+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Iš bibliotekoje įrengtos filmavimo studijos – tiesioginės transliacijos renginiai

Sukurta 2021-03-08

Atnaujinta 2021-03-08

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius BRIGITA BARKAUSKAITĖ

Projektas „Kultūrinių ir edukacinių renginių ciklas taikant šiuolaikines medijas“

Bibliotekoje – intensyvus pokalbių su knygų autoriais ir kraštotyros žinovais transliavimo maratonas. Įgyvendindama projektą „Kultūrinių ir edukacinių renginių ciklas taikant šiuolaikines medijas“, biblioteka siekia laikmečio tendencijas atitinkančiomis paslaugomis tenkinti vis didesnės asmenų grupės savišvietos ir kūrybiškumo skatinimo poreikius. Lietuvoje paskelbus visuotinį karantiną dėl viruso COVID-19 plitimo ir uždarius bibliotekas, gauta itin daug užklausų apie Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos veiklų tęstinumą. Teko skubiai persiorientuoti ir pradėti paslaugas teikti internetinėje erdvėje.

Idėjų vykdant šį procesą netrūko, tačiau technologiniu atžvilgiu veiklas vykdyti buvo itin sudėtinga. Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Birutės Naujokaitienės teigimu, susidūrus su pandemijos sukeltais darbo apribojimais bibliotekai, kaip ir kiekvienai kultūros įstaigai, teko iššūkis naujai pažvelgti į teikiamas paslaugas. Kretingos bibliotekoje ieškota efektyviausių sprendimų, padedančių prisitaikyti prie pakitusios situacijos. Anot B. Naujokaitienės: „Vienas didžiausių pasiekimų – projektinėmis lėšomis įsigyta profesionali įrašymo ir transliavimo įranga“.

Virtualių renginių cikle svečiuosis net devyni profesionalūs pranešėjai

Šiuo metu įgyvendinant projektą siekiama atliepti skirtingų socialinių grupių asmenų poreikius ir suteikti galimybes visiems norintiems dalyvauti virtualiuose renginiuose. Planuojant kviestinių svečių sąrašą atsižvelgta į amžiaus grupes, skirtingus skaitytojų poreikius – virtualių renginių cikle svečiuosis net devyni profesionalūs pranešėjai ir populiariosios literatūros autoriai.

Kretingos bibliotekoje prasidėjęs transliacijų su knygų autoriais ir kraštotyros specialistais transliavimo maratonas jau pritraukė kelis šimtus žiūrovų, ne tik stebinčių transliacijas, bet ir aktyviai įsitraukiančių – užduodančių klausimus. Renginių ciklą pradėjo knygų apie retorikos meną autorius, lektorius Donaldas Duškinas, pasakojęs, kaip sustiprinti pasitikėjimą savimi ir nugalėti baimę kalbant prieš auditoriją. Susitikime įvardyti pagrindiniai retoterapijos elementai, padedantys suprasti ir įvaldyti kūno atpalaidavimo metodus. Antrąją kovo savaitę bibliotekoje laukiamas knygos „Černobylis“ autorius, keliautojas, TV laidų režisierius Šarūnas Jasiukevičius. Knygos pristatymą su Šarūnu moderuos kraštotyrininkas Aurimas Rapalis, ieškosiantis atsakymo į klausimą – ką slepia paslaptingoji Černobylio zona. Bibliotekos jauniausiuosius skaitytojus džiugins knygų vaikams autoriaus Tomo Dirgėlos atvykimas. Virtualaus susitikimo su T. Dirgėla metu vaikams teks šluostytis ašaras, kaip sako pas autorius, – vaikai susitikimų metu dažniausiai juokiasi iki ašarų. Trečiąją savaitę bibliotekoje susitiksime su knygų serijos vaikams „Kakė Makė“ autore ir iliustruotoja Lina Žutaute, kurios kūryba yra išversta į latvių, estų, rusų, danų, italų, korėjiečių ir kitas kalbas. Knygos apie Kakę Makę iš proto veda visus mažylius ir ypač populiarios 3–5 metų amžiaus grupėje. Nuviltume bibliotekos skaitytojus, jei nepakviestume žymaus etiketo specialisto, rašytojo ir žurnalisto Giedriaus Drukteinio. Giedriaus rašomos knygos apima labai platų spektrą – nuo etiketo iki politikos, nuo santykių tarp lyčių iki emigracijos. Kovo pabaigoje visiems, kurie domisi vaikų auklėjimo temomis, rekomenduojame susipažinti su psichologe, lektore, knygų serijos „Atsakinga tėvystė“ autore Jūrate Bortkevičiene. Anot J. Bortkevičienės, „Gimus vaikui – kad ir kaip norėtume – instrukcijos prie jo pridėtos nebūna. Patys turime išsiaiškinti ir patirti, kas yra tėvystė, mokytis, tobulėti kartu su savo augančiu vaiku“. Virtualaus susitikimo su autore metu žiūrovams bus suteikta galimybė rašyti klausimus, į kuriuos autorė atsakys dar pokalbio metu. Kaip renginių ciklas vyktų, jei jame nedalyvautų stiliaus guru? Taip! Agnė Jagelavičiūtė – knygos „Tu turi ką apsirengti“ autorė – padės žiūrovėms suprasti, kokių puošmenų reikėtų atsisakyti ir kaip tinkamai susikurti savo išskirtinį stilių. Renginių maratoną vainikuos kraštotyrininkių Žavintos Sidabraitės ir Nijolės Raudytės virtualūs pristatymai tema – Kretingos bernardinų vienuolyne saugomi unikalūs XIX a. lituanistinės mokyklos rankraščiai.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai