą ir taikyti šiuolaikines inovacijas, kurti tokias kultūros paslaugas, kurios jungtų modernias technologijas ir tradicinę knygą. Planuojami rezultatai padidins darbuotojų teikiamų paslaugų kokybiškumą ir efektyvumą.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kretingos rajono savivaldybė.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai