+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius liepos 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
0102030405
06
07
0809101112
13
14
1516171819
20
21
2223242526
27
28
2930
31
Visi renginiai

Kultūros inovacijų prototipas „Muziejus tavo ekrane“ – hakatono rezultatas

Atnaujinta 2022-04-08

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius BRIGITA BARKAUSKAITĖ

Hakatonas „HACK Kultūra“ – bibliotekoje

Balandžio pirmąjį savaitgalį hakatone „HACK Kultūra“, vykusiame Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje, sukurti net keturi kultūros inovacijų prototipai. „HACK kultūra“ – pirmą kartą Lietuvoje organizuotas hakatonas, kurio metu kultūros ir inovacijų kūrėjai būrėsi į komandas ir telkė dėmesį į Klaipėdos regiono kultūros kelių ir objektų, literatūros ir tradicijų puoselėjimo bei saugojimo svarbą.

Hakatonas – renginys, kurio metu vyksta kūrybinės dirbtuvės ir kūrėjai pristato inovatyvias idėjas, konsultuojasi su ekspertais ir mentoriais, galiausiai, – pristato prototipus vertinimo komisijai, kuri skiria pagrindinį prizą geriausiai pasirodžiusiai komandai.

Hakatonas vyko dvi dienas

Hakatoną laimėjo komanda, pasiūliusi papildytos virtualios realybės prototipą, kuris muziejų lankytojams suteiktų galimybę atkurti įvykius ir išvysti istorijas, vykusias kadaise būtent tose vietose, kuriose šiuo metu esąs žmogus. Renginyje susibūrė per dvi dešimtis technologijų ir kultūros entuziastų, besidominčių inovacijomis ir jų pritaikomumu kultūroje. Šeštadienio rytmetį startavus hakatonui, renginio dalyviai kviesti klausyti pranešimų, kuriuos pristatė technologijų, inovacijų kūrėjai, kultūros srities ekspertai. Išgryninus idėjas komandos, padedant informacinių technologijų mokyklos „Lispa“ atstovams, diskutavo dėl jų įgyvendinimo bei pritaikomumo technologijų srityje ir pradėjo kurti prototipus.

Antrąją hakatono „HACK Kultūra“ dieną komandos tęsė prototipų kūrimo procesą. Prieš pasirengdamos pristatyti savo sukurtą prototipą, dalyvavo koučingo ir Eriksoninės hipnozės aso Andriaus Jarašiūno pristatymų rengimo mokymuose, kuriuose šios srities žinovas pristatė svarbiausius žingsnius, būtinus siekiant įtaigiai pristatyti savo sumanymus. Šias žinias pritaikę savo idėjų pristatymų rengimui, savo prototipus komandos pristatė komisijos, kuriai pirmininkavo LiMA Klaipėdos skyriaus valdybos pirmininkė Indrė Razbadauskaitė-Venskė, vertinimui. Prototipų vertinimo komisijos narys, hakatono „HACK Kultūra“ globėjas, Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius itin džiaugėsi komandų pristatytomis idėjomis ir pabrėžė, kad hakatonai – inovatyvūs ir šiuolaikiški būdai generuoti idėjas, nes idėjas generuoja įvairių sričių specialistai, gebantys pažvelgti į situaciją įvairiapusiškai ir pateikti tokių pasiūlymų, kurių šiandien visuomenei reikia labiausiai.

Prizas atiteko  kūrėjų komandai, pristačiusiai „Muziejus tavo ekrane“ prototipą

Pagrindiniu prizu – 1000 Eur, kurį įsteigė Kretingos rajono savivaldybės administracija ir idėjos mentorystės programa, kurią įsteigė „Ateities visuomenės institutas“, – apdovanota komanda, pristačiusi prototipą „Muziejus tavo ekrane“. Laimėtojai jau pradėjo ir pirmuosius prototipo įgyvendinimo etapus. Anot vienos iš idėjos autorių Robertos Kavaliauskaitės, baigusios žurnalistikos studijas ir tinklapių programavimo ir dizaino kursus, laukia pokyčiai ir begalės iššūkių. „Mūsų laukia daug darbo, bet tikime savo idėja ir norime ją pamatyti realizuotą, o susitikimas su mentore dr. Erika Godlevska įkvėpė ir paskatino žvelgti į šį projektą dar plačiau. Turime tiek daug vilčių, tiek daug minčių, ir su Erika šalia – viskas atrodo labai realu“, – sako Roberta Kavaliauskaitė.

Šiuo metu laimėtojų komanda jau rengiasi kitiems projekto įgyvendinimo darbams.

Hakatonas „HACK Kultūra“

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai