+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius balandžio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
02030405
06
07
080910111213
14
1516171819
20
21
222324252627
28
2930
Visi renginiai

Praktinis seminaras apie vaikų ligas ir negalavimus

Sukurta 2018-10-04

Atnaujinta 2018-10-16

2018 m. rugsėjo 27 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje įvyko aktyvus praktinis užsiėmimas „Kodėl serga vaikai?“. Meno terapeutė ir profesionali vaikų ir šeimų santykių psichologė Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė pasakojo apie tikrąsias vaikų ligų ir negalavimų priežastis.

Psichologė bendraudama su tėvais aptarė įvairias vaikų ligas ir negalavimus – mikčiojimą, bronchinę astmą, kosulį, alergiją, epilepsiją, pilvo ir galvos skausmus, pykinimą bei daugybę panašių, – kurie turi emocines, psichosomatines priežastis. Pasak psichologės, vaistais yra slopinami simptomai, bet ne priežastys. O jos dažniausiai būna išgyventos neigiamos situacijos.

Lektorė susitikimo dalyviams paaiškino, kaip suaugusiųjų sveikatą lemia tėvų elgesys su jais vaikystėje. Kad tai būtų lengviau įsivaizduoti, vyko speciali meditacija, kurios metu buvo siekiama prisiminti vaikystę, išgyventus jausmus, įsimintinus įvykius, netektis… „Pirmiausia turime išspręsti savo vaikystės „susirgimus“, kuriuos atsinešame į šeimą ir perduodame esamiems (būsimiems) vaikams, ir tik tada galėsime auginti sveikus ir laimingus vaikus“, – kalbėjo psichologė Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė.

Kaip atpažinti ir pašalinti vaikų  negalavimų ar ligų priežastis?

Susitikimo metu lektorė pasakojo, kaip atpažinti vaikų susirgimų priežastis ir kaip jas pašalinti. Išdėstė, kaip atskirti, kurie vaikų susirgimai ar simptomai visada yra negatyvių emocinių išgyvenimų pasekmė. Paaiškino, kas nutinka, jeigu ilgą laiką tikrosios susirgimų priežastys yra ignoruojamos ir nepašalinamos, ir kaip jos transformuojasi į naujus susirgimus, depresiją paauglystėje ir pan. „Atradę ir išsprendę ligos priežastis, padėsime vaikams augti ir sveikti be vaistų. Vaikas – pati silpniausia grandis šeimoje, nėra susiformavę jo apsauginiai mechanizmai. Suaugęs žmogus gali kurį laiką prisitaikyti prie aplinkybių, o vaikas reaguoja iš karto“, – teigė psichologė Jurgita Dainauskaitė-Šileikienė.

Praktinio užsiėmimo metu lektorė seminaro dalyviams buvo paruošusi lengvų ir efektyvių technikų. Patarė, kas padeda transformuoti tėvų ir vaikų bendravimo įpročius. Vienas iš psichologės patarimų – per dieną vaikui skirti šimtaprocentinį dėmesį nors penkias minutes. Toks dėmesys – akių kontaktas, išklausymas, apsikabinimas, bendravimas ir pan.

Emocijų kupinas vakaras baigėsi lektorės palinkėjimu mylėti save ir savo vaikus, skirti jiems daugiau dėmesio, švelnumo ir niekada nepamiršti, kad darnūs suaugusiųjų santykiai bei gera psichologinė erdvė vaiko kūne neleis kauptis skausmui, pykčiui ar agresijai.

Straipsnio autorius INGA TIREVIČIUTĖ

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre

The form you have selected does not exist.

Dažniausiai užduodami klausimai